Vstup do USA s aplikáciou ESTA – najdôležitejšie tipy na vstup pre Nemcov

Plánujete aj vy spoznať krajinu neobmedzených možností a zažiť to na vlastnej koži? Správna príprava na váš vstup do USA by potom bola prvým zásadným krokom v tomto smere. Pretože najmä od smutných udalostí v roku 2001 a kvôli komplikovanej situácii politického sveta potom sa požiadavky na vstup do USA postupne výrazne sprísnili. Navyše sú tieto veľmi odlišné pre občanov každej krajiny, pričom niektorým bol dokonca odmietnutý vstup. Preto sme sa zamerali hlavne na vstupné požiadavky pre Nemcov a chceli by sme vám poskytnúť dôležité informácie a rady.

táto aplikácia usa new york

Pas, Visa, ESTA & Co.

Nováčikovia z USA, dávajte si pozor! Na rozdiel od návštevy krajiny EÚ potrebujete pri vstupe do USA pas. Občiansky preukaz tu jednoducho NIE JE dostačujúci. V každom prípade by mal byť váš pas vydaný v Nemecku po roku 2005 a mal by byť strojovo čitateľný. Jeho platnosť by mala zahŕňať celé obdobie vašej plánovanej cesty vrátane dátumu vstupu a odchodu. Dávajte si pozor na pasy, ktoré sú len dočasné! V takýchto prípadoch bezpodmienečne potrebujete aj víza do USA. Je to potrebné aj pri pobyte, ktorý trvá dlhšie ako 3 mesiace.

esta žiadosť USA pas

V závislosti od typu vízum stojí 160 až 200 dolárov a udeľuje ho americké veľvyslanectvo (Berlín, Frankfurt alebo Mníchov) tu v Nemecku. O svoje víza do USA môžete požiadať online na federálnom webe GCI a potom si dohodnúť stretnutie na osobnom pohovore na ambasáde. Ak nemáte dostatočné jazykové znalosti, sú ideálni profesionálni prekladatelia a vízové ​​agentúry. V ojedinelých prípadoch sa bohužiaľ stane, že budete musieť požiadať o vízum, aj keď zostanete menej ako 3 mesiace. Zvlášť ak je jeho žiadosť o ESTA v USA zamietnutá.

Čo je to aplikácia ESTA a na čo by ste mali myslieť? Stručne povedané, je to postup elektronického zadávania. Vďaka programu Visa Waiver Program (VWP) môžu nemeckí občania ľahko vstúpiť Formulár ESTA pre cestu do USA Vyplňte ho online a po obdržaní povolenia na vstup jednoducho prelette cez veľkú mláku. Znie to príliš ľahko, ale stále ide o záležitosť, ktorá dodržiava presné predpisy, ktoré by ste mali vopred veľmi dobre vedieť.

esta aplikácia usa

Pozrite sa zblízka na aplikáciu USA ESTA

Elektronickú žiadosť by ste mali podať prostredníctvom ESTA (elektronický systém cestovných povolení) najmenej 72 hodín pred odletom. Vstupné povolenie dostanete bežne v pracovných dňoch do 24 hodín. Niekedy to však môže trvať aj dlhšie, preto je vhodné urobiť to čím skôr a nečakať do poslednej chvíle. Povolenie je potom vždy platné 2 roky a je ho možné použiť na niekoľko ciest do USA. Vstupné povolenie ESTA USA v súčasnosti stojí 14 dolárov vrátane poplatku za spracovanie a hraničnej kontroly. Upozorňujeme, že spiatočný let by ste si mali rezervovať pred podaním žiadosti o ESTA!

Extra tip: Keď dostanete autorizáciu vstupu do ESTA, je lepšie vytlačiť si dve kópie. Aj keď to nie je požiadavka, bolo by vhodné vziať si jednu kópiu so sebou na cestu a druhú si odložiť na budúce cesty do USA.

miami beach táto aplikácia usa

A ešte niekoľko dôležitých rád pre nováčikov v USA

Aby sa zaistila optimálna ochrana pred terorizmom a zločinom, americké orgány od roku 2017 sprísnili bezpečnostné opatrenia pre cestovateľov, a preto by ste mali byť pripravení na dlhšie čakacie doby pri odbavení, ako aj na časovo náročnejšie vyhľadávanie batožiny..

  • Formulár APIS (Advance Passenger Information Service) – tento dokument dostanete od svojej leteckej spoločnosti pri rezervácii letu. Buď ho odošlite online, alebo ho vyplňte a predložte pri registrácii.
  • Buďte na letisku najmenej 3 hodiny pred odletom!
  • Nie "Zákaz notebookov" viac! Aj napriek tomu by ste mali naplánovať veľa času na kontrolu batožiny, ak plánujete cestovať s elektronickými zariadeniami.

Pozrite sa teda na všetky informácie a tipy týkajúce sa vstupných požiadaviek do USA, včas odošlite svoju žiadosť o ESTA a nezabudnite si skontrolovať platnosť pasu!

Vaše vlastné americké dobrodružstvo sa môže začať! Prajeme vám dobrý let a nádherný, nezabudnuteľný výlet do USA!

esta aplikácia usa

New York esta aplikácia USA