Športové cesty – najkrajšie mestá Európy a ich futbalové štadióny

Chcete cestovať a zažiť medzinárodný futbal naživo? Je to užitočné v mnohých európskych mestách. Môžu nielen zažiť špičkový futbal na štadióne, ale tiež spoznať zahraničnú kultúru fanúšikov a špeciálne miesta s tradíciou. Najkrajšie mestá Európy majú aj jedny z najkrajších európskych štadiónov.

Porto – historické centrum mesta

Porto je po Lisabone druhou najväčšou metropolou Portugalska. Nachádza sa na severe priamo na portugalskom atlantickom pobreží. Mesto portského vína má dlhú a bohatú históriu a patrí k najstarším európskym mestám. Vďaka svojej polohe v Atlantickom oceáne nemá Porto príliš horúce letá a relatívne mierne zimy, a preto je vhodné ako destinácia na výlet po celý rok. Mnoho barokových kostolov a úzkych kľukatých uličiek vás pozývajú zdržiavať sa. Porto je obzvlášť obľúbené medzi krátkymi dovolenkármi. Okrem starého mesta je tu aj mnoho múzeí a výstav, ktoré sa oplatí navštíviť. Ruch v uličkách a na námestiach dodáva mestu mimoriadny nádych. Odporúčame tiež navštíviť Estádio do Dragão, domovskú základňu FC Porto. Tu môžete, v Na rozdiel od niektorých iných európskych miest, relatívne lacný, pravidelne sledujte špičkový európsky futbal.

športové cestovanie porto portugalsko estadio do dragao studuim futbal

športové cesty porto portugalsko historické centrum mesta staré mesto

Amsterdam – mesto kanálov

Amsterdam je hlavné a najväčšie aglomeračné územie Holandska. Nespočetné množstvo kanálov so širokou škálou mostov, ktoré ich spájajú, tvorí špeciálne kúzlo mesta. V meste vládne neopakovateľná atmosféra. Úzke uličky, v ktorých je v európskom hlavnom meste málo premávky, vytvárajú útulnú atmosféru. Väčšina múzeí a ďalších pamiatok je v pešej vzdialenosti. Nočný život a tak slávna štvrť červených svetiel sú jedinečné a prispievajú k zvláštnej atmosfére v meste. Odporúča sa tiež navštíviť Amsterdam Arena a sledovať futbalový zápas Ajax Amsterdam. Ceny lístkov sú nad európskym priemerom, ale Ajax je klub s dlhoročnou tradíciou a pravidelne hráva Ligu majstrov UEFA.

športové cestovanie amsterdam arena staduim

športové cesty amsterdamské kanály kanály historické centrum most

Rím – večné mesto

Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Európe je Rím. Staré budovy Rimanov a nezávislý Vatikánsky štát, ktorý leží v meste, sú hlavnými atrakciami mesta. Ale aj výhodná poloha pri Stredozemnom mori robí mesto atraktívnym pre turistov. Stredomorské podnebie zaručuje, že mesto navštívia tisíce ľudí po celý rok. Najdôležitejšie stavby sú Panteón, Fontána di Trevi a Koloseum. Existuje však aj mnoho parkov, ktoré vás pozývajú na zdržanie sa po stresujúcej prehliadke mesta. Ale talianska mentalita, kultúra a kuchyňa sú tiež tým, čo robí návštevu mesta tak príťažlivou. Túto mentalitu je možné najlepšie zažiť na futbalovom zápase na Olympijskom štadióne, ktorý zdieľajú kluby hlavného mesta Lazio a AS. Talianski fanúšikovia Tifosi zaisťujú v starej, úctyhodnej aréne neporovnateľnú atmosféru.

šport cestovanie rím olimpia štadión futbal

športové cesty rím večné mesto historické centrum mesta cestovanie po meste

Bez ohľadu na to, kam cesta vedie: pre športových nadšencov je vždy vhodné sa pred cestou informovať o štadiónoch príslušných miest a ak je čas, zažiť hru aj na týchto.