Krátky výlet do Amsterdamu – holandské hlavné mesto má čo ponúknuť

Prečo je máj najlepší čas na krátku cestu do Amsterdamu??

Vonku slnko svieti stále častejšie a teplejšie a teraz veľa ľudí láka odísť na víkend preč a dozvedieť sa niečo o nových miestach. Ak aj vy patríte k nadšencom cestovania, potom sme pre vás pripravili veľmi špeciálnu destináciu, a to Amsterdam! Benátky severu inšpirujú svojich početných hostí nanovo pri každej návšteve a vždy majú niečo zaujímavé, čo môže ponúknuť malým aj veľkým.

Amsterdam je obzvlášť obľúbenou destináciou Nemcov

krátky výlet do Amsterdamu na návštevu hlavného mesta Holandska

Ako sa dostať do Amsterdamu?

Dostať sa do holandského hlavného mesta je jednoduché. Každá cesta tam trvá iba niekoľko hodín a je jednoduchá a pohodlná. Vlak je pre mnohých turistov a zostáva nesporným najlacnejším dopravným prostriedkom kvôli lacným ponukám na krátke a víkendové výlety.

Šetrí to vašu peňaženku a zabraňuje nepríjemným zápcham. Existujú však tí, ktorí radi cestujú, ktorí si chcú vždy urobiť výlet jednotlivo, a preto uprednostňujú cestu autom alebo autobusom do Amsterdamu. A iní preferujú krátkodobý let, ktorý je možný zo všetkých nemeckých letísk. V zásade je úplne na vás, aký dopravný prostriedok si vyberiete na krátky výlet do Amsterdamu. Jedna vec je však istá: bude to skvelé a rušné!

Každá cesta do Amsterdamu je krátka a pohodlná

krátky výlet do Amsterdamu toľko možností navštíviť hlavné mesto Holandska

Prečo navštíviť Amsterdam v máji?

Krátky májový výlet do Amsterdamu sa vo veľmi krátkom čase zmení na skutočný zážitok. Na vrchole zoznamu úloh mnohých hostí holandskej metropoly je bezpochyby návšteva najznámejšej tulipánovej záhrady v Holandsku Keukenhof. Ide vlastne o najväčší kvetinový park na svete, kde môžu návštevníci v máji obdivovať viac ako 7 miliónov kvitnúcich cibuľovín, vrátane asi 800 odrôd tulipánov. Voňavé lipy dláždia cestu parkom a vedú turistov od jednej atrakcie k druhej. Tu sa môžete zúčastniť jedinečných kvetinových show, veľkolepých záhrad s inšpiráciou a prekvapivých vonkajších udalostí. Veľkolepé výstavy kvetov priťahujú návštevníkov ako magnety.

 Ponorte sa do farebného mora kvetov v Keukenhofe!

krátky výlet do Amsterdamu, návšteva keukenhofu

V tomto kvetinovom parku sa myslelo aj na najmenších, majú k dispozícii detskú zoo, labyrint a ihriská. Ak chcete tento rok zažiť farebné more kvetov a ľudí v Keukenhofe, musíte sa poponáhľať a rezervovať si lístky, pretože najväčšia atrakcia Amsterdamu v tomto roku je pod témou „Dutch Design“ a zostane otvorená pre hostí z rôzne pozadia až do konca mája Otvoria sa národy.

 Kvetinový park Keukenhof stojí za návštevu!

krátky výlet do Amsterdamu, Keukenhof, krásne kvety a nádherná zmes farieb

Skvelý program pre všetkých milovníkov kultúry

Amsterdam má tiež čo ponúknuť kultúrnym fanatikom. Tu sa môžete vrátiť do „zlatého veku“ Holandska, do doby najväčších majstrovských diel holandských umelcov! Nedávno zrekonštruované Rijaksmuseum opäť otvorilo svoje brány domácim i zahraničným hosťom. Najcennejším obrazom je Rembrandtova „Nočná hliadka“, dielo z roku 1642, ktoré inšpiruje všetkých návštevníkov a umeleckých kritikov. Bohatá múzejná zbierka obsahuje ďalšie cenné obrazy, ale aj moderné fotografie a tlačené diela.

 Rijaksmuseum každoročne priláka milióny návštevníkov

navštívte Amsterdam navštívte Rijaksmuseum

Vášniví fanúšikovia holandského umenia by určite nemali vynechať Van Goghovo múzeum a navštíviť jeho bývalý domov. Aj ten posledný bol teraz prerobený na múzeum. Obe budovy majú pozoruhodnú architektúru a obsahujú diela najznámejšieho maliara sveta Vincenta van Gogha. Ak vás ale viac zaujíma súčasné umenie, odporúčame navštíviť múzeum Stedelijk. Tu môžete hodiny prezerať a obdivovať viac ako 90 000 moderných obrazov, grafík, fotografií a sôch. Veľmi obľúbený je aj dom Anny Frankovej v Amsterdame, kde je vystavený denník malého židovského dievčaťa, ktorý rozpráva o jej boji o prežitie počas druhej svetovej vojny. Návštevníci, ktorí sa zaujímajú o históriu, môžu stále navštíviť Historické múzeum v Amsterdame, ktoré umožňuje hlbší pohľad na tradície krajiny.

Počas krátkeho výletu však musíte mať dostatok času na návštevu múzeí v Amsterdame

krátky výlet do amsterdamského múzea stedelijk

Výlet na Amstel je nezabudnuteľný zážitok

krátky výlet do Amsterdamu majú v Amsterdame skvelé zážitky

Prehliadka kanála Benátkami severu

Slávna rieka Amstel preteká holandským hlavným mestom a je veľkým lákadlom vo dne v noci. Tisíce ľudí začínajú svoj deň dlhou prechádzkou po Blackbird. Turisti obdivujú jedinečnú architektúru patricijských domov v centre Amsterdamu priamo z vody. Pre všetkých hostí Amsterdamu, ktorí chcú úplne vidieť kanály a cítiť závan Severného mora, je plavba loďou po mestských vodných kanáloch jednoducho nevyhnutnosťou!

 Rieka kedysi dala mestu meno

amsterdam vyhliadka na rieku amstel

Kde sa ubytovať a dobre najesť v Amsterdame?

Perla severu ukrýva mnoho ďalších pozoruhodností a milých prekvapení. Tu chceme len spomenúť známy hotel Pulitzer v Amsterdame, ktorý je často stredobodom záujmu návštevníkov. V spletitom labyrinte 25 kanálových domov nájde hosť úspešnú kombináciu severskej elegancie a vidieckych tradícií. V početných hotelových reštauráciách čakajú na svojich hostí kulinárske špeciality. Hľadači dobrodružstva a nočné sovy sa radi stretávajú v reštaurácii Vermeer v mestskej štvrti červených svetiel. Vynikajúca kuchyňa kazí chuťové bunky a dobré víno vám uľahne na duši. Toto miesto by ste určite mali navštíviť počas svojho krátkeho pobytu v Amsterdame!

Návštevníci večierkov si v holandskej metropole prídu na svoje

navštívte amsterdamskú reštauráciu Vermeer

V neposlednom rade by sme tiež chceli dať všetkým nákupným nadšencom dobrý tip: vyberte sa na skutočnú nákupnú cestu centrom Amsterdamu a nikdy by ste neoľutovali. Tu môžete ľahko nájsť všetko, po čom vaše srdce túži! Skúste si dnes urobiť krátky výlet do Amsterdamu a strávte nezabudnuteľné dni v hlavnom meste Holandska!

amsterdam navštíviť anne frank house

krátky výlet do hotela amsterdam pulitzer

amsterdam navštívte historické múzeum amsterdam

krátky výlet na návštevu múzea Amsterdam van Gogh

krátky výlet do Amsterdamu, navštívte Keukenhof a vychutnajte si krásu kvetov