Silvestrovské výlety s deťmi – všeobecné rady pre vás

Vyberte si cestovateľskú destináciu na Silvestra s deťmi

Silvestrovské výlety s deťmi: všeobecné tipy a zaujímavé destinácie na cesty

Často sa nás pýtajú, ktorú krajinu by sme vlastne odporučili na cesty s deťmi. Odpoveď na to je pre nás skutočne dosť ťažká. Pretože všetky krajiny, ktoré sú zvyknuté na turistov, majú aj správne vybavenie na ubytovanie detí.

V tomto zmysle je skutočne jedno, kam pôjdete. Všade sú dobre vyškolení animátori a špeciálne zariadenia na starostlivosť o deti.

Musíte však vedieť, že drobci reagujú citlivejšie na všetko: let, zmenu času a teploty. Niektoré atrakcie a pamiatky sú navyše v ich očiach atraktívnejšie ako ostatné. Niekedy sa to však stane takto, neprejavia očakávaný ani žiadaný záujem.

Destinácia: do zahraničia

Silvestrovské výlety s deťmi cestujú do zahraničia

Preto musíte pri cestovaní s deťmi na Silvestra všetko naplánovať, aby bolo niečo pre všetkých zúčastnených.

Poďme si spoločne prejsť jednotlivé „kritické“ body?

Cestovať vlakom

Silvestrovská cesta s deťmi na železničnej stanici

Takže pri cestovaní s deťmi na Silvestra je to s ohľadom na dopravu jednoduchšie

V skutočnosti deti neberú čas tak jasne a presne, ako napríklad my. Čím dlhšia cesta, tým nereálnejšia a zaplavenejšia predstava. Aby sa deti cítili skutočne príjemne, museli by ste si na výlete urobiť čo najviac prestávok. Počas tejto doby musíte piť veľa tekutín, vaše obľúbené jedlo. Hry, ktoré sú medzi malými deťmi veľmi obľúbené a môžu udržať ich pozornosť pri cestovaní, sú veľmi nápomocné aj pri cestovaní s deťmi na Silvestra.

To všetko v aute funguje úžasne

Silvestrovské výlety s deťmi s batožinou

 Prineste poriadok do auta

Silvestrovské výlety s deťmi autom

Ak ste sa rozhodli na Silvestra cestovať lietadlom, vyzerá to trochu inak. Je tam veľa ľudí, ktorí sa boja lietania sami. Som si istý, že si aj veľmi citlivý. Pre väčšinu detí je to však nevyhnutné. Buďte trpezliví, snažte sa čo najviac drobcov upokojiť a rozptýliť ich vhodnými hrami.

Ak cestujete lietadlom

Silvestrovská cesta s deťmi v lietadle

Ak máte hračky, deky alebo iné položky, vďaka ktorým malé deti zaspávajú, určite ich využite. Máte teda naozaj veľkú šancu, že budete pokojní a budete neskoro spať. Každý, kto je do situácie zapojený, sa teda bude cítiť príjemne. Prijmite aj pomoc personálu. V konečnom dôsledku majú v takýchto situáciách veľa skúseností.

Hry, ktoré vás rozptýlia

Silvestrovské cestovanie so zábavou pre deti na cestách

Staršie deti by určite mali byť motivované na krátke prechádzky.

Jedlo počas silvestrovského výletu s deťmi

Nuž, to je dobrý dôvod, prečo si na silvestrovské výlety s deťmi nevyberať prehnane exotickú krajinu. Ak to však urobíte, mali by ste ísť na miesto, ktoré má špeciálne služby pre tých najmenších. V prvotriednych hoteloch máte vždy dobre prispôsobené detské menu. Sú tiež prispôsobené kultúrnym rozdielom, ktoré so sebou prinášajú cestovatelia z rôznych krajín.

Na čo by ste nemali zabúdať pri cestovaní s deťmi na Silvestra?

Silvestrovské výlety s deťmi, na čo nezabudnúť

voľnočasové aktivity

Teraz sa dostávame k bodu, kedy musia byť deti počas vášho silvestrovského výletu v popredí. Verte nám však, že si tiež užijete veľa zábavy! Myslite predovšetkým na atrakcie so zvieratami a tými v prírode. Sú zďaleka to najlepšie, čo inak môžete malým ponúknuť.

Destinácia: Paríž

Silvester cestovanie s deťmi destinácia paríž

Ako si vybrať miesta na cesty

Čo sa týka silvestrovských výletov s deťmi, pri výbere destinácií na cesty dajte prednosť tým najmenším. Všetci niečomu dávame prednosť, ale väčšinou ich je viac ako jedna. Myslite na taký, ktorý je prispôsobený veku najmenších a ich aktuálnym individuálnym potrebám. Ak sú deti spokojné, sú spokojní aj rodičia, príp?

Kam by chceli naše deti cestovať??

Silvestrovská cesta s deťmi na letisku