10 nápadov na japonské zdobenie, ako zariadiť náš byt v zenovom štýle

strom bonsai japonské nápady dekorácie motívy zenový štýl originál

10 krokov k zariadeniu nášho bytu v zenovom štýle – nápady na japonské zdobenie

V dnešnej dobe je veľmi únavné a ťažké nájsť v živote pokoj a pohodu, takže jednou z mála možností je – vytvoriť si doma pokoj a pohodu. Preto sa japonské princípy stali vedúcim trendom v interiérovom dizajne.

Čo však zen skutočne znamená? V japončine sa zen vzťahuje na meditáciu. Interiérový dizajn odráža rovnováhu, harmóniu a relaxáciu. Aj keď Zen nie je správny štýl dizajnu, má knihu prísnych pravidiel. Často je spojený s minimalizmom, s jednoduchosťou a čistotou línií. Je to skôr spôsob klasifikácie vášho domova a vytvorenia atmosféry, ktorá zabudne na starosti a stres z každodennej kancelárskej práce. Zamyslite sa nad týmito 10 jednoduchými krokmi, aby bol váš domov úplne zenový.

10 nápadov na japonské zdobenie, ako zariadiť náš byt v zenovom štýle

obývacia izba zenový štýl japonské nápady na zdobenie design deco

 1. Zen design sa zaoberá jemnými odtieňmi, ako je biely, sivý, béžový alebo ružovo-béžový, ktoré majú silu navodiť pocit relaxácie a pokoja. Chromatická harmónia medzi rôznymi prvkami je rovnako dôležitá ako vizuálna kontinuita medzi stenami, nábytkom a podlahami. Ak chcete zahrnúť obrysy do monochromatickej miestnosti, môžete sa vždy rozhodnúť kombinovať dominantnú farbu so zodpovedajúcimi položkami a textúrami, ako je biela farba s krtkovou kožušinou alebo béžová farba, s palisanderom. Ak chcete vytvoriť rôzne farby a tvary, skombinujte dve zodpovedajúce farby alebo experimentujte s rôznymi odtieňmi svojej obľúbenej farby.

Zo spálne zariadenej v zenovom štýle je nádherný výhľad do záhrady

biela japonská výzdoba nápady zariadenie zen štýl spálňa príjemná

 2. Parkety sú vždy bezpečnou voľbou, rovnako ako všetky masívne drevené podlahy. Biele, sivasté alebo akékoľvek jemne lakované parkety sú obzvlášť sofistikované, ale môžete si vybrať aj farebné parkety. Modernú a príjemnú atmosféru v byte alebo v podkroví môže vytvoriť aj podlahový náter. Vlnené koberce ponúkajú skutočný pocit pohodlia, vyžadujú si však vyššiu úroveň údržby. Pri výbere koberca však môžete zdokonaliť svoju zenovú výzdobu a zvýšiť pocit miestnosti kombináciou niekoľkých rôznych vlnených kobercov. Opäť dávajte pozor na skutočnosť, že farba koberca by mala zodpovedať farbe podlahy.

 Pohodlná posteľ s baldachýnom v spálni – doplnky z tmavého dreveného nábytku

nápady na japonskú výzdobu byt zariadený posteľou s baldachýnom čierna podlaha

 3. Látky by samozrejme mali dodržiavať rovnaké pravidlo. Jedným zo základných prvkov vašej zenovej výzdoby sú závesy, ktoré zaisťujú mieru intimity. Ošetrujte ich špeciálnym spôsobom a používajte prírodný textil, ako je ľan alebo vlna, a usporiadajte ich v miestnosti štýlovo. Ak chcete dosiahnuť umeleckejšiu atmosféru, skombinujte ich s okenicami, ktoré regulujú svetlo. Zvláštnu pozornosť venujte systému zapínania.

Jednoduchosť a pohodlie na slnečnej terase – nápad na japonskú výzdobu

nápady na japonskú výzdobu byt zenová slnečná terasa

4. Ak chcete mať relaxačnú atmosféru, nahraďte jasné svetlá upokojujúcimi sviečkami inšpirovanými prírodou. Vyhnite sa silnému priamemu svetlu zo stropu a využite všetky možnosti na mixovanie stojacej lampy, lampáša a nepriameho svetlaNástenné svietidlá sú do spálne veľmi praktické. Ak máte radi rozptýlené svetlo, môžete si vybrať nejaké vonné sviečky.

Biely interiér spálne v zenovom štýle

nápady na japonskú výzdobu, spálňa v zenovom štýle

5. Nábytok v zenovom štýle sa vyznačuje jednoduchými a jasnými líniami, ktoré sa vyhýbajú detailom a nadbytočnej výzdobe. Nábytok by mal byť vysoko kvalitný a vyrobený z prírodných materiálov. Úložný nábytok (skrine, šatníky, prebaľovacie pulty) by mohol byť natretý živými farbami. Pretože spálňa je zvyčajne najdôležitejšou miestnosťou v Zenovom interiéri, uvádzame niekoľko konkrétnych návrhov na jej vybavenie:

Posteľ umiestnite blízko zdroja svetla a vyhnite sa priestoru pred dverami. Výška postele vám musí zodpovedať, ale vysoké postele (viac ako 55 cm) zvyčajne zvýrazňujú pocit pohodlia. Vyberte si čalúnenú posteľ z kože alebo takú s farebným čelom.

Ozdoby do postele obmedzte na minimum: používajte vlnené alebo vypitvané periny a nepreháňajte množstvo dekoratívnych vankúšov.

– Nočné stolíky sú veľmi užitočné a štýlový dekoratívny prvok. Opäť určite zvoľte taký nočný stolík, ktorý sa bude hodiť k interiéru spálne.

– Do kútika na čítanie zvoľte jednoduché kreslo a dávajte pozor na jednoduché línie nábytku.

Pre výzdobu steny platí rovnaké pravidlo zariaďovania: jednoduchosť

japonská výzdoba nápady plochý zen štýl jednoduchosť jedálenský kút

6. Rovnaké pravidlo zariaďovania platí pre dekorácie stien: jednoduchosť. Vyhnite sa zbieraniu obrázkov alebo fotografií a ponechajte si len tie, ktoré máte obzvlášť radi. Ak chcete úplne harmonickú a prvotriednu domácu knižnicu, pokryte všetky knihy monochromatickým papierom.

Esenciálne oleje sú jedným zo spôsobov, ako naplniť miestnosť čerstvými vôňami

nápady na japonskú výzdobu, sviečky v štýle zen, byt, príchute včelieho vosku

7. Domáci sprej na posteľnú bielizeň alebo sviečky zo včelieho vosku a esenciálne oleje sú jedným zo spôsobov, ako naplniť miestnosť čerstvými vôňami, ktoré nie sú upokojujúce iba vtedy, keď spíte, ale tiež sa cítite zdravo, keď je čas vstať..

Ležadlá z tmavohnedej kože a malý okrúhly sklenený stôl

ležadlá na plochý zenový štýl nápady na japonský dekor

8. Elektronika väčšinou pôsobí rušivo, takže sa v byte v zenovom štýle veľmi dobre neintegruje. Ak sa vám však váš televízor v spálni páči, uistite sa, že je umiestnený v oddelenej oblasti. Skryte všetky svoje káble a káble, ktoré môžu narušiť pokojnú atmosféru v celej miestnosti.

Bonsaje a závesné terária sú dobrou voľbou

upokojujúce japonské nápady dekorácie v plochom zenovom štýle

9. Rastliny majú upokojujúce účinky, pretože majú zelené farby a pretože generujú kyslík; vyhnite sa kvetom, ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť. Dobrou voľbou sú napríklad bonsaje a závesné terária.

Štýlový interiér v zenovom štýle – drevená konštrukcia

nápady na japonský dekor jednoduchosť plochého zenového štýlu

10. Nábytkové príslušenstvo obmedzte na minimum. Odstráňte nepotrebné a nadbytočné položky a ponechajte si len potrebné položky, ale môžete pridať položky, ktoré vám poskytnú mimoriadne pohodlie.

          stolička-pohodlný-vankúš-štvorcový-tmavý-stôl-dekorácia v japonskom štýle