Najlepších 10 extrémnych dobrodružstiev na cestách – načerpajte adrenalín!

cestovanie dobrodružný nápad dovolenka more extrémne cestovanie dobrodružstvo

Týchto 10 adrenalínových extrémnych cestovateľských dobrodružstiev vám rozbúcha srdce

Niektorí cestovatelia žijú na pokraji nebezpečenstva. Títo lovci dobrodružstiev, ktorí nikdy nie sú spokojní s trávením prázdnin leňošením na pláži, hľadajú dobrodružstvo vo voľných dňoch. Ak sa na obežnej dráhe Zeme, potápaní v žraločích vodách alebo v blízkosti osobného kontaktu s gorilou stane to, ako znie vaša predstava zábavy, máte šťastie.

Máme 10 extrémnych dobrodružstiev na cestách zistilo sa, že vám rozbúši srdce a v prípade, že nie ste celkom pripravení byť zapálení v prvotriednom filmovom triku, máme pre vás ponor na Titanic. S dobrodružnými výletmi sme zaradili aj podobnú alternatívu, aj keď s menej adrenalínovým pulzovaním.

 Ak sa vám adrenalín ponáhľa len pri sledovaní Rýchlo a zbesilo, vaše srdce bude mať pocit, ako keby vám vyskočilo z hrude, keď zažívate skutočnú vec.

autá dobrodružstvo rýchly vlečný závod extrémne dobrodružné cestovanie

Drag racing

Pouličné preteky sú nezákonné, ale pretekárskych škôl, ktoré dodržiavajú zákony, je množstvo. Závodná škola Douga Foleyho Dragster (www.dougfoley.com) má niekoľko verejných podujatí v celej krajine (termíny sú stále naplánované na rok 2010 vo Phoenixe, Las Vegas a ďalších); Pre najvyššiu HBM (údery srdca za minútu) zvoľte multipack Super Dragster, jednodňový program extrémneho cestovania, ktorý obsahuje bezpečnostné pokyny a podrobné zoznámenie sa s vašim autom. Potom je čas vyraziť na trať, šliapnuť na plyn a urobiť to ako Mario Andretti.

Možnosť s menším adrenalínom: Nie ste celkom pripravení sadnúť si za volant? Posaďte sa za Andrettiho a zajazdite si s ním a prihláste sa na deň snov Maria Andrettiho (organizuje ho závodná škola Mario Andretti Racing School; dev.andrettigordon.com; termíny a miesta roku 2010 sú stále otvorené). Áno, autogramy sú súčasťou.

 Gorilla Safarigorilí safari extrémny cestovný dobrodružný nápad prázdniny extrémny cestovateľský dobrodružstvo

Ak chcete mať možnosť komunikovať s jedným z najohrozenejších druhov sveta, nasledujte kroky Dian Fosseyho, antropológa predstaveného vo filme. Gorily v hmle 1988 bol zvečnený. Nezostalo viac ako 790 horských goríl, ale rwandský národný park Vulcanoes je stále najlepším miestom na planéte, kde nájdete jedného z týchto nežných bylinožravcov. Ich výrazné osobnosti sú rozkošné a zatiaľ čo ruiny výskumnej stanice Karisoke, kde bola Fosseyová zabitá a pochovaná, sú samy veľmi agilné. JK Safaris prevádzkuje štvordňové safari do oblasti, ktorá zahŕňa pobyty v ekologických lodiach.

 Možnosť s menším adrenalínom: ak nie ste pripravení na extrémnu cestu potrebnú na to, aby ste sa vydali po stopách horských goríl, návšteva Opičej hory (www.montagnedessinges.com) vo Francúzsku Primátne interakcie iného druhu: 280 opíc Barbary Macaques sa voľne pohybuje uprostred návštevníkov, ale buďte opatrní: je známe, že tieto prefíkané tvory berú jedlo priamo z rúk návštevníkov.!

 Šport, vďaka ktorému je horolezectvo rovnako vzrušujúce ako zostup

heliski nápad dobrodružstvo snehové hory extrémne dobrodružstvo na cesty

 Heli-ski

Ak patríte k špičkovým lyžiarom so sklonom k ​​adrenalínu, zíďte zo svahov a vylezte na oblohu vyskočením na helikoptéru a heli-ski, čo je šport, vďaka ktorému je horolezectvo rovnako vzrušujúce ako zostup. Lákaní prísľubom nedotknutých svahov, divokého odlúčenia a náročného terénu pre tých, ktorí si trúfajú na prístup vzduchom na inak nedostupné vrcholy. Valdez Heli-Camps (www.valdezhelicamps.com) prevádzkuje výlety do pohoria Chugach na Aljaške; Skutoční nadšenci extrémnych športov si rezervujú štvordňový alebo šesťdňový balíček „Summit Sounds“, ktorý sa zameriava na vrchol Chugach s výškou 13 000 metrov a ponúka ubytovanie na lodi (vrátane pristávacej plochy pre helikoptéru) ukotvenej v Prince William Sound..

Menej adrenalínová možnosť: bojte sa lietania?

heliski nápad cestovanie dovolenka adrenalín dobrodružstvo extrémne cestovanie dobrodružstvo

Namiesto toho zvážte skialpinistické túry v Colorado Rockies; Paragon Guides ponúka skvelé výlety mimo vychodených koľají pre menej extrémne dobrodružstvo na snehu.

  Ak ste skúsený horolezec, Adventure Consultants ponúkajú vrcholné expedície do Nepáluadrenalínové cestovné vybavenie

 Horolezectvo

Rovnako ako svätý grál horolezectva, legenda o Mount Evereste zohráva v mysliach cestovateľov obrovskú úlohu, a to z dobrého dôvodu: riskovať prechod „zónou smrti“ (ktorá si každoročne vyžiada niekoľko životov) a dosiahnuť vrchol životný úspech. Ak ste skúsený horolezec, Adventure Consultants (www.adventureconsultants.com) Summitové expedície do Nepálu, ktoré vás budú stáť okolo 65 000 dolárov a sú bez záruky výstupu.

Menej adrenalínová možnosť: keď si len chcete pozrieť Everest..

extrémna cestovná dobrodružná myšlienka everest zahŕňa extrémne cestovné dobrodružstvo

 Možnosť s menším adrenalínom: Ak chcete vidieť Everest, ale nechcete riskovať život na extrémnom výlete (alebo nechcete na to minúť všetky svoje úspory), existujú úplne uskutočniteľné (a lacnejšie) výlety do základného tábora.

 Sandboarding je extrémny štvorsezónny šport

extrémne dobrodružné cestovanie na piesku

 Či už uvažujete o ukončení snowboardingu, alebo sa už nemôžete dočkať zimy, kým sa vyberiete dole svahom, skúste si podložiť dosku a zdolať kopec piesku. Sandboarding je extrémny štvorsezónny šport, ktorý si v poslednej dobe získal obľubu medzi snowboardistami, ktorí sú obklopení surrealistickou púštnou krajinou a hľadajú podobný príval adrenalínu. Samozrejme, môžete skúsiť surfovať po dunách na miestnej pláži, ale pre správnu ponuku si urobte cestu do Cerro Blanco v blízkosti pohoria Andy v Peru, aby ste našli najvyššiu piesočnú dunu na svete. Peru Adventure Tours ponúka osemhodinové extrémne cestovné výlety, ktoré zahŕňajú prenájom dosky a obed.

Užite si skvelú, nezabudnuteľnú dovolenku

piesková doska nápad dobrodružné cestovanie dovolenka

 Ak chcete získať ďalšie informácie o plánovaní cesty, môžete sa pozrieť na nášho cestovného sprievodcu po Peru a potom pomocou nášho vyhľadávania cestovných lístkov – porovnania cien – nájsť lety, hotely, plavby a ďalšie ponuky cestovných služieb v meste Peru.

 Potápanie so žralokmi

extrémne dobrodružstvo cestovanie dovolenka adrenalín

keby Biely žralok Ak vás natrvalo nevyhnali z vody, zbaľte si veci a vydajte sa na hlbokomorské potápanie so žralokmi pri pobreží Cape Point v Južnej Afrike. Apex Shark Expeditions ponúka jednodňové výlety vo False Bay od novembra do júna (asi 30 minút od Kapského Mesta) a pozýva vás na hodinu plávať s mako a modrými žralokmi bez toho, aby ste mali mokrý oblek medzi vami a ich plutvami.

 Možnosť s menším adrenalínom: Pozrite sa na najväčšieho dravého žraloka na svete..extrémna cestovateľská dobrodružná myšlienka oceán

Možnosť s menším adrenalínom: Pozrite sa na najväčšieho dravého žraloka na svete – veľkého bieleho – v tichomorských vodách okolo mexického ostrova Isla Guadalupe. Je pravda, že stále má dostatok adrenalínu, ale o niečo menej extrémna možnosť cestovania od Shark Diver vás dostane pod vodu – bezpečne za mreže – do bezpečnej oceľovej klietky.

 extrémny cestovateľský dobrodružný svet

 Cestovanie vesmírom

Typická dovolenka vás oslobodí od náročnej obežnej dráhy v pracovný deň, ale 10-dňový vesmírny výlet, ktorý ponúka spoločnosť Space Adventures so sídlom vo Virgínii, vás vystrelí zo štartovacej rampy v Kazachstane na skutočnú obežnú dráhu Zeme, kde už samotná gravitácia nie je potrebná. zemegule každých 90 minút. Ale keď vám myšlienka prepojenia ruskej rakety za 40 miliónov dolárov zrovná vaše extrémne cestovateľské sny so zemou, počkajte si na pohodlné kreslo vo Virgin Galactic Richarda Bransona, ktorý spustil svoje prvé lety s posádkou v roku 2010: dobre platiaci cestujúci musia aspoň počkať do roku 2012, aby ste sa dostali na suborbitálne lety, ale budú vám účtovať relatívne lacné „iba“ 200 000 dolárov.

Možnosť s menším adrenalínom: Nulové gravitačné vzrušenie za ešte menej astronomickú cenu sú k dispozícii v Las Vegas alebo na mysoch Canaveral a Titusville, na Floride, cez Zero G (www.gozerog.com; dcérska spoločnosť spoločnosti Space Adventures), kde je možné pomocou rovnakých parabolických manévrov simulovať beztiažový stav, ktorý bol použitý na uvedenie živého Toma Hanksa do Apollo 13 filmovať.

  Spoznávanie prírodných jaskýň získajte adrenalínovú jaskyňu

Zlaňte sa po vápencovej skale, pretlačte sa vlhkými štrbinami so žiariacimi svetluškami, vyskočte z podzemného vodopádu a splavujte čiernu vodu v podzemných perejách v jaskyni Ruakuri, ktorá je súčasťou nadpozemského jaskynného systému Waitomo na Novom Zélande. Päťhodinové dobrodružstvo na cestách po Čiernej priepasti, ktoré ponúka spoločnosť The Legendary Black Water Rafting Co. (www.waitomo.com/rafting na čiernej vode), je najnáročnejšou z regionálne vedených extrémnych cestovných túr so zmesou lezeckých, zlaňovacích a jaskynných rúrok.

 Možnosť s menším adrenalínom: Na menej náročný domáci zjazd choďte do národného parku Carlsbad Caverns (www.nps.gov/cave) v južnom Novom Mexiku. 300 riek bolo namiesto riek a vodopádov vytesaných kyselinou sírovou rozpúšťajúcou vápenec, čo spôsobuje oveľa suchší – a predsa „hlboko“ uspokojujúci – zážitok.

Môžete si prečítať viac informácií o plánovaní cesty v našom cestovnom sprievodcovi po Novom Zélande, potom použiť naše cestovanie – porovnanie cien a nájsť lety, hotely, plavby a ďalšie ponuky výletov na Nový Zéland.

 Ak chcete ochutnať automobilové naháňačky, horiace budovy a kufre zadarmo, ktoré nájdete v ostrých akčných filmoch, zamierte do Las Vegas

cestovanie na prázdniny extrémne filmové dobrodružstvo

Kaskadérsky výcvik

 Živiť sa kaskadérstvom znie pre väčšinu ľudí bláznivo, ale ak si myslíte, že ste adrenalínový feťák, môže to znieť ako práca snov. Thrillseekers Unlimited ponúka adrenalínové zážitky z extrémnych ciest- lekcie od profesionálnych kaskadérov profesionálov; rezervujte si päťdňový kaskadérsky zážitok a budete bojovať s kaskadérmi a dokonca vás podpáli váš dobre vyškolený inštruktor kaskadérov.

Možnosť s menším adrenalínom: Pripravte sa na svoj skok do výšky pri pokuse o tandemový parašutizmus – sú ponúkané na stovkách miest po celej krajine.

 Ak chcete získať ďalšie informácie o plánovaní cesty, pozrite sa na nášho sprievodcu po Las Vegas a potom vyhľadajte ponuky zájazdov do Las Vegas.

  Ponorte sa na „Titanic“extrémne dobrodružné cestovanie pod vodou

Videli ste film, ale nie ste pripravení vidieť RMS Titanic zblízka. Nemusíte byť námorným vedcom, aby ste sa mohli pozrieť na vrak všetkých stroskotaných lodí, ani sa nemusíte vydať do Newfoundlandu, kde expedície Veľkej kanadskej dobrodružnej spoločnosti na palube Akademik Keldysh prevádzkuje ruské výskumné plavidlo, ktoré je schopné zostúpiť takmer 2,5 míle pod vodu a dosiahnuť miesto odpočinku lode. Privilégium vidieť Titanic zblízka stojí takmer 55 000 dolárov, ale pre fanatikov a extrémnych narkomanov je to malá cena, ktorú musíte zaplatiť, pretože ste jedným z prvých nevedcov, ktorí sa ponorili..

Možnosť s menším adrenalínom: Ak vaše vrecká nie sú také hlboké, šnorchlovanie na Bahamách by malo uspokojiť vašu zvedavosť – mínus značné náklady. Ostrovy Bimini, Grand Bahama, Paradise a Andros majú vraky lodí len kúsok od pobrežia; všetko, čo potrebujete na objavovanie, je vaša maska ​​a plutvy.

Využite naše cestovateľské vyhľadávanie – porovnanie cien na nájdenie letov, hotelov, plavieb a ďalších ponúk na cesty.