Detská deka – na čo by ste mali pri nákupe myslieť

Každé dieťa potrebuje hneď po narodení veľa lásky, bezpečia a tepla. Samozrejme, predovšetkým by ste sa mali o svojho drobca starať z celého srdca. Existuje však aj niekoľko dôležitých a bezpečných pomocníkov. Čo poviete na jemnú detskú deku? Vášmu dieťaťu tak dodá 100 % teplú jemnosť. V súčasnej dobe nájdete na trhu pestrý výber útulných prikrývok pre malých aj veľkých. Aby ste neboli rozhodnutí rozmaznaní, mali by ste sa vopred dobre informovať a premyslieť si, aké materiály a vlastnosti deky sú vhodné pre vaše malé deti.

Rozhodnite sa pre svieži, moderný dizajn

detská deka tyrkysovo pruhovaná bavlnená panenská vlna

Hlavné pravidlo je: vždy si vyberajte prírodné materiály, ktoré neobsahujú chemické prísady. Jednou z najobľúbenejších tkanín na dokonalú detskú deku je fleece. Tento materiál je mäkký a luxusný zároveň a zostáva rovnako dobre zachovaný aj po mnohých praniach. Fleece je zároveň veľmi ľahký a zaujme svojou schopnosťou príjemne sa zahriať.

Uprednostnite netkaný materiál, ktorý je do značnej miery vyrobený z organickej bavlny. V niektorých prípadoch rúno obsahuje aj panenskú vlnu, čo vedie k ďalšiemu zahriatiu. Vo všeobecnosti patrí bavlna, vlna a kašmír k tým najlepším prírodným materiálom, ktoré si môžete do detskej deky s pokojným svedomím vybrať. Napríklad jednou z najväčších výhod vlny je jej schopnosť absorbovať vlhkosť. Vaše dieťa tak bude dobre chránené pred chladom. Musíte však mať na pamäti, že vlna by sa nemala prať často. Na druhej strane je bavlna veľmi nenáročná na starostlivosť, nie je vôbec ťažká a priedušná.

Jemne pletené v pastelových farbách

detská deka-mäkko pletená-ružovo-modro-béžová

A ak máte radi ešte vyššiu kvalitu, mali by ste sa rozhodnúť pre kašmír. Takáto luxusná detská deka by bola veľmi vhodná aj pre detské sprchy, na krst alebo na prvé narodeniny. Kašmír je tiež vynikajúcim darčekom. Táto hodnotná luxusná tkanina je extrémne ľahká, veľmi mäkká a stále celkom teplá. S touto voľbou len ťažko urobíte chybu.

Nebeská modrá a prítulne mäkká

detská deka modrá mäkká

Pri kúpe detskej prikrývky si určite prečítajte environmentálnu značku EÚ a certifikáciu GOTS (Global Organic Textile Standard). Dôležitý je samozrejme nielen samotný textil, ale aj farby. Tieto by tiež nemali obsahovať znečisťujúce látky. Uprednostnite pastelové a prírodné farby. Tieto sa vo všeobecnosti odporúčajú nielen kvôli vizuálnej poddajnosti, ale predovšetkým kvôli nízkemu stupňu zafarbenia..

Vykonali sme výskum a našli sme nádherné detské prikrývky mibiento.de nájdené. Pozrite sa a nájdete to, čo hľadáte!

Odporúčame tiež pozrieť sa na:

mirabeau.de a livingathome.de

 Dieťa ružové s krásnymi vzormi

detská pletená ružová dievčina

  Ak sa vám páči viac kvetinové detská deka mäkké prírodné materiály pestré vzory

Mäkká vlna v prírodných farbách

detská deka prírodné farby prírodné materiály

 Milujete karamel a rúno?

detská deka karamel jemná

Objavte svoj obľúbený odtieň šedej

detská deka sivý pletený jemný flís

Alebo ju máte radšej v klasickej ružovej a baby blue?

detská deka jemných pastelových farieb

Doprajte svojim blízkym príjemný a teplý pocit

detská deka spí mäkko letí