Jak strzyc włosy chłopców

Nauka obcinania włosów chłopca może być doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Ale minęły czasy cięcia misek i mopów. Dziś chłopcy mogą wybierać spośród wielu fajnych fryzur i fryzur, od klasycznych i przystojnych po nowoczesne i modne.

Dobrą wiadomością jest to, że fryzury dla chłopców nie muszą wymagać wizyty w salonie fryzjerskim lub salonie. Dzięki odpowiednim narzędziom fryzjerskim, technikom strzyżenia i wskazówkom możesz strzyc włosy swojego dziecka w domu. Oto przewodnik krok po kroku, jak przyciąć włosy swoim małym chłopcom w domu w mniej niż 15 minut.

Jak strzyc włosy chłopców

Jak wyciąć włosy małych chłopców

W zależności od pożądanego stylu, tekstury i długości włosów Twojego małego chłopca, będziesz musiał zastosować różne metody strzyżenia. Podczas gdy praktyka czyni mistrza, nie stresuj się, jeśli popełnisz błąd, ponieważ zawsze możesz zaczesać włosy małego chłopca maszynką do strzyżenia, a on będzie po prostu cieszyć się bardzo krótką fryzurą przez kilka tygodni.

Wytnij włosy dla dzieci

Aby przyciąć włosy na krótko, większość fryzur chłopięcych wymaga maszynki do strzyżenia włosów, która blednie i miesza boki i tył, oraz nożyczek do przycinania długich włosów na górze. Aby utrzymać długie włosy chłopców, musisz ćwiczyć strzyżenie warstwami za pomocą nożyczek i grzebienia.

Jak strzyc włosy małych chłopców

Miejsce rozpoczęcia strzyżenia zależy od kilku czynników, w tym od Twojego doświadczenia w strzyżeniu włosów, fryzury, jakiej chce Twoje dziecko i typu włosów Twojego małego chłopca. Na przykład mamom, które mają mniej pewności siebie przy przycinaniu włosów, wygodniej jest usunąć długość od góry przed użyciem maszynki do strzyżenia.

Sposoby obcinania włosów chłopców

Tymczasem doświadczeni styliści lub rodzice dbający o symetrię, mieszanie i nakładanie warstw mogą zacząć od podcięcia lub zwężenia fryzury po bokach.

Jak wyciąć włosy małych chłopców

Ciąć

Aby przyciąć włosy po bokach i z tyłu, podążaj za jego naturalną linią włosów i użyj nożyczek, aby przyciąć włosy wokół jego twarzy i uszu. Podczas strzyżenia włosów wokół uszu, w tym baków, przeczesz włosy w dół w kierunku ucha i ściśle podążaj za naturalnym dekoltem na obwodzie ucha.

Będziesz chciał delikatnie złożyć ucho, gdy dotrzesz do jego górnej części, aby obciąć włosy za nim. Później możesz użyć maszynki do golenia lub trymera, aby oczyścić okolice uszu i szyi.

Obetnij dziecięce włosy po bokach

Zaczynając od czubka głowy, zacznij od lekkiego zwilżenia sprayem i przeczesania włosów w dół. Aby przyciąć chłopięce włosy na górze, zawsze będziesz chciał trzymać włosy między palcami i przycinać od końcówek.

Jak przyciąć chłopcom włosy długie na górze

Aby jednak obciąć grzywkę, należy rozczesać włosy i przyciąć je na równą długość na czole.

Jak wyciąć chłopięcą grzywkę

Używając grzebienia i palców, unieś włosy do góry i zmierz długość, którą chcesz usunąć. Trzymając go mocno, przytnij włosy wzdłuż linii, którą stworzyłeś palcami. Ważne jest, aby pamiętać, jaką długość trzymasz i jak bardzo przycinasz, aby utrzymać równomierne cięcie w tych samych obszarach.

Przycinanie włosów chłopców na górze

Przechodząc do następnej części włosów, złap kilka pasm z poprzedniej części. Te krótsze włosy będą służyć jako przewodnik i zapewnią równomierne przycięcie.

Po obcięciu wszystkich włosów na górze przesuń się na tył głowy małego chłopca. Czesając włosy w dół, unieś i przytrzymaj włosy pod kątem 45 stopni. Za pomocą nożyczek przytnij włosy wzdłuż palców w dół.

Do strzyżenia włosów na dekolcie małego chłopca najlepiej używać trymerów. Jeśli nie kupiłeś jeszcze trymerów i chcesz ciąć nożyczkami, mocno przytrzyj włosy grzebieniem i tnij prosto w poprzek.

Jak strzyc małe chłopięce włosy na dekolcie

Zanim przejdziesz dalej, zrównaj oczy z dekoltem i sprawdź, czy fryzura jest pochylona w lewo lub w prawo. Jeśli jest skośny, użyj nożyczek, aby wyprostować linię. Rodzice mogą również użyć kremu do golenia i maszynki do golenia, aby utrwalić linię, aby uzyskać idealne, ściśle przycięte wykończenie.

Warstwowe fryzury dla chłopców

Celem przycinania włosów chłopców warstwami jest dodanie objętości i tekstury. Warstwowe fryzury również przerzedzają bardzo gęste włosy, zapewniając jednocześnie wyjątkowy, mieszany styl, który maksymalizuje ruch i przepływ. Zwróć uwagę na typ włosów swojego chłopca przed nakładaniem warstw. Na przykład gruba fryzura u małych chłopców z cienkimi lub cienkimi włosami może odsłonić skórę głowy i przekształcić się w złe cięcie.

Warstwowe fryzury dla chłopców

Aby wyciąć warstwy w długich włosach chłopca, zacznij od czesania włosów na płasko i podciągnij je garściami. Następnie przytnij małe fragmenty w górne partie włosów – nie ma potrzeby dokładania warstw pod włosami.

Warstwowe fryzury dla małych chłopców

Pamiętaj, że warstwy niekoniecznie muszą być cięte liniami prostymi, ale zamiast tego przycinaj sekcje i przycinaj je na różne długości. Nożyce do przerzedzania to świetny sposób na tworzenie różnych długości i uzyskanie większej tekstury.

Ważne jest, aby najpierw określić rodzaje warstw, które planujesz dodać do długich lub krótkich włosów, i zachować spójność w swoich cięciach. Jeśli chcesz, aby fryzura była poskręcana, przytnij włosy ukośnie wzdłuż grzebienia.

Jak przyciąć chłopięce włosy w warstwach

Nie panikuj, jeśli włosy z przodu są zbyt potargane; możesz użyć nożyczek do wycięcia małych punktów na linii włosów (ta technika jest znana jako cięcie punktowe). Aby zmieszać włosy, użyj grzebienia i maszynki do strzyżenia, aby przyciąć końcówki włosów. Dzięki temu unikniesz tworzenia wyraźnej linii prostej między różnymi warstwami włosów.

Jak mieszać i przycinać włosy chłopców warstwami

Pamiętaj, najgorszy scenariusz jest taki, że zabierzesz swojego małego chłopca do fryzjera i naprawisz fryzurę. Podobnie, zawsze możesz dać dziecku bardzo krótką fryzurę za pomocą maszynki do strzyżenia. Krój buzz może być łatwy w utrzymaniu i łatwy, a krój (który jest nieco dłuższy) może być stylizowany na dżentelmeńską część boczną.

Krótkie fryzury dla chłopców

Mieszane fryzury z maszynkami do strzyżenia

Maszynki do strzyżenia to świetny sposób na mieszanie różnych długości włosów między bokami a górą. Znany również jako zwężająca się fryzura, tego typu mieszane fryzury tworzą kontrast między krótkimi bokami a dłuższymi włosami na górze.

Jak mieszać włosy dla małych chłopców

Nawet dla mam, które nigdy wcześniej nie używały maszynki do strzyżenia włosów, brzęczenie boków i pleców na całej długości może zaowocować modną fryzurą dla małych chłopców.

Mieszane fryzury dla chłopców

Niemniej jednak, przed strzyżeniem włosów maszynką do strzyżenia, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa to narzędzie i co oznaczają różne liczby strzyżenia lub rozmiary osłonek.

W przypadku większości maszynek do strzyżenia im niższa liczba, tym krótsza fryzura. Oznacza to, że jeśli założysz osłonę strzyżenia numer jeden, pozostaną ci znacznie krótsze włosy, niż jeśli ustawisz ją na numer trzy. Oto podstawowy przewodnik po numerach strzyżenia, który pomoże Ci wybrać odpowiednie przedłużenie lub osłonę dla preferowanego cięcia i długości.

  • #1: jedna ósma cala
  • #2: jedna czwarta cala
  • #3: trzy ósme cala
  • #4: pół cala
  • #5: pięć ósmych cala
  • #6: trzy czwarte cala
  • #7: siedem ósmych cala
  • #8: jeden cal

Rozmiary osłonek do strzyżenia włosów

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć strzyżenie maszynką do strzyżenia, pamiętaj o miejscu na głowie, w którym planujesz zmienić strzyżenie na nożyce i bądź konsekwentny w tym, jak wysoko przycinasz włosy. Będziesz chciał równomiernie wyblaknąć boki i tył wokół głowy.

Na początek przyłóż maszynkę do strzyżenia u podstawy głowy, na dekolcie. Trzymając maszynkę pod kątem 90 stopni od głowy, poruszaj się ruchem prostym w górę. Uważaj, aby wykonywać gładkie, równe cięcia i unikaj brakujących odcinków po drodze.

Jak blednąć małym chłopcom?

Z pewnością będziesz chciał przejechać maszynką kilka razy po tym samym obszarze, aby zapewnić idealne cięcie. W tym miejscu warto mieć dobrą maszynkę do strzyżenia włosów.

Fade fryzura dla małych chłopców

Aby przyciąć wyblakłą fryzurę u małego chłopca, musisz rozpocząć proces zwężania, w którym włosy zaczynają się wydłużać w górnej części boków. Użyj grzebienia i maszynki do strzyżenia, aby stopniowo mieszać włosy. Przyłóż grzebień do głowy i ściemnij boki krótsze i krótsze, aby uniknąć wyraźnej linii między krótkimi a długimi włosami.

Jak zrobić bladą fryzurę u małego chłopca?

Jeśli kupiłeś wysokiej jakości trymer, w tym miejscu zwęzisz dekolt we włosy i wyczyścisz okolice szyi i uszu. W przeciwnym razie możesz spróbować użyć maszynki do strzyżenia bez przywiązania i usunąć wszelkie nieznośne zabłąkane włosy. Wyrównaj linię włosów, aby uzyskać świeży, czysty wygląd.

Jak strzyc włosy w domu – oczyść dekolt

Wykonaj te proste kroki, a będziesz na dobrej drodze do udanej fryzury dla chłopca.

Czego potrzebujesz, aby strzyc chłopięcą fryzurę w domu?

Czego potrzebujesz, aby strzyc chłopięcą fryzurę w domu?

Oto niektóre z narzędzi fryzjerskich, których będziesz potrzebować, aby obciąć włosy swojego małego chłopca w domu. Oczywiście będziesz chciał zainwestować w dobre, ale niedrogie produkty i maszyny. To są najlepsze maszynki do strzyżenia, trymery, nożyczki i grzebienie na rynku za te pieniądze!

Podgląd Ocena produktu Cena
Wahl Corded Clipper Color Pro Kompletny zestaw do strzyżenia włosów dla mężczyzn, kobiet i Dzieci z kolorowymi grzebieniami prowadzącymi do gładkich, łatwych fryzur — model 79300-1001 Wahl Corded Clipper Color Pro Kompletny zestaw do strzyżenia włosów dla mężczyzn, kobiet, & Dzieci z kolorowymi… 14 911 Recenzje 31,31 USD Kup Teraz
Nożyczki fryzjerskie Equinox Professional Razor Edge Series - Japońskie nożyczki salonowe ze stali nierdzewnej - Całkowita długość 6,5 cala - Śruba napinająca do precyzyjnej regulacji - Najwyższej jakości nożyce do strzyżenia włosów Nożyczki fryzjerskie Equinox Professional Razor Edge Series – japoński salon ze stali nierdzewnej… 32 639 Recenzje 19,97$ Kup Teraz
Akumulatorowa maszynka do strzyżenia włosów Wahl Color Pro z akumulatorem & Trymer - Proste, oznaczone kolorami grzebienie prowadzące - dla mężczyzn, kobiet i amp; Dzieci - Model 9649 Akumulatorowa maszynka do strzyżenia włosów Wahl Color Pro & Trymer – Proste, kodowane kolorami grzebienie prowadzące – dla… 42 084 Recenzje 27,85$ Kup Teraz

Kliknij tutaj, aby znaleźć najlepsze produkty do włosów dla małych chłopców!