Czy należy golić się przed czy po prysznicu?

Jeśli chodzi o dokładne, wygodne i dokładne golenie, wielu mężczyzn zastanawia się, czy powinni golić się przed, czy po prysznicu. Ustalenie, czy lepiej brać prysznic i golić się, czy przycinać brodę bez prysznica, tak naprawdę sprowadza się do zarostu, rodzaju skóry i preferowanych produktów do golenia.

Mężczyźni o wrażliwej skórze mogą golić się pod prysznicem lub po nim, aby zminimalizować oparzenia po goleniu i cieszyć się przyjemnym goleniem na mokro. Jeśli używasz golarki elektrycznej lub po prostu chcesz przyciąć brodę, golenie przed prysznicem może zaoszczędzić czas i chronić skórę. Aby pomóc Ci opracować idealną rutynę golenia, odkryjmy najlepsze sposoby na dokładne i gładkie golenie.

Golenie przed lub po prysznicu

Golenie przed prysznicem

Golenie przed prysznicem, powszechnie nazywane goleniem na sucho, najlepiej wykonywać za pomocą golarki elektrycznej. Elektryczne maszynki do golenia są zaprojektowane tak, aby zapewnić dokładne przycinanie bez oparzeń maszynką lub podrażnienia skóry.

Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z mokrej twarzy lub pełnego prysznica, idealnie jest użyć jakości produkt przed goleniem, taki jak Lectric Shave. Olejek lub balsam przed goleniem przygotuje mieszki włosowe do bliższego, czystszego przycięcia, jednocześnie kojąc i odżywiając skórę.

Podobnie, jeśli masz miękki, delikatny zarost i otwarte pory skóry, możesz golić się przed prysznicem, po prostu przykładając ciepłą, wilgotną ściereczkę do twarzy na kilka minut. Ciepło i wilgoć sprawią, że przycinanie brody będzie łatwiejsze i bez podrażnień.

Golenie przed prysznicem

Narzędzia do golenia

Jeśli musisz golić się bez prysznica, najlepiej kupić najwyższej klasy golarkę elektryczną lub trymer do brody. Golarki doskonale nadają się do dokładnego golenia aż do skóry, a trymery są idealne do zarostu. Przycinanie brody w celu uzyskania zarostu może być pomocne w zapobieganiu skaleczeniu, guzom, oparzeniom, skaleczeniom i wrastaniu włosów.

Jednak niektórzy faceci po prostu lubią gładko ogolony wygląd i absolutnie muszą zainwestować w dobrą golarkę. Alternatywnie możesz nadal używać maszynki do golenia, na wkładzie lub maszynce DE. Po prostu wiedz, że chociaż te tradycyjne narzędzia do golenia na mokro są doskonałe z odpowiednim przygotowaniem, nie zalecamy ich, gdy golisz na sucho.

Elektryczna golarka do golenia przed prysznicem

Jeśli są to jedyne narzędzia, do których masz dostęp, na pewno będziesz musiał przynajmniej zwilżyć skórę i włosy ciepłym ręcznikiem przed rozpoczęciem golenia.

Wilgoć

Gorący mokry ręcznik i olejek przed goleniem to najlepsze sposoby na nawilżenie bez prysznica. Jeśli nie masz golarki z folią do golenia na sucho i będziesz używać maszynki do golenia, zwilżenie twarzy gorącym ręcznikiem może zapewnić niezbędne nawilżenie, aby zmiękczyć zarost i skórę. W końcu to właśnie robią najlepsze sklepy do golenia na całym świecie.

Gorący ręcznik do golenia

Jedynym minusem jest to, że wilgotny ręcznik nie myje i nie oczyszcza twarzy z bakterii, tłuszczu i brudu, które mogą ostatecznie zatkać pory i powodować trądzik.

Palenie brzytwy

Oparzenie brzytwą to podrażnienie i tkliwość skóry, które pojawiają się, gdy golenie na sucho jest nieprawidłowe. Aby temu zapobiec, wcześniej nawilżaj skórę i zawsze gol się w kierunku, w którym włosy rosną naturalnie. Używaj krótkich, lekkich pociągnięć, aby przyciąć włosy i uniknąć podrażnień.

Zapobiegaj poparzeniom brzytwy podczas golenia

Jeśli doszło już do poparzenia brzytwą, nie panikuj. Metoda, której używasz, aby ją leczyć, zależy od odczuć, których doświadczasz. Jeśli Twoja skóra stanie się swędząca lub ciepła, przetrzyj myjkę pod zimną wodą i nałóż na dotknięte obszary. Aloes skutecznie zwalcza również te czynniki drażniące i można go oszczędnie nakładać na twarz, aby ukoić skórę.

Mężczyźni, którzy odczuwają suchość lub podrażnienia, powinni nałożyć krem ​​lub balsam do twarzy. Upewnij się, że nie używasz produktów zawierających alkohol. Osusz twarz, a następnie delikatnie nałóż wybrany produkt, aby zminimalizować stan zapalny.

Golenie pod prysznicem

Golenie pod prysznicem

Golenie pod prysznicem zapewnia wiele korzyści, w tym nawilżenie, wygodę i czystość. Na początek gorąca woda i para podczas kąpieli pod prysznicem otworzą pory na twarzy, zmiękczą zarost, zapewnią lepszy dostęp do mieszka włosowego i zapewnią dokładniejsze, gładsze golenie.

Co więcej, całe nawilżenie i nawilżenie minimalizuje oparzenia po goleniu. Ponieważ golenie jest dosłownie procesem przesuwania ostrza po skórze, kiedy maszynka ślizga się bez wysiłku, a włosy są strzyżone szybciej i łatwiej, faceci naturalnie dostosowują się i zużywają mniej nacisku.

Rozjaśniając dotyk, uzyskujesz mniej zacięć, zadrapań i podrażnień skóry. Faceci o wrażliwej skórze docenią dobre golenie pod prysznicem.

Wreszcie, golenie i kąpiel pod prysznicem po prostu oszczędza czas, ponieważ są wygodne, skuteczne i nie wymagają sprzątania. Dzięki temu zlew i produkty są czyste od wąsów.

Należy jednak golić się pod prysznicem tylko wtedy, gdy masz odpowiednie narzędzia do golenia do pracy.

Narzędzia do golenia

Lepiej golić się pod prysznicem

Wodoodporne golarki i trymery elektryczne są zaprojektowane tak, aby dobrze działały pod prysznicem, więc jeśli masz już takie urządzenie lub planujesz zainwestować w narzędzie do użytku na mokro, ta metoda może być idealna. Faceci mogą również używać wysokiej jakości maszynki do golenia na wkłady z masłem do golenia.

Standardowe maszynki do golenia są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Ponieważ te produkty są już produkowane z optymalnym kątem cięcia, nie ma ryzyka zadraśnięcia lub podrażnienia skóry. Nakładając masło, balsam lub krem ​​do golenia przed przycinaniem, możesz również poprawić wrażenia, pozwalając ostrzem przesuwać się po skórze.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli masz tylko prostą brzytwę lub maszynkę do golenia z dwoma ostrzami, prawdopodobnie nie powinieneś golić się pod prysznicem. Oba typy maszynek do golenia wymagają dbałości o szczegóły, odpowiedniego ustawienia ostrza i mogą być niebezpieczne, jeśli masz małą przestrzeń pod prysznicem lub nie widzisz każdego wykonywanego ruchu.

Dodatkowo będziesz musiała ciągle nakładać krem ​​za pomocą pędzla, co może być trudne do opanowania pod prysznicem.

Czy należy golić się pod prysznicem?

Na koniec musisz zainwestować w podgrzewany lub bezmgłowe lustro prysznicowe i jeden z najlepszych kremów do golenia na rynku.

Chociaż wilgoć nawilży Twoją skórę, nie odmawiaj sobie korzyści płynących z dobrego produktu nawilżającego. Całkowicie naturalne masła do golenia są zdrowsze i gęstsze, dzięki czemu doskonale nadają się do skóry suchej lub wrażliwej.

Nawet jeśli masz normalną skórę, krem ​​do golenia sprawia, że ​​maszynka do golenia z łatwością przesuwa się po skórze, jednocześnie pomagając zachować wilgoć i nawilżenie, zapobiegając wysuszeniu i łuszczeniu się. Od komfortu po zapach — kup najwyżej oceniany krem ​​do golenia, a nigdy tego nie pożałujesz.

Golenie po prysznicu

Prysznic i golenie

Golenie po prysznicu to najlepszy sposób na przygotowanie skóry do dobrego, dokładnego golenia. Metoda prysznic, a następnie golenie jest prawdopodobnie stylem, którego nauczył cię twój ojciec. Istnieje wiele powodów, dla których prysznic przed goleniem jest od dawna uważany przez ekspertów za idealną rutynę.

Po pierwsze, prysznic z gorącą wodą oczyszcza skórę i usuwa bakterie, tłuszcz, brud i zanieczyszczenia, które nagromadziły się na Twojej twarzy w ciągu dnia. Oczyszczanie skóry jest niezbędne, ponieważ proces golenia usuwa mieszek włosowy i otwiera pory.

Po otwarciu pory są bardziej podatne na zatykanie się bakteriami, które mogą powodować łagodne lub poważne podrażnienie skóry i trądzik. Decydując się na golenie po kąpieli, skutecznie angażujesz się w dobrą pielęgnację skóry.

Golenie na mokro lub na sucho

Jako bonus, łodyga mieszków włosowych puchnie i zmiękcza. Im więcej odsłoniętych mieszków włosowych, tym golenie jest dokładniejsze. Co więcej, Twoja broda staje się łatwiejsza do przycinania, co zapewnia płynniejszy poślizg i mniej przejść. Ponieważ będziesz wywierać mniejszy nacisk i siłę na żyletkę, będziesz również odczuwać mniej podrażnień, skaleczeń, uderzeń i oparzeń.

Użyj najlepszej brzytwy

Aby uzyskać najlepsze golenie, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Na szczęście po prysznicu wszystkie najlepsze produkty do golenia dla mężczyzn stają się opcjami, w tym wszystkie rodzaje maszynek do golenia. Najlepsze maszynki do golenia pochodzą od najlepszych marek pielęgnacyjnych w branży.

Czy należy golić się przed czy po prysznicu?

Jeśli potrzebujesz wygodnej jednorazowej maszynki do golenia, której możesz używać do szybkiego i łatwego golenia, dobrym rozwiązaniem jest dobra maszynka do golenia na wkłady. Chociaż na dłuższą metę możesz wydać więcej, wkłady ostrzy obiecują nowe, świeże brzytwy w dowolnym momencie. Faceci będą chcieli rozważyć Gillette ProGlide, Dorco Tempo 6 Pro, oraz Gillette Fusion5.

Jeśli potrzebujesz tradycyjnego, dokładnego golenia na mokro, maszynka do golenia z podwójną krawędzią zapewnia pożądaną jakość, kontrolę i komfort. Maszynki do golenia są świetne i skuteczne, dzięki czemu możesz uzyskać super krótkie cięcie bez podrażnień. Maszynki do golenia DE są również niedrogie i ekonomiczne, ponieważ wymiana ostrzy jest tania.

Wreszcie, jeśli nie chcesz zadzierać z brzytwą, to najwyższej klasy golarka elektryczna jest warta swojej ceny. Najpopularniejsze maszyny są wyposażone w ostre ostrza do dokładnego cięcia, mocne silniki do wydajnego przycinania, trwałe akumulatory i zapewniają gładkie, dokładne cięcie bez problemów.

Dobrze zaprojektowane i renomowane, najlepsze golarki elektryczne to Seria Braun 7, Panasonic Arc5, oraz Philips Norelco 4500.

Najlepsze produkty do golenia

Kremy do golenia i olejki przed goleniem mogą również poprawić jakość golenia. Nakładając olejek przed goleniem na skórę po prysznicu i przed goleniem, zapewniasz nawilżenie i ochronę twarzy.

Wysokiej jakości olejki przed goleniem zostały opracowane z naturalnych składników, aby dodatkowo nawilżyć skórę i stworzyć gładką powierzchnię, dzięki czemu brzytwa może się przesuwać i ciąć bez wysiłku. Minimalizując tarcie, olejki do golenia zatrzymują poparzenia brzytwą, krwawienie i podrażnienia skóry.

Najlepsze produkty do golenia do golenia po prysznicu

Kupowanie olejku lub kremu przed goleniem jest wskazane niezależnie od rodzaju maszynki, której zamierzasz używać do golenia. Im bardziej nawilżona jest Twoja skóra, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia mikrootarć i innych podrażnień. Najlepsze produkty przed goleniem są produkowane przez Sztuka golenia, Proraso, oraz Taconic.

Innym ważnym produktem do golenia, który należy wziąć pod uwagę, jest krem ​​lub masło do golenia. Najlepsze kremy i masła do golenia wykonane są z najlepszych składników. Nałożone po olejku tworzą bogatą pianę, która ułatwia przesuwanie ostrza po twarzy, jednocześnie pomagając skórze zachować nawilżenie.

Ogólnie rzecz biorąc, faceci, którzy używają wysokiej jakości kremu do golenia, będą mogli odczuć różnicę w swoim goleniu. Najlepsze kremy do golenia dla mężczyzn pochodzą od Cremo, Taylor z Old Bond Street, Sztuka golenia oraz Van Der Hagen.

Wreszcie, balsamy po goleniu pomagają uszczelnić nawilżenie bez dodatkowego kłucia i podrażnień. Ponadto balsamy pomagają zamknąć pory po goleniu, aby zapobiec wnikaniu bakterii. Po wchłonięciu balsamu przez skórę faceci, którzy praktykują doskonałą pielęgnację skóry, prawdopodobnie będą chcieli nałożyć krem ​​do twarzy lub środek nawilżający, aby zapewnić całodzienną ochronę.