Pešia turistika na Malorke – tipy na krásne túry

Mallorca je obľúbenou destináciou – ako pre dovolenkárov, ktorí chcú stráviť príjemnú plážovú dovolenku, tak aj pre turistov a dobrodruhov. Ak sa chcete vopred informovať o svojej ceste na Malorku, ponuky weg.de sprievodca po Malorke at, z užitočných informácií o

  • zaujímavé miesta a regióny,
  • podnebie a počasie,
  • aktuálne udalosti,
  • najkrajšie pamiatky a
  • malorská kuchyňa

obsahuje. Takto si môžete naplánovať nádhernú dovolenku na Malorke. Pre všetkých, ktorí by chceli vyraziť na Malorku, sme zostavili niekoľko nižšie uvedených tipov na výlety.

Zasnený sever Malorky

turistika na ostrove Mallorca Puerto Polensa

Na severovýchode: turistika z La Mola do Cala Sant Vicenc

Táto pešia túra na severovýchodnom cípe Malorky prebieha vysoko nad Cala Clara. Je rozmanitá, ale je zameraná na skúsených turistov, pretože túra nie je správne označená, iba označená mohylami. K vrcholom tejto cesty patrí úchvatná panoráma Cap de Formentor, nádherný výhľad na záliv Cala Castell a Vall de Ternelles, ako aj nerušený výhľad na prírodný polostrov Punta Galera.

Cala Sant Vicenc

Cala San Vincente turistika na Malorke

Na severe: túra k Puig Tomir

Túra na 1 1103 metrov vysokú Puig Tomir v pohorí Serra de Tramuntana je na veľkých častiach trasy dosť osamelé. Táto hora bola v roku 2011 vyhlásená UNESCO za svetové dedičstvo. Počas túry si môžete vychutnať nádherný výhľad na záliv Pollenca a prejsť okolo schátranej Finca Alcanella. Túra, ktorá trvá asi štyri a pol hodiny, je jednou z najužitočnejších túr na Malorke.

Summit Puig Tomir v Serra de Tramuntana

puig tomir serra de tramuntana turistika na Malorke

Na severovýchode: Prírodný park Llevant

Prírodný park Llevant sa nachádza na severovýchode ostrova Malorka. Je ideálny na predĺženú túru cez pobrežné hory a vždy ponúka pôsobivú panorámu pobrežia. Zvláštnymi bodmi prehliadky sú vyhliadka Sa Tudossa, takmer vždy opustená piesočnatá pláž Platja de Sa Font Celada, pohľad na zakrivené zátoky Pollença a Alcúdia a bývalý zajatecký tábor, ktorý pochádza zo španielskej občianskej vojny.

Túra cez príslušný prírodný park

Významná je turistika v prírodnom parku Mallorca

Platja de Sa Font Celada

Turistika Platja de Sa Font Celada na Malorke

Na východe: turistika po Alcúdii

Polostrov Alcúdia kombinuje krásne pláže s nádhernými horami. Pešie túry sú preto rozmanité a ponúkajú znova a znova jedinečné panoramatické výhľady. Užite si nádherný výhľad na zálivy zo 446 metrov vysokej Talaia d’Alcúdia, navštívte starý pahorok strážnej veže na vrchole hory, obdivujte pobrežie Platja des Coll Baix a relaxujte v chladnom tieni borovíc.

Platja des Coll Baix

turistika na Malorke platja des coll baix alcudia