Destinácie pre romantikov a milencov – kam pôjdete vo februári?

Valentín je bezpochyby najromantickejším dňom v roku. 14. februára chce každý svoju „lepšiu polovičku“ milo prekvapiť a prejaviť vrúcne pocity. Preto sa na Valentína rozdávajú krásne kvety a malé i veľké darčeky. V každom prípade má tento deň veľký význam pre všetky zamilované páry. Preto je dôležité ho stráviť zábavnou formou. Môžete napríklad cestovať so svojou veľkou láskou a navštíviť zaujímavé miesta, kde sa môžete spoločne podeliť o množstvo romantických zážitkov. Dnešný článok je o takýchto cestovateľských destináciách pre romantikov a zamilovaných. Ak chcete cestovať vo dvojici ďaleko, existujú skvelé destinácie na romantické cesty po celom svete, ktoré len čakajú na to, kým ich objavia zaľúbené páry. Ak však chcete zostať v Európe, čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať našimi cestovateľskými tipmi na Valentína.

Príjemných prekvapení a tipov na cesty ku Dňu zamilovaných je doslova neúrekom!

Destinácie pre romantikov Bruggy Belgicko krásne miesto pre zamilované páry na oslavu Valentína

Vezmite svoju veľkú lásku do Paríža 14. februára a povedzte jej tam, ako veľa pre vás znamená.

Destinácie pre romantikov navštevujú Paríž, aby videli Eiffelovu vežu ako vyznanie lásky

  • Tri európske hlavné mestá lákajú romantikov a milencov ako magnetky

 

Ak hľadáte obzvlášť romantický pobyt, bez váhania sa vyberte do dvoch Paríž. Francúzske hlavné mesto je známe ako najromantickejšie miesto na svete a je považované za mesto lásky. Preskúmať francúzsku metropolu na vlastnú päsť je skvelé, ale na návšteve Paríža so svojou polovičkou je určite niečo špeciálne. V skutočnosti ideálna destinácia na Valentína! Pozrite sa na Eiffelovu vežu – symbol francúzskeho hlavného mesta, ktorého trblietavé svetlá robia z Paríža najromantickejšie mesto na svete. Bozk pod touto jedinečnou štruktúrou je pre milovníkov nevyhnutnosťou. Ešte trochu viac – odvážni muži tu navrhujú svojim dámam romantické manželstvo. Super, správne?

Eiffelovu vežu – symbol Paríža je vidieť už z diaľky.

Destinácie pre romantikov Paríž navštívi dominantu francúzskej metropoly Eiffelovu vežu

Tento most cez Seinu sa nazýva Pont Alexandre III a je postavený v neobarokovom štýle.

Destinácie pre romantikov Most Pont Alexandre III cez Seinu postavený v neobarokovom štýle

Potom sa vyberte na prechádzku po Paríži a objavte most pre peších Pont Alexandre III, ktorý preklenuje rieku Seinu južne od Louvru. Ak je dobré počasie, môžete sa vo februári vydať na romantický výlet loďou a už z diaľky obdivovať pamiatky francúzskej metropoly. Ak ste v Paríži, nenechajte si ujsť Víťazný oblúk. Aj keď z Paríža vyžaruje veľa lásky a romantiky, je to aj mesto módy a umenia. Preto je návšteva parížskej štvrte Montmartre nevyhnutnosťou. Vyberte sa na romantickú prechádzku a nikdy v živote nebudete ľutovať!

 Destinácie pre romantikov a milencov: Paríž, Víťazný oblúk

Destinácie pre romantikov Paríž Francúzska metropola navštívi Víťazný oblúk

 Poznáte viedenský Hofburg??

Destinácie pre romantikov Viedeň Rakúsko Hofburg

Náš ďalší tip na vybrané cestovateľské destinácie pre romantikov a milovníkov vedie na Viedeň. Rakúske hlavné mesto má čo ponúknuť svojim početným hosťom a turistom, najmä pokiaľ ide o historické a kultúrne dedičstvo. Nájdete tu množstvo pamiatok, ako napríklad impozantné hrady, katedrály, galérie a múzeá.

K najkrajším a najobľúbenejším z nich nepochybne patrí zámok Schönbrunn, Hofburg a palác Belvedere. Ak si chcete dať skutočnú viedenskú kávu, choďte do centra mesta a nájdite Graben. Jedná sa o pulzujúcu pešiu zónu v srdci centra mesta, kde sa nachádza morový stĺp. Graben je navyše obľúbenou nákupnou ulicou Viedenčanov a všetkých hostí mesta. Nájdete tu mnoho kaviarní, kde si zamilované páry môžu pohodlne vychutnať svoj horúci nápoj.

Graben vo Viedni je vždy preplnený turistami.

Cestovné destinácie pre romantikov Hotel Graben vo Viedni je preplnený turistami, nákupnými kilometrami a krásnymi kaviarňami

Dóm svätého Štefana je nepochybne jednou z najobľúbenejších pamiatok Viedne. Je to symbol rakúskeho hlavného mesta a symbolizuje prestavbu po druhej svetovej vojne. Vo Viedni existuje mnoho ďalších destinácií pre romantikov a milencov, ako napríklad budova parlamentu, Mestská opera, Maria-Theresien-Platz, mnoho mestských parkov a Burggarten.

Ruské koleso v Prateri – tiež symbol Viedne!

Cestovné destinácie pre romantikov Ruské koleso v meste Prater, medzník vo Viedni

Tí, ktorí navštívia večné mesto po prvý raz, budú určite fascinovaní mnohými historickými pamiatkami a pamätihodnosťami, ktoré tam sú!

Destinácie pre romantikov Rím večné mesto Colosseum je jednou z mnohých pamiatok hlavného mesta Talianska

Chceme, aby ste išli aj do Paríža a Viedne večné mesto Rím Navrhnite vhodnú destináciu na Valentína. Talianske hlavné mesto je tiež jedným z najkrajších a najromantickejších miest v Taliansku. Rím si zachoval svoje autentické starodávne kúzlo a priťahuje milióny turistov z celého sveta. Talianske hlavné mesto je tiež perfektnou destináciou na Valentína. V meste je toľko pamiatok, z ktorých niektoré zahŕňajú Koloseum, Forum Romanum – centrum republikánskeho Ríma – a Panteón – kedysi pohanský chrám a neskôr impozantný kostol. V Ríme sú ďalšie tisíce atrakcií. Ak sa chystáte na romantickú prechádzku so svojou polovičkou, manželom, milenkou alebo najlepším priateľom, nájdete veľa krásnych barokových kostolov a budov, ako aj romantické kaviarne a reštaurácie na pokojnú večeru..

Rannú kávu si môžete vychutnať na tejto romantickej ulici.

Destinácie pre romantikov Rím večné mesto a romantická ulica popíjajú rannú kávu

  • Ďalšie veľké európske mestá, ktoré sú vynikajúcimi destináciami pre romantikov a milencov

Bruggy je belgické mesto, ktoré dýcha rozprávkovou stredovekou atmosférou. Mesto je také krásne, že mnohým turistom vyráža dych. Bruggy bodujú stredovekou architektúrou, malými domčekmi, kanálmi, impozantnými palácmi a kaplnkami. Toto belgické mesto je tak romantickou destináciou, že na Valentína láka mnoho zamilovaných párov. Ak sa chystáte na krátky výlet do Brugg za dňom lásky, určite musíte na mieste vidieť zvonicu 13C. Musíte zdolať 336 schodov, ale stojí to za námahu. Zhora je nádherný výhľad na Bruggy a okolie!

Je nemožné nemyslieť na stredovekú romantiku v centre mesta Bruggy.

Destinácie pre romantikov zaujímavá architektúra štítové domy centrum mesta Bruggy romantická atmosféra

Ďalšie dve romantické miesta v Európe len čakajú na to, kým ich na Valentína objavia romantici a zamilované páry. Náš ďalší tip na výlet vás zavedie do Verona. Toto talianske mesto je v súčasnosti obľúbenou atrakciou mnohých turistov z celého sveta. Verona očarí každého svojimi historickými pamiatkami. V starom meste Verona uvidíte mnoho pamiatok, ktoré sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Napríklad amfiteáter, Arco dei Gavi, Porta dei Borsari a mnoho ďalších.

Do Benátok nemusíte. Aj vo Verone sa na Valentína môžete vydať na romantický výlet loďou po mestských kanáloch.

Romantické destinácie Verona Taliansko Vydajte sa na plavbu loďou po mestských kanáloch

Park Güell v Barcelone je len jednou z geniálnych budov Gaudiho.

Destinácie pre romantikov Barcelona Park Güell, budova od Gaudiho

Zoznam európskych cestovných destinácií pre romantikov a zamilovaných, ktorý sme vytvorili špeciálne na Valentína, obsahuje aj krásne a musíte vidieť mesto v Španielsku, tj. Barcelona! Medzi pamiatky tohto jedinečného mesta možno v prvom rade obdivovať Sgrada Familia. Tam na vás čakajú aj ďalšie nadčasové budovy od Antonia Gaudiho. Vrátane parku Güell, Casa Batillo a Casa Mila. Geniálny katalánsky architekt zanechal svoju stopu v celej španielskej metropole. Našou radou je teda urobiť si pár dní voľna, aby ste si prezreli všetky pamiatky v Barcelone. Rozhodne to stojí za to!

 Nikdy sa tu nemôžete nudiť!

Destinácie pre romantikov Barcelona Španielska metropola krásne farebné budovy

Bez ohľadu na to, kam a s kým chcete 14. februára cestovať, náš redakčný tím praje všetkým romantikom a zamilovaným párom nádhernú a nezabudnuteľnú oslavu lásky!

 Oslávte lásku na Valentína a užite si každú hodinu pre dvoch!

Destinácie pre romantikov oslavujúcich Valentína v Ríme pre dvoch, ktorí si užívajú jedlo a pitie