Tri vynikajúce nápady na zmrzlinu – od ľahkých po plné

Najmä v lete sa tí, ktorí majú chuť na sladké, nevedia nabažiť úžasne chladnej zmrzliny! Ale pôžitok má aj svoje tienisté stránky: Kalorický zvonček rýchlo spustí poplach, ak príliš veľa guľôčok pristane v rožku a ozdobí sa drobivkou a smotanou. Našťastie existujú aj ľahké varianty zmrzliny, ktoré možno dokonca označiť za zdravé. A keď fanúšikovia zmrzliny niekoľko dní okusujú odľahčené verzie, môžu si dopriať výraznejší zmrzlinový výtvor. Vysvetľujeme tri nápady na vynikajúcu zmrzlinu pre každú chuť, ktoré môžete doma ľahko napodobniť – niekedy s menším počtom, niekedy s väčším počtom kalórií.

Lahodná hroznová zmrzlina s čerstvou mätou

nápady na zmrzlinu sorbet hrozno čerstvá mäta

Kalorická úroveň 1: Ovocný sorbet

Polomrazené potraviny (niekedy nápoje) vyrobené z ovocia sa nazývajú sorbet. Sorbet sa spravidla skladá z ovocného pyré alebo ovocnej šťavy. Podľa receptu sa pridáva vaječný bielok alebo jogurt, často aj cukor. Tí, ktorí dbajú na svoje štíhle línie, jednoducho vynechajú cukor (ovocie s nimi prirodzene prináša sladkosť) alebo použijú alternatívy s nižším obsahom kalórií, ako je med, agávový sirup alebo stévia. S naberačkou sorbetu (asi 65 gramov) počítate s menej ako 100 kalóriami – za predpokladu, že pozostáva výlučne z ovocia a vody.

Mäta bozkáva jahody

nápady na zmrzlinu jahodový sorbet čerstvá mäta s nízkym obsahom kalórií

Kalorická úroveň 2: Sladké fr-yo-bites

Sladké Fro-Yo-Bites, ktoré ponúkame, obsahuje o niečo viac kalórií v online časopise Kaufland našiel. Kusy mrazeného jogurtu pozostávajú z gréckeho jogurtu, ktorý je známy svojou krémovou konzistenciou. Jogurt sa tradične mieša s lahodným medom a mieša sa s pyré z ovocia, ako sú jahody, maliny alebo čučoriedky. Skvelá vec na Fro-Yo-Bites: Môžete urobiť veľmi malé porcie, napríklad tak, že zmes nalejete do výrobníka kociek ľadu a potom zmrazíte.

Jogurtové sústa si môžete vychutnať s tyčinkou ako mini zmrzlina z kiosku. Milovníci zmrzliny dokonca jedia mrazený jogurt na raňajky: Jogurtovú zmes s ovocím, müsli a orieškami vložte do muffinových foriem a začnite deň v pohode. Buďte však opatrní: čím viac prísad skončí v jogurtovom súste, tým väčšie množstvo kalórií.

V lete natankujte ovocnú silu

nápady na zmrzlinu zmrzlinové príchute mrazený jogurt černice čučoriedky jahody

Kalorický stupeň 3: Lahodná krémová zmrzlina

Na smotanovú zmrzlinu sa musí nepochybne pozerať ako na cukrík: Skladá sa z mlieka a smotany, cukru a žĺtka, ako aj z ďalších prísad – podľa toho, o aký druh sa jedná. Najlepším spôsobom, ako získať správnu konzistenciu, je pripraviť krémovú zmrzlinu v stroji na ľad do, ktorý sám preberá neustále miešanie a chladenie.

V prípade vanilkovej zmrzliny sa do zmesi pridá dužina z vanilkového struku, v prípade čokoládovej zmrzliny sa pridá tekutá poleva a čokoládové lupienky. Do smotanovej zmrzliny sa samozrejme zmestí aj ovocie – ale to zmrzlinu automaticky nerobí zdravšou. S veľmi neobvyklými kreáciami, ako sú arašidové maslo, kúsky sušienok, karamelová omáčka alebo posypanie cukrom, sa dá ľadová kalorická rovnováha dotiahnuť do extrémov. Chutné!

A ktorý je váš obľúbený na leto?

nápady na zmrzlinu zmrzlinové príchute wafle shocko mäta jahodová vanilka

nápady na zmrzlinu zmrzlinové príchute sorbet letný recept melón