Ceny strzyżenia męskiego – ile kosztuje strzyżenie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad średnią ceną męskiej fryzury? Podczas gdy ceny strzyżenia mogą wynosić od 10 do 100 USD, średni koszt strzyżenia w Stanach Zjednoczonych wynosi 28 USD. Należy jednak pamiętać, że koszty strzyżenia mogą się różnić w zależności od miasta, jak dobry jest fryzjer obcinający włosy i reputacji fryzjera, który odwiedzasz. Te same czynniki wpłyną również na wysokość napiwku fryzjera za strzyżenie.

Poniżej przyjrzyjmy się cenom strzyżenia męskiego, kosztom strzyżenia w salonie fryzjerskim w porównaniu z innymi lokalizacjami, a na koniec, ile należy napiwków swojemu fryzjerowi!

Ceny strzyżenia męskiego

Średnia cena za strzyżenie męskie

Jak wspomnieliśmy, istnieje kilka powodów, dla których koszt strzyżenia może się różnić w zależności od salonu fryzjerskiego. Lokalizacja i koszty utrzymania są prawdopodobnie najsilniejszym czynnikiem wpływającym na ceny twojego fryzjera. Na przykład, według Square, średnia cena fryzury w Los Angeles wynosi 45 dolarów, podczas gdy faceci płacą około 37 dolarów w Nowym Jorku, 49 dolarów w San Francisco, 35 dolarów w Seattle, 34 dolarów w St. Louis i 32 dolarów w Chicago, Denver. i Dallas. Kwoty te obejmują napiwek fryzjerski.

Średnia cena za męskie strzyżenie

Po lokalizacji będziesz musiał wziąć pod uwagę zakład fryzjerski i swojego fryzjera. Niektóre salony fryzjerskie chcą emanować luksusem i obsługiwać tylko ekskluzywnych klientów. Z tego powodu niektórzy faceci mogą w końcu zapłacić 50 USD za fryzurę, co naszym zdaniem jest śmieszne, biorąc pod uwagę, że za tę kwotę można kupić maszynkę do strzyżenia włosów i obciąć własne włosy za darmo.

Jeśli jednak twoja ulubiona fryzura to blaknięcie lub podcięcie za pomocą pompadour, quiff, czesanie, sztuczny jastrząb lub jakakolwiek fryzura, która wymaga umiejętności, aby dobrze wyglądać, to zainwestowanie w wykwalifikowanego fryzjera jest zawsze warte swojej ceny. Płacenie za fryzurę za 3 USD i oczekiwanie stylowego grzebienia na blaknięcie lub zaczesane podcięcie z tyłu nie skończy się dobrze dla twojego wyglądu.

Ile kosztuje fryzura dla mężczyzn?

Pamiętaj, że cienie i podcięcia po bokach oraz fajne fryzury na górze wymagają od fryzjera dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także zmysłu symetrii i świadomości przestrzennej. Jeśli chcesz uzyskać te nowoczesne kroje i style, mądrze jest wydać pieniądze na dobrego fryzjera!

Ile napić fryzjera za męską fryzurę?

Innym częstym pytaniem, jakie zadają faceci, jest to, ile napiwków za męską fryzurę. Chociaż nie wszyscy w Ameryce dają napiwki na cięcie, większość mężczyzn i kobiet daje średnio około 20%. Fryzjerzy zazwyczaj zarabiają stawkę godzinową, ale dawanie napiwków fryzjerowi może znacznie pomóc w okazaniu wdzięczności.

Ile napić fryzjera

Przy obliczaniu napiwku fryzjerskiego zazwyczaj biorę pod uwagę złożoność cięcia, jak dobra fryzura się wyszła i ile czasu zainwestowano. Krótko mówiąc oceniam na podstawie wydajności i obsługi klienta.

Jeśli Twój fryzjer nie spieszy się ze sprawdzeniem włosów po bokach, plecach i górze, a fryzura jest wszystkim, czego chciałeś, pomyśl o dorzuceniu kilku dolarów więcej w jego stronę. Zaufaj mi, fryzjerzy zauważają różnicę.

Pamiętaj tylko, że twoja wskazówka jest również oparta na cenie twojej fryzury. Jeśli dostajesz fryzurę za 10 USD, nie martw się o różnicę między napiwkiem 2 USD a 3 USD. Jeśli podoba ci się twoja fryzura, po prostu napij mu 3 dolary, aby otrzymać 30% gratyfikacji. Z drugiej strony, jeśli wydajesz 40 USD na normalne cięcie, 20% jest w porządku.

Tanie fryzury fryzjerskie dla mężczyzn

Ponownie, są to tylko wskazówki, a wysokość napiwku dla fryzjera zależy od każdego przypadku, a także od tego, na co możesz sobie pozwolić wygodnie dawać.

Najlepsze miejsce na męską fryzurę

Ostatnim krokiem do uzyskania dobrego strzyżenia jest znalezienie najlepszego miejsca na męską fryzurę w pobliżu. Większość facetów spróbuje wyszukać „salon fryzjerski w pobliżu” i odwiedzić najbliższą lokalizację. Ta metoda znalezienia najbliższego fryzjera jest ostatecznie trafiona lub chybiona. Zamiast tego naprawdę zalecamy sprawdzenie recenzji sklepu na Yelp, obejrzenie zdjęć przesłanych przez użytkowników i wybranie konkretnego fryzjera, który otrzyma najbardziej pozytywne wzmianki.

Najlepsze miejsce na męskie strzyżenie

Jeśli to możliwe, sugerujemy nawet znalezienie konta tego fryzjera lub fryzjera na Instagramie, aby zobaczyć, jak konsekwentnie wykonuje czyste cięcia. W końcu nie chcesz kogoś, kto opublikował jedyną świetną fryzurę, którą udało mu się osiągnąć przez cały rok!

Inną opcją jest poproszenie znajomych o polecenia. Prawie wszyscy mężczyźni są wybredni co do swojego kroju, więc jeśli twój kumpel ma podobną fryzurę i poleca profesjonalnego fryzjera, to prawdopodobnie dobry zakład.

Najlepsze salony fryzjerskie

Najlepsze męskie fryzury do zdobycia w 2021 r.

Ustalenie, czy płacisz za dużo za fryzurę, zależy od Twojego osobistego doświadczenia w Twoim zakładzie fryzjerskim. Jeśli robisz najlepsze męskie fryzury, a Twój fryzjer dba o Ciebie, trzymaj się swojego obecnego miejsca, zamiast rzucać kostką na innego stylistę.

Jeśli interesuje Cię odkrywanie najpopularniejszych nowych fryzur dla mężczyzn lub potrzebujesz inspiracji przed strzyżeniem włosów, zapoznaj się z tymi fajnymi krojami i stylami, aby poznać najnowsze trendy!

Grzebień nad blaknięciem

Grzebień nad blaknięciem

Przylizane plecy podcięcie

Przylizane plecy podcięcie

Faux Hawk Fade

Faux Hawk Fade

Pompadour + wysoki łysy blaknięcie

Pompadour + wysoki łysy blaknięcie

Burst Fade Mohawk

Burst Fade Mohawk

Teksturowany Quiff + Niskie łysienie + Gruba broda

Teksturowany Quiff + Niskie łysienie + Gruba broda

Przycinanie teksturowane + blaknięcie skóry + broda

Przycinanie teksturowane + blaknięcie skóry + broda

Teksturowany tył pędzla + zwężane boki + pełna broda

Teksturowany tył pędzla + niskie zwężane boki + pełna broda

Teksturowane kolczaste włosy + podcięcie

Teksturowane kolczaste włosy + podcięcie

Twarda część boczna + wysokie blaknięcie skóry + linia w górę

Twarda część boczna + wysokie blaknięcie skóry + linia w górę

Długie Kręcone Włosy + Ogolone Boki

Długie Kręcone Włosy + Ogolone Boki

Blaknięcie skóry + linia + grube falowane włosy na górze

Blaknięcie skóry + linia + grube falowane włosy na górze