110 najlepszych tatuaży na ramię dla mężczyzn i kobiet — wzory i znaczenia

Ramię jest najlepszą i najpopularniejszą przestrzenią do wykonania tatuażu. Dotarcie do innych miejsc na ciele jest wygodniejsze i mniej bolesne. Wiele osób ma trudności z wyborem wyjątkowego i fajnego pomysłu na tatuaż na ramieniu. Rzućmy okiem na kilka specjalnych cech tatuaży na ramionach.

Porównanie plusów i minusów

Zgodnie z kolejnymi zaletami ramię jest absolutnie najlepszym miejscem do wykonania tatuażu z następujących powodów:

 1. Może się nie tak łatwo przekształcić (w porównaniu z biodrami lub plecami).

 2. Fajnie wygląda w połączeniu z twoimi ubraniami.

 3. Tatuaże na ramionach pomagają podkreślić silne ramiona i mięśnie. 

 4. Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę ludzi wokół ciebie, tatuaż na ramieniu będzie dobrym pomocnikiem w tym celu. 

 5. Małe tatuaże, jak i duże świetnie prezentują się na ramionach. 

 6. Tatuaże na ramionach są niesamowite dla obu płci.

Niemniej jednak istnieją pewne minusy, które powinieneś zauważyć przed wykonaniem tatuażu na ramieniu. Przyjrzyjmy się im:

 1.  Jeśli łatwo przybierasz na wadze, tatuaż na ramieniu może zostać trochę zmieniony w krótkim czasie.

 2. Ramię to strefa, którą pokazujemy w ciepłych porach roku. Pod wpływem słońca Twój tatuaż może stracić jasność swoich kolorów. 

 3. Jeśli nie chcesz pokazywać swojego tatuażu (lub nie możesz tego zrobić z powodu swojej pracy), może być trudno go ukryć. Zwłaszcza jeśli nie lubisz ubrań z długimi rękawami. 

 4. Usunięcie tatuażu z ramienia jest bolesne. Prawdę mówiąc, proces usuwania jest bardzo bolesny, niezależnie od części ciała, na którą zostanie nałożony tatuaż.

Jeśli jesteś pewien, że chcesz i potrzebujesz tatuażu na ramieniu, to powyższe minusy nie mają dla ciebie znaczenia.

Poziom bólu podczas uzyskiwania i usuwania tatuażu na ramieniu

Ramię to duża część twojego ciała. Jeśli chcemy mówić o poziomie bólu przy wykonywaniu tatuażu, tutaj powinniśmy podzielić go na kilka stref:

 1. Nadgarstek. Nadgarstek ma dość cienką skórę i dlatego poziom bólu jest tam dość wysoki. Zwłaszcza, gdy mówimy o dużych kawałkach tatuażu.

 2. Przedramię. Przedramię ma średni poziom bólu. Ale i tak trudniej tolerować ból, gdy proces robienia tatuażu trwa dłużej niż 1 godzinę.

 3. Biceps. Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych części ramienia do robienia tatuażu. Jest całkiem w porządku, aby go tutaj dostać, a ludzie zwykle czują się dobrze, nawet jeśli proces robienia tatuażu trwa długo.

 4. Triceps. Szczególnie kobiety mają tutaj bardzo delikatną skórę, co sprawia, że ​​proces robienia tatuażu w tej okolicy jest naprawdę bolesny.

Dokładne poziomy bólu można nazwać tylko indywidualnie. Niektórzy ludzie mają dobry próg bólu, mogą tolerować wysoki poziom bólu, a niektórzy nie. Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę grubość skóry i rozmiar tatuażu, który chcesz uzyskać.

Tatuaż na ramieniu: pomysły dla mężczyzn i kobiet

Jakie zdjęcia są bardziej popularne wśród chłopców i dziewcząt? Rzućmy okiem na kolejne pomysły na tatuaż i ich znaczenie.

Tatuaże na ramieniu dziewczyny

 1. Kwiaty to prawdopodobnie najlepszy wariant tatuażu dla kobiet. Kwiaty symbolizują niewinność i romantyczną osobowość. Możesz wybierać różne rodzaje kwiatów i łączyć je na swój sposób.

 2. Litery lub cytaty mogą być wykonane samodzielnie lub jako część całego tatuażu. Wpisz swoje własne znaczenie, wybierając różne czcionki lub języki dla swojego tatuażu.

 3. Tatuaże powiązane z Twoimi zainteresowaniami mogą pokazać Twoją osobowość i pomóc Ci znaleźć nowych przyjaciół. Muzyka, fryzjerstwo, książki czy coś innego – możesz rozważyć wszystko, co lubisz. 

 4. Symbole etniczne mają znaczenie w sile naszej natury i jej świata. Osoba mająca taki tatuaż może być przesądna, a może wierzyć w duchy.

 5. Skrzydła to najpopularniejszy kobiecy symbol wolności. Zdobycie skrzydeł lub ptaków jako tatuażu pokazuje, że masz otwarty umysł i nie masz ramek.

Tatuaże na ramieniu chłopca

 1. Plemienne style tatuaży pokazują moc i siłę osobowości. Może również uwydatnić loki Twoich mięśni.

 2. Krzyże mogą oznaczać coś religijnego. Jeśli wierzysz w boga, tatuaż z krzyżem może to pokazać. Ale czasami ma znaczenie mocy ducha.

 3. Zegarki nie mają niekończących się czasów. Życie może się wkrótce skończyć, osoba z tatuażem zegarka może chcieć to powiedzieć. Zwykle ludzie ozdabiają zegarki kwiatami lub czaszkami.

 4. Dzieła sztuki jako tatuaż pokazują, że ten człowiek interesuje się sztuką lub prawdopodobnie działa w tej dziedzinie. Oznacza to również, że ta osoba jest mądra i rozważna. 

 5. Czaszki są symbolem rozkładu. Oznacza to, że człowiek przeżywa trudne chwile, ale był na tyle silny, by iść dalej i walczyć z trudami tego życia. 

Zadbaj o swój tatuaż we właściwy sposób

Aby zachować wygląd i jakość swojego tatuażu, należy o niego dbać w odpowiedni sposób. Poniżej przedstawiono specjalne zasady pielęgnacji tatuażu na ramieniu:

 1. Staraj się nie spędzać dużo czasu na słońcu lub używaj mocnego kremu przeciwsłonecznego! Nie zapomnij o tej zasadzie, zwłaszcza gdy na dworze jest gorąco. 

 2. Staraj się unikać chodzenia do łaźni lub rób to rzadziej. Ta sama rada dotyczy chodzenia na różne baseny.
 3. Nie dotykaj ani nie drap tatuażu, zwłaszcza w ciągu pierwszych 10 dni po jego wykonaniu. Po tym należy nadal uważać, aby go dotknąć!

 4. Jeśli twój tatuaż boli, powiedz o tym swojemu mistrzowi tatuażu! 

Twój mistrz powinien dostarczyć ci specjalne instrukcje wyjaśniające, jak dbać o tatuaż na ramieniu. Przeczytaj uważnie i przestrzegaj zasad, ponieważ od tego zależy nie tylko jakość Twojego tatuażu, ale także Twoje zdrowie!

Znani ludzie z tatuażami na ramionach

1. Adam Levine.

2. Eminem.

3. Miley Syrus.