Cestovné destinácie v roku 2019 – exotické lokality sú veľmi v móde

Každý, kto sa chce neustále učiť a vidieť niečo nové, má rád návštevu cudzích krajín a lepšie spoznať svoju históriu, kultúru a spôsob života, určite ocení výhody dlhých i krátkych výletov. Pre nemeckých nadšencov cestovania je k dispozícii neobmedzené množstvo príležitostí odísť v každom ročnom období a obrátiť sa chrbtom ku každodennému stresu doma. Vždy si môžete vybrať zaujímavú destináciu v Európe, napríklad vo Francúzsku alebo Taliansku, alebo letieť do Mexika alebo Singapuru, aby ste si tam užili teplé slnko a azúrové modré more. V skutočnosti stále existujú aktuálne hotspoty v Portugalsku, Chorvátsku a Kolumbii. Všetko je vecou osobných preferencií a priorít. Týmto článkom chceme pomôcť nerozhodnutým medzi vami nájsť exotické miesto pre svoju ďalšiu dovolenku. V tejto súvislosti by sme vám chceli predstaviť pútavé cestovateľské destinácie v roku 2019, ktoré sú už oficiálne na vzostupe. Čoskoro zistíte, ktoré to sú.

Kam by mala ísť vaša dovolenková cesta v roku 2019? Možno tam, kde sa spojí krásna príroda a bohatá história.

Cestovné destinácie 2019 Krajinný pohľad na dedinu v Ománe

Alebo dávate prednosť kľudu a odľahlosti prímorských destinácií?

Destinácie 2019 Kamenný reštauračný stôl pri pláži na Seychelách

Informácie v tomto článku vychádzajú z najnovšieho vydania Svetovej organizácie pre cestovný ruch (UNWTO), ktoré bolo nedávno publikované a predstavuje najnovšie vrcholy cestovného ruchu. Na účely tejto analýzy boli údaje za posledné tri roky skontrolované a porovnané. Predstavuje nielen najobľúbenejšie cestovateľské destinácie podľa kontinentov, ale aj krajiny, v ktorých cestovný ruch najviac narástol. V nasledujúcom texte prinášame prehľad iba o niektorých celosvetovo jedinečných cestovných destináciách, ktorých počet sa v uvedenom časovom období zvýšil v dvojcifernom rozsahu. Je načase obrátiť vašu pozornosť na tieto exotické cestovné destinácie 2019.

 Mongolský palác v Ulanbátare je často navštevovaný.

Palác destinácií 2019 v Ulánbátare v Mongolsku

  • Zaujímavé destinácie v strednej a južnej Ázii v roku 2019

Mongolsko je vnútrozemský štát v Strednej Ázii a leží medzi Ruskom a Čínou. Krajina doteraz nemala vysoký počet návštevníkov, ale očakáva sa, že v roku 2019 bude veľmi trendy. Svetová organizácia pre cestovný ruch oznámila, že cestovný ruch v Mongolsku sa v rokoch 2016 až 2017 zvýšil o 16,1 percenta. Mongolské hlavné mesto Ulanbátar je nepochybne hlavnou atrakciou. Tam, ale aj v iných mestách v krajine, sa od 11. do 13. júla koná známy festival Naadam. Jedná sa o každoročný letný festival, ktorý predstavuje a udržiava tradičné mongolské hry a zvyky. Na festivale speváci hrdla spievajú staré piesne a deti tancujú v krojoch. Na dotvorenie sviatočnej atmosféry sa vo festivalových stanoch podávajú baranie knedle.

Palác Bogd Khan vyniká svojou jedinečnou architektúrou.

Destinácie 2019 Palác Bogd Khan Ulánbátar Mongolsko

Festival Naadam je najdôležitejším sviatkom v Mongolsku. Je to tiež úžasný čas spoznať kultúru a ľudí tejto úžasnej krajiny. Festival má svoje korene v stredovekých svadobných obradoch nomádov a poľovačkách. V dnešnej dobe je to skôr veľká športová udalosť, ktorá je podobná olympiáde. Štadión Naadam organizuje súťaže v troch najobľúbenejších mongolských športoch, a to v dostihoch, zápasení a lukostreľbe. Celý názov festivalu – Eriin Gurwan Naadam – naznačuje aj starovekú mongolskú tradíciu. V preklade do nemčiny to znamená „Tri mužské hry“.

Tento kláštor v Bhutáne je postavený na skalách vysoko v himalájskych horách.

Cestovné destinácie 2019 Skalný kláštor v Bhutáne v Himalájach

Bhutánske kráľovstvo sa nachádza v južnej Ázii. Jeho územie je relatívne malé, jeho najväčšia časť má nad 2000 m nadmorskú výšku v Himalájach, ale Bhután je jednou z najšťastnejších krajín na svete. Táto vnútrozemská krajina má nárast cestovného ruchu o 21 percent v porovnaní s rokom 2016. Je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich turistických krajín na svete. V himalájskych horách na hostí čaká množstvo luxusných rezortov, ako napríklad Amankora. Ak plánujete budúci rok navštíviť túto ázijskú krajinu, vezmite do úvahy, že oficiálnym náboženstvom v Bhutáne je Mahayana budhizmus.

 Pozlátené postavy budhistických božstiev v hlavnom meste Bhutánu Thimphu.

Destinácie 2019 pozlátené postavy budhistických božstiev v Thimphu Bhutan

Nádherný výhľad na more z hotela v meste Punta Ballena v Uruguaji.

Destinácie 2019 Hotel Punta Ballena Uruguay na pláži

  • Menej známe destinácie 2019 v Južnej Amerike – Uruguaj a Paraguaj

Zatiaľ čo susedia Argentína a Brazília sú stále najobľúbenejšími destináciami v Južnej Amerike, Uruguaj zaznamenal v tomto roku 21 -percentný nárast návštevníkov. Očakáva sa, že krajina sa čoskoro stane hotspotom juhoamerického kontinentu. Ostrov José Ignacio sa napríklad vyvinul z rybárskej dediny na miesto luxusnej dovolenky. Opustené mesto duchov sa zmenilo natoľko, že sa teraz etablovalo ako svetovo uznávaná kulinárska destinácia. Potom je tu Montevideo, mesto plné neoklasicistickej a secesnej architektúry, ktoré stojí za návštevu.

  Neoklasicistická architektúra v Ciudad Vieja, Montevideo.

Destinácie neoklasicistická architektúra 2019 v Ciudad Vieja, Montevideo.

Ruiny jezuitskej pevnosti v Paraguaji.

Ruiny jezuitskej pevnosti v Paraguaji.

Napriek tomu, že Paraguaj je vnútrozemím, je trendovou destináciou na cestovanie v Južnej Amerike. Počet návštevníkov sa od roku 2016 zvýši o 17,5 percenta. Vodopády Iguazú sú jednou z hlavných atrakcií. Asunción, hlavné mesto Paraguaja, však bolo nazývané „fascinujúce, málo navštevované mesto“. Vďaka budovám z koloniálnej éry, rozsiahlym zeleným plochám a uvoľnenej atmosfére bude v roku 2019 jednou z najatraktívnejších destinácií na svete..

 Ohromujúca architektúra dvojitých veží v Asuncione, hlavnom meste Paraguaja.

Destinácie moderná architektúra dvojveže v Asuncion Paraguay

 S najväčšou pravdepodobnosťou ešte nepoznáte Muscat, hlavné mesto Ománu, však?

Cestovné destinácie 2019 Hlavné mesto Maskatu Omán

  • Ktoré miesta stále patria medzi trendové cestovateľské destinácie v roku 2019?

Dopyt po cestách do Ománu každým rokom rastie. Táto krajina Blízkeho východu je od roku 2016 na zozname povinných návštev mnohých nadšencov cestovania. Potvrdzujú to aj odborníci na cestovný ruch. V jednom sa však absolútne zhodujú: V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa cestovný ruch v Ománe zvýšil o 20 percent. Čím je taký výnimočný Subtropické podnebie v tejto časti Arabského polostrova je počas európskej zimy veľmi príjemné a príjemne teplé. Priemerná teplota v januári sa napríklad pohybuje okolo 22 C, čo je pre dovolenkárov ideálne. Môžete tu obdivovať dlhé pobrežia Indického oceánu, ale aj pobrežia Ománskeho zálivu a krátke pobrežia Perzského zálivu. Svetlé biele budovy, zdobené mešity a miestne bazáre lákajú aj turistov.

Rybí trh Muttrah Corniche v Muscate, Omán

Destinácie rybí trh v Muscate Omán

 Na Seychelách čaká na hostí veľa slnka, bielych pláží a azúrovo modrého mora.

Destinácie 2019 dovolenka v raji na Seychelách

A ako to už v mnohých napínavých príbehoch býva, to najlepšie je na konci. Po tomto triku vám chceme v roku 2019 predstaviť niekoľko nádherných destinácií na Seychelách. Súostrovie sa nachádza v západnej časti Indického oceánu, neďaleko východného pobrežia Afriky, a ponúka najlepšie príležitosti na dovolenku ako v raji. Podľa Svetovej organizácie cestovného ruchu sa návštevnosť Seychel zvýšil len za posledný rok o 15 percent. Turisti hľadajúci slnko z celého sveta tu majú možnosť rezervovať si pohodlné lety z Dubaja a Pekingu. Veľa pohody a odlúčenia si môžete užiť aj počas dovolenky na Seychelách. Na svoje si tu prídu potápači a podvodní plavci. Prvotriedne hotely ponúkajú nielen báječné ubytovanie, ale aj najlepšie jedlo, relaxačné masáže a športové aktivity.

Ktoré cestovateľské destinácie v roku 2019 upútali vašu pozornosť? Už ste si vybrali konkrétneho na ďalšiu dovolenku? Ak nie, stále si môžete prečítať náš článok o najkrajších plážach sveta. Potom bude pre vás rozhodovanie jednoduchšie!

 Nadšenci a fotografi podmorských športov sú na Seychelách na správnom mieste.

Destinácie 2019 Krásna pláž Seychely pri fotografovaní podvodných športov

 Typické jedlo na Seychelách – chobotnica s ryžou a kari omáčkou podávaná na kamennom tanieri.

Cestovné destinácie 2019 Typické jedlo na Seychelských chobotniciach podávané s ryžou a kari omáčkou na kamennom tanieri

 Mongolský život je tradične zameraný na nomádsku kultúru.

Cestovné destinácie 2019 Slávne korytnačie skaly Veľká krajina Mongolsko

 Prezlečený mních s farebnou tvárovou maskou tancuje a spieva počas každoročného budhistického festivalu Paro Tsechu.

Cestovné destinácie 2019 Tanec budhistického mnícha s farebnou maskou na festivale Paro Tsechu

 Zemiakové knedle pripravené podľa miestneho receptu v Bhutáne.

Destinácie 2019 typické jedlo v Bhutáne Zemiakové knedle s paradajkovou omáčkou

 Pobrežná promenáda v Montevideu v Uruguaji.

Panoramatická promenáda 2019 v Montevideu Uruguaj

Takto vyzerá Parillas, typický gril na rybom trhu v Montevideu.

Destinácie 2019 Parillas Grill na rybom trhu v Montevideu Uruguaj

 Panoramatický pohľad na hlavné mesto Paraguaja Asuncion z latinskoamerickej štvrte.

Destinácie 2019 Panoramatický pohľad na hlavné mesto Paraguaja Asuncion prevzatý z latinskoamerickej štvrte

 Pevnosť Nakhal – historická pevnosť je jednou z najväčších atrakcií Ománu. Od hlavného mesta Muscat je to zhruba 120 km.

Destinácie 2019 historická pevnosť Nakhal Fort 120 z hlavného mesta Maskat