Kultúrne mesto Karlsruhe – 5 z najkrajších pamiatok

Karlsruhe je druhé najväčšie mesto v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko a má malebnú polohu v oblasti Horného Porýnia..

Je všestranný a prejavuje sa živou kultúrnou krajinou. Malebné prostredie je ako stvorené na výlety a ako jedno z najteplejších miest v Nemecku vyžaruje Karlsruhe, najmä v lete, takmer stredomorskú atmosféru. Panorámu mesta charakterizujú početné malebné námestia, fontány a parky. Umenie a kultúru nájdete v Karlsruhe všade a zainteresovaní návštevníci môžu nájsť prehľad o mnohých zaujímavých podujatiach na meinka.de.

Relatívne mladé mesto má jedinečné rozloženie fanúšikov a nie je známe iba svojim hradom. V Karlsruhe má sídlo aj náš najvyšší súd. Vďaka mnohým pamiatkam a kultúrnym pamiatkam je návšteva Karlsruhe zvláštnym zážitkom:

Výhľad na mesto Karlsruhe https://pixabay.com/de/photos/karlsruhe-durlach-landschaft-stadt-3956678/

Palác Karlsruhe

Karlsruherschluss, postavený v rokoch 1715 až 1718, je v strede fanúšika 32 radiálnych ulíc. Tento jedinečný pôdorys mesta Baden je obzvlášť dobre vidieť z hradnej veže. Hrad bol v druhej polovici 18. storočia prestavaný a rozšírený a získal súčasnú barokovú podobu. Štátne múzeum Baden sa nachádza vo vnútri takmer 100 rokov a ponúka fascinujúci a podrobný pohľad na ľudskú históriu. Za návštevu stojí aj botanická záhrada, ktorá sa nachádza na okraji palácovej záhrady. Je domovom mnohých drevín z rôznych kontinentov, má kaviareň, tropický skleník a pozýva vás na prechádzku a zdržať sa..

hrad karlsruhe

Zoologická mestská záhrada

Jedinečná kombinácia parku a zoo je známa ďaleko za hranicami Karlsruhe. Zoologická záhrada mesta má každý deň viac ako milión návštevníkov. Mnoho rôznych živočíšnych druhov, vodná krajina a tematické záhrady vezmú návštevníkov do zelenej oázy a zaistia vám výlet do prírody uprostred mesta. Je to jedna z najstarších zoologických záhrad v Nemecku a návšteva je nezabudnuteľným zážitkom najmä pre deti.

zoo karlsruhe

Staré mesto Durlach

Karlsruhe je relatívne mladé mesto, ale prechádzka jeho najstarším okresom Durlach vracia návštevníkov do neskorého stredoveku. Ulicami upokojené premávkou vás pozývajú na prechádzku a mnoho pamiatok je veľmi blízko seba. Staré trhové námestie, časti pôvodných mestských hradieb, bazilejskú vežu a radnicu si môžete prezrieť na pokojnej prechádzke Durlachom. Konajú sa tam početné trhy a festivaly, takže Durlach by pri návšteve Karlsruhe nemal chýbať.

Karlsruhe Durlach

Najstaršia pozemná lanovka v Nemecku

Turmbergbahn spája okres Durlach s Turmbergom v dĺžke 315 metrov a je v prevádzke od roku 1888. Počas cesty je prekonaný sklon 36,2%. Počas cesty sa vám naskytne jedinečný pohľad na vejárovitú štruktúru mesta okolo paláca Karlsruhe a jazda na Turmbergbahn vám cestu na Turmberg výrazne uľahčí, pretože inak sa k nej dostanete len po 529 schodoch.

vežová horská železnica karlsruhe

Starý bitúnok

Okolie starého bitúnku má veľmi zvláštnu atmosféru. Po zatvorení v roku 2006 sa tu vyvinula obzvlášť živá štvrť, v ktorej sa snúbi kultúra a umenie s modernou a gastronómiou. Vynikajúce reštaurácie pozývajú na hostinu, v baroch a kluboch sa cez víkendy žúruje a usadili sa tu aj kabarety a divadlá. Kancelárske budovy, ktoré sú obzvlášť obľúbené u začínajúcich podnikateľov, sa nachádzajú aj na mieste bývalého bitúnku a prispievajú k osobitému kúzlu tejto oblasti.

karlsruhe starý bitúnok