10 krásnych životných nápadov pre tropickú atmosféru doma

tropické prostredie doma svieže farby vonku  10 tipov, ako pridať pohostinnosť do tropického prostredia

Prečo by sme sa mali držať každodenného nábytku a nevytvárať pre hostí tropické prostredie? Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých a kreatívnych tipov, ako sa vaši hostia môžu cítiť príjemne uprostred kývajúcich sa paliem a vedľa tyrkysovo-modrého mora.

Ukážte svoje spomienky – tropické prostredie doma

tropické prostredie doma police dekoratívne rastliny čerstvé

Prepracované usporiadanie tropických suvenírov, pohľadníc alebo kníh bude určite témou rozhovoru, najmä ak rozprávajú zaujímavý príbeh..

Aby police nepôsobili strapato, držali sa konkrétnej farebnej kombinácie alebo aspoň vybrali farbu, ktorá všetko spája. Hlboké drevené odtiene sa tu opakujú s policami a vitrínou a umožňujú nám vidieť misky, vázu a umelecké diela..

Podávajte tropické ovocie

tropické prostredie doma police deco ružová limetka

Pozemské potešenia vzrušujú hostí. Exotické ovocie, ako je rambutan alebo knippa na obrázku, si môžete kúpiť na blízkom špecializovanom trhu, farmárskom trhu alebo etnickom trhu. Jesť neznáme ovocie je zábava a určite to bude pre vašich hostí nezabudnuteľný zážitok. Vyskúšajte však ovocie prvýkrát, aby to bol bezpečný zážitok pre každého a urobili ste dobrý dojem. Ak dračie ovocie znie príliš strašidelne, skúste to radšej s ananásom. Toto je medzinárodný symbol pohostinnosti.

Použite listy ako dramatické usporiadanie

tropické prostredie doma kuchyňa letný biely interiér

Dokonca aj jeden list môže spôsobiť, že miestnosť bude pôsobiť tropicky. Niektoré listy mexickej horskej palmy (Chamaedorea elegans) alebo palmy Kentia (Howea fosteriana) vám umožnia cítiť sa uprostred kývajúcich sa paliem. Môžete stáť vo váze, ako na obrázku, vytvoriť prírodný behúň na stôl, zavesiť na stenu, postaviť sa na krbovú rímsu alebo parapet. Ak nie sú žiadne palmové listy, použite listy z iných tropických rastlín.

Začleňte do svojho interiéru tropické umelecké diela

tropická atmosféra doma dekoratívna fotografia dizajnu steny

Tento obraz mojej matky Nancy Asbell nie je len umeleckým dielom, ale oknom do radostnej a slnečnej floridskej krajiny. Vzhľad dopĺňajú ratanové škatule a jasný drôtený luster.

Alternatívou k pôvodným obrazom sú lacné zarámované obrázky alebo tropické výtlačky. Môžete si tiež vytvoriť vlastnú tlač palmových listov pomocou atramentu a dobrého papiera. Možno máte iné vlastné nápady.

Zamerajte sa na izbové rastliny

tropické prostredie doma obývacia izba okrúhly konferenčný stolík vzor zebra

Izbové rastliny často zohrávajú úlohu vedľajších hercov v dekorácii drámy, ale dobre umiestnený kus má sochársku silu a spája miestnosť s voľným priestorom vonku. Ak stále nemáte izbovú rastlinu, môžete si kúpiť veľké palmy a iné architektonické rastliny za takmer rovnakú cenu ako kvetinový ker..

V tejto miestnosti sú použité tlmené farby, tropické drevené textúry a zábavný vzor zebry. Exotický vzhľad púta pozornosť stromom Strelitzia (Strelitzia nicolai) v rohu. Pri starostlivosti o rastliny postupujte podľa pokynov na štítku alebo z internetu. Spravidla dbajte na dostatok svetla (nie však priamo), aby ste si ho mohli lepšie užiť a lepšie sa mu darilo.

Neobvyklé zbierky dodávajú textúre

tropické prostredie doma škrupinové gaštany

Minimalistické prevedenie môže byť teplé a zaujímavé s trochou prirodzenej textúry, najmä keď kusy rozprávajú príbeh.

Aj tie najzákladnejšie veci môžu zariadiť nudný stôl bez toho, aby spôsobovali neporiadok. Plocho tkaná škatuľka na kávové zrná vyzerá bohato a exoticky a tiež krásne vonia. Šišky a lusky semien v záhrade pravdepodobne nie sú tropického pôvodu, ale môžu pôsobiť správnym dekorom.

Vykonajte potrebné kvetinové úpravy

tropická domáca sklenená váza zelené listy

Ak máte vo svojej záhrade izbovú rastlinu alebo tropické hľuzy, zvážte ich kombináciu s rezanými kvetmi, aby ste si mohli vytvoriť vlastné umelecké usporiadanie. Takmer každému kvetu by sa s vašou pomocou zmestili veľké tropické listy, ale väčšina kvetov (okrem Cymbidium) sú rastliny v kvetináči na mojom balkóne. Ak nemôžete nájsť tropické rastliny a listy v kvetinárstve, choďte na záhradný trh. Izbové rastliny, ktoré sú vhodné ako rezané kvety na kvetinové úpravy, sú ľalia (Spathiphyllum wallisii), okvetný lístok (Monstera deliciosa) a veľký kvet plameniaka (Anthurium andraeanum).

Zbierajte suveníry z dovolenky

Tropické domáce prostredie skrine police dekorácia more

Aj z pohľadnice sa pomocou rámu na obraz môže stať umelecké dielo, tento homár stojí v tmavom drevenom ráme a uprostred zaujímavých zhromaždených nálezov na svojom prirodzenom mieste..

Vitríny a police sú ideálnymi možnosťami vystavenia pokladov, ako sú mušle a suveníry. Aj netropické veci môžu vyzerať exoticky a fascinujúco, zobrazené ako v múzeu.

Dajte kvety na neočakávané miesta

tropické prostredie domáca sklenená váza kvety nástenné zrkadlo

Kvetinové usporiadanie v jedálni je v poriadku, ale na chodbe, vo vstupnej hale alebo v kúpeľni naznačuje vašu ohľaduplnosť a pohostinnosť. Kvety v tropickom štýle preto radšej posypte kvetmi kdekoľvek.

Ak máte v záhrade voňavé kvety ako gardénia (Gardenia jasminoides) alebo mesačný kvet (Ipomoea alba), nechajte ich plávať v miske v kúpeľni.

Zbierajte kvety

tropická atmosféra doma sklenená váza kvety červené

Na to, aby ste mali trópy na stole, určite nepotrebujete celú kvetinovú úpravu. Kvet ibišteka vo váze s koralovým vzorom vám dodá pocit, že ste na dovolenke v Polynézii. Obľúbené tropické druhy ako ibištek, heliconia a zázvor sú zvyčajne k dispozícii v záhradných centrách ako sezónne črepníkové rastliny. Kúpte jedenkrát a potom kvety a listy používajte celú sezónu.

Trendová, útulná obývačka

tropické prostredie doma svieže farby sedacia súprava z masívu ratanNemusíte teda nastavovať gýč s kultúrou tiki, aby sa vaši hostia cítili ako v prímorskom letovisku. Prepracovaná výstava dobre vybraných predmetov stačí na to, aby vám priniesla do domu exotické nadšenie, a to nestojí ani pol majetku..

Svetlá spálňa v odtieňoch zelenej  tropické prostredie doma zelená stena dizajn kvetinový vzor spálňa

Súčasná, mestská spálňa

tropické prostredie doma svieže farby rohová sedačka pohodlná oranžová