Historické strašidelné domy – 8 strašidelných budov v New Orleans

strašidelné domy monteleone v koloniálnom štýle

Historické strašidelné domy s strašidelnou minulosťou a strašidelnou atmosférou

Ak máte radi strašidelné príbehy a duchov, týchto 8 strašidelných strašidelných domov a hotelov v New Orleans na vás určite zapôsobí. Big Easy je známe ako mesto s najväčším počtom príbehov o duchoch v USA, a preto nie je prekvapujúce, že je tam hore toľko duchov.

Prvým strašidelným domom z našej zbierky je nádherný hotel Monteleone postavený v štýle Beaux Arts. Je známy svojim rotujúcim piano barom, v ktorom strašia bývalí majitelia, zamestnanci a hostia. Straší všade. Niektorí tvrdia, že o polnoci v izbách hlasno spieva duch džezového speváka. Iní uisťujú, že môžete počuť krik detí, ktoré tu pred mnohými rokmi zomreli na žltú zimnicu.

Rovnako ako hotel Monteleone, aj Hermann-Grima Haus sa nachádza vo Francúzskej štvrti a je známy svojimi priateľskými južanskými duchmi. Často rozhadzujú vône ruží a levandule a zapaľujú oheň v krbe. Dom bol postavený v roku 1831 a teraz je z neho múzeum a veľmi dôležitá historická pamiatka.

Dom Hermanna-Grimu

strašidelné domy historická budova v new orleans

Dom Beauregard-Keyes

strašidelné domy strašidelné a mystické

Hore vidíte dom Beauregard-Keyes. Tu bývalý majiteľ generál konfederácie P.G.T. Beauregard strašila. Jeho vojaci by mali často nahlas spievať a pochodovať. Niekedy ste videli vojakov s ťažkými ranami a plnou výbavou, ako aj osamelého hráča na husliach, ktorý v noci robí hudbu..

Hotel Provincial

strašidelné domy bývalá nemocnica

Hotel Provincial bol kedysi federálnou nemocnicou. Personál hotela tvrdí, že už mnohokrát počul krik zranených vojakov. Niekedy ste dokonca videli na obliečkach škvrny krvi, ktoré akoby prišli z ničoho nič a zrazu zmizli.

Hotel Le Pavilion

strašidelné domy v starovekom štýle

Hotel Le Pavilion je jedným z najstrašidelnejších strašidelných domov v New Orleans. Najslávnejší duch tu pochádza z mladého dievčaťa menom Ada. Žila v štyridsiatych rokoch 19. storočia. Nanešťastie ju tesne pred nástupom na loď so svojou rodinou prešiel kočiar. Často je vidieť, ako robí v hale neplechu a hovorí hotelovým hosťom, že sa stratila a nevie, kde je.

Starý absintový dom

strašidelné domy s barom na rohu

Dom Old Absinthe House je známy svojim barom na rohu. Bar je očarený, rovnako ako nápoje a koktaily, ktoré sa v ňom miešajú. V dome často strašia jeho najznámejší pravidelní zákazníci – voodoo Queen Marie Laveau, Andrew Jackson a Jean Lafitte.

Hotel Columns

strašidelné domy bývalý domov predajcu tabaku hernsheim

Bývalým majiteľom hotela bol Simon Hernsheim – bohatý obchodník s tabakom. Je známe, že tu straší žena v bielych šatách, ako aj dievča, ktoré je často vidieť na balkóne, a muž, ktorý sa stará o hostí.

Penzión Lafitte

strašidelný penzión s detským duchom

Penzión Lafitte je posledným z 8 strašidelných domov, ktoré sme pre vás vybrali. Duchom domu je dieťa, ktoré tu zomrelo, a dievča s matkou, ktoré spustošila žltá zimnica. Hostia často počujú plač matky a detí, ktoré bývali v penzióne Lafitte.

Historické strašidelné domy – tajomné a očarujúce zároveň

strašidelné domy hotely a penzióny

Mala si husiu kožu? Robíme. Teraz presne viete, ktoré strašidelné strašidelné domy v New Orleans navštíviť.