Czy powinienem ogolić głowę? Przewodnik po goleniu głowy brzytwą

Jeśli masz cofniętą linię włosów, przerzedzone włosy lub całkowicie łysiesz, głównym pytaniem, które możesz sobie zadać, jest – „czy powinienem ogolić głowę?” Golenie głowy to ważna decyzja i z pewnością istnieje wiele powodów, aby golić głowę na łysinę. Jednak łysa głowa nie pasuje do wyglądu każdego faceta, a jeśli nie podoba ci się efekt końcowy, odrost włosów zajmie kilka tygodni.

Jeśli zastanawiasz się nad ogoleniem głowy brzytwą i chcesz pomyśleć o zaletach i wadach, ten przewodnik jest dla Ciebie. Poniżej omawiamy, czy należy się golić, czy potrząsać głową, a jeśli tak, to jak często i jak najlepiej.

Czy powinienem ogolić głowę?

Czy powinieneś ogolić głowę??

Łyse głowy są bardziej powszechne niż kiedykolwiek, więc musi być wiele powodów, aby golić głowę. Jeśli produkty na porost włosów nie działają na Ciebie, może nadszedł czas, aby zrobić to, co nieuniknione. Jeśli jednak wypadanie włosów nie jest Twoim problemem, oto kilka innych korzyści z golenia głowy.

Ukryj łysiny

Prawdopodobnie najpopularniejszym powodem golenia głowy jest ukrywanie łysienia typu męskiego. Łysienie, czy to w przypadkowych plamach, takich jak zła linia włosów, czy w postaci przerzedzonych włosów, jest bez wątpienia wstydliwym problemem. Na szczęście nie jesteś sam – około 85% mężczyzn odczuje wypadanie włosów w ciągu swojego życia.

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem radzenia sobie z łysieniem jest zgolenie wszystkiego. Jeśli sposoby na wypadanie włosów nie działają na Ciebie, to następnym najlepszym rozwiązaniem jest ogolenie głowy.

Wyglądać młodziej

Czy ci się to podoba, czy nie, golenie głowy sprawia, że ​​wyglądasz młodziej. Łyse plamy i cofające się linie włosów mogą tylko postarzyć Cię i sprawić, że poczujesz się starszy, ale usuń te znaczące oznaki, a mężczyźni mogą wyglądać nawet o dekadę młodziej.

Ogol głowę, aby wyglądać młodziej

Być komfortowym

Aktywni i wysportowani mężczyźni, zwłaszcza żyjący w cieplejszym klimacie, mogą mieć problem z owłosieniem. Pot, dyskomfort i ciągłe zmiany stylizacji to irytacja przeszłości podczas golenia głowy.

Problemem może być nie tylko potliwość i zawroty głowy spowodowane upałem, ale wielu mężczyzn po prostu nie lubi uczucia pełnej czupryny. Podczas gdy przycinanie i pielęgnacja często mogą rozwiązać te problemy, pójście na całość i zgolenie wszystkich włosów jest pewnym sposobem na zminimalizowanie problemu.

Ogranicz konserwację

Niektórzy mogą przypisywać to lenistwu, ale nie ma wątpliwości, że pielęgnacja, strzyżenie i stylizacja włosów mogą być czasochłonne. Jeśli stylizacja włosów rano i regularne strzyżenie są niedogodnościami, zrób fryzurę lub zacznij już golić głowę. Pamiętaj tylko, że będziesz musiała często golić głowę, aby była całkowicie gładka i czysta.

Golenie głowy — strzyżenie wymagające niewielkiej konserwacji

Poczuj się bardziej pewnie

Wreszcie, gładko ogolona głowa może sprawić, że facet poczuje się pewniej. Jeśli ciągle martwisz się, że masz zły dzień na włosach lub jesteś świadomy łysiny, łysa głowa może po prostu złagodzić Twój niepokój.

Badania wykazały, że mężczyźni z wyższym poziomem testosteronu częściej tracą włosy i łysieją. Być może dlatego ogolona głowa to pewny siebie wygląd – bo psychologicznie kojarzy się z męskimi mężczyznami.

Powody, dla których warto golić głowę, mężczyźni

Jak zdecydować, czy ogolić głowę?

Zanim skończysz ogolić głowę, zastanów się nad uzasadnieniem i ryzykiem swojej decyzji.

Dlaczego golisz głowę?

Pierwszą rzeczą do przeanalizowania jest to, dlaczego chcesz ogolić głowę. Jeśli którykolwiek z wymienionych wcześniej powodów rezonuje z Tobą, prawdopodobnie masz już dobrą motywację.

Jeśli tak naprawdę nie masz silnej skłonności, może po prostu chcesz poeksperymentować z wyglądem. W przeciwnym razie nie rób tego i żałuj później.

Co jeśli nie podoba mi się mój ogolony wygląd??

Drugą rzeczą do przemyślenia jest to, co się stanie, jeśli nie spodoba ci się twoja ogolona głowa. Czy to sprawi, że poczujesz się niepewnie? Czy wpłynie to na twoje szanse na udaną randkę? To są wszystkie pytania, które należy sobie zadać wcześniej.

Jeśli nadchodzące tygodnie i miesiące obejmują ważne wydarzenia, spotkania, święta i przełomowe momenty w twoim życiu osobistym i zawodowym, prawdopodobnie powinieneś się powstrzymać.

Alternatywy dla golenia głowy

Ostatnią kwestią do rozważenia przed ogoleniem głowy jest to, czy istnieją jakieś alternatywy. Jak widzieliśmy wcześniej, większość mężczyzn ma powód do golenia głowy.

Oto kilka alternatyw dla golenia głowy.

 • Zmień fryzurę – skróć włosy na krótko i wypróbuj mocne blednięcie skóry z brzęczącym lub ostrzyżonym strzyżeniem na wierzchu.
 • Przytnij więcej włosów – jeśli komfort jest Twoim głównym problemem, poeksperymentuj z przycinaniem włosów na ciele, aby zmniejszyć pot. Jeśli masz zarost, pomyśl o zgoleniu brody. I znowu, jeśli masz dłuższą fryzurę, wybierz inny krój po bokach, taki jak podcięcie lub zanikanie.
 • Ukryj łysienie – jeśli twoje włosy stopniowo się przerzedzają, zapuść je dłużej. Jeśli łatki stanowią problem, użyj technik stylizacji, takich jak przeczesywanie, aby całkowicie ukryć problem. Jeśli chodzi o cofającą się linię włosów, wypróbuj wiele różnych krojów i stylów, które ją wykorzystają lub po prostu noś ją z pewnością siebie.
 • Pozbądź się tego – są szanse, że jeśli nie masz bardzo złego przypadku łysienia typu męskiego, ludzie nie zauważają twoich włosów tak bardzo, jak ty.

Czy powinienem brzęczeć w głowie?

Jak ogolić głowę

Jeśli zdecydowałeś, że ogolenie głowy jest jedyną rzeczą, która cię uszczęśliwi, to czas, aby tak się stało. Są 3 sposoby na ogolenie głowy – za pomocą maszynki do golenia, golarki elektrycznej lub maszynki do strzyżenia włosów. Gorąco polecamy kombinację maszynki do strzyżenia i maszynki do golenia, w zależności od tego, jak krótko chcesz obciąć włosy.

Zestaw do samodzielnego strzyżenia Remington HC4250 Shortcut Pro, trymer do brody, maszynki do strzyżenia włosów dla mężczyzn (części 13) 14 585 Recenzje Zestaw do samodzielnego strzyżenia Remington HC4250 Shortcut Pro, trymer do brody, maszynki do strzyżenia włosów dla mężczyzn (części 13)

 • 9 długości grzebienia do cięcia 1/16 – 5/8 cala (15 do 15 .)…
 • Akumulator litowy 40 minut…
 • 13-częściowy zestaw zawiera: ręczną maszynkę do strzyżenia, 9 długości…

59,99 USD Kup Teraz

Oto jak ogolić głowę krok po kroku:

 1. Najlepszy czas na golenie głowy to gorący prysznic, kiedy skóra głowy i włosy są bardziej miękkie. Wysuszyć ręcznikiem, aż włosy będą tylko lekko wilgotne.
 2. Weź parę maszynek do strzyżenia i przytnij włosy do zarostu. Użyj rozmiaru osłony numer 1 lub 2.
 3. Następnie nałóż na skórę głowy krem, masło lub olejek do golenia.
 4. Używając czystej, ostrej brzytwy z co najmniej trzema ostrzami, zacznij golić włosy z ziarnistością, aby uniknąć podrażnień i wrastania włosków. Bądź delikatny, idź powoli, aby uniknąć skaleczeń i często płucz ostrze.
 5. Goląc tył głowy, pochyl głowę do przodu, aby napiąć skórę.
 6. Jeśli przegapisz jakiś obszar, spróbuj golić z boku na bok, aby trafić pod każdy kąt i miejsce.
 7. Kiedy skończysz, spryskaj zimną wodą, aby ukoić skórę. Delikatnie osusz głowę, a następnie nałóż balsam lub balsam po goleniu. Upewnij się, że Twoja skóra głowy będzie wystarczająco nawilżona przez kilka następnych godzin.

Jak ogolić głowę

Jak często powinienem golić głowę?

To, jak często powinieneś golić głowę, naprawdę zależy od twojej osobistej genetyki. Niektórzy faceci golą głowy raz w miesiącu, a inni raz w tygodniu. Ostatecznie to, jak często i kiedy golisz głowę, zależy od tego, jak krótkie chcesz zachować włosy i jak szybko włosy odrastają.

Wniosek

Bez względu na powód, dla którego chcesz ogolić głowę, pamiętaj, że rezultaty są tylko tymczasowe. Jeśli łysina wydaje się rozwiązaniem któregokolwiek z twoich problemów z włosami, wypróbuj ją. W najgorszym przypadku, nienawidzisz tego i odrasta za miesiąc. Przynajmniej będziesz wiedział, że próbowałeś i nie wyszło, zamiast mieć tę możliwość w tyle głowy.