3 dôvody, prečo by ste banánovú šupku nemali vyhodiť

Banány …. Po zjedení chutného ovocia vo väčšine prípadov banánová šupka zostane. Tento odpad má však mnoho výhod, ktoré sú obzvlášť dôležité pre naše zdravie. Možné použitia sú veľmi početné a vhodné na rôzne účely. V tomto článku vám chceme ukázať tri dôležité vlastnosti banánovej šupky, ktoré majú veľký význam pre našu starostlivosť o tvár.

Banánové šupky nevyhadzujte, iba ich znova použite

banánová šupka proti vráskam

Banánová šupka pomáha proti vráskam

Banánová šupka obsahuje množstvo vitamínov, ktoré majú skvelé účinky proti vráskam. Vysoký podiel železa, horčíka a draslíka redukuje drobné vekové vrásky a výsledok je jednoducho skvelý. Banánovú šupku stačí potrieť problematickými partiami. Využite vnútro banánovej šupky, pretože dodáva pokožke mnoho antioxidantov, ktoré mimoriadne stimulujú tvorbu kolagénu.

Banán je pre ľudí považovaný za ovocie spomaľujúce starnutie, preto by ste ho nemali podceňovať, ak chcete zostať mladí dlhšie!

Už žiadne vrásky

banánové šupky na starostlivosť o akné

Bojujte proti tvorbe akné

Ide o najčastejšiu kožnú chorobu medzi ľuďmi – akné. Sortiment kozmetiky na výber je extrémne veľký a predovšetkým drahý, pretože ošetrujúce prostriedky veľmi často nie sú vhodné a v boji s akné nemajú žiadny úspech. Ale môže banánová šupka pomôcť aj pri tomto stave pokožky? Odpoveď na otázku je kladná, pretože odborníci urobili mnoho testov proti akné a výsledky boli neuveriteľné. Škrupina obsahuje vitamíny A, B, C a E a takto sa toxíny odstraňujú z pórov.

Vysoký podiel antioxidantov tiež bojuje proti choroboplodným zárodkom, čo je obzvlášť dôležité pri tvorbe akné. Dôvodom vzniku akné je veľmi často mastná pokožka, ale šupky odstraňujú z pórov olej a tak sa proces tvorby akné zastavuje. Odporúča sa, aby ste si pokožku tváre každý večer potreli banánom. Zvyšky umyte až nasledujúci deň. Tieto typy procedúr je možné vykonávať dvakrát až trikrát týždenne a výsledky vás čoskoro prekvapia.

Po troch týždňoch sa tvorba akné výrazne zníži

vrásky starostlivosti o zuby akné banánová šupka

Žiarivé biele zuby s banánovou šupkou?

Najnovším trendom v starostlivosti o zuby je rozhodne táto metóda, ktorá zaisťuje lesklé biele zuby. Ako už bolo spomenuté, banán obsahuje veľa draslíka a horčíka. Z tohto dôvodu je zafarbenie zubov veľmi zastavené a vaše zuby budú do niekoľkých týždňov žiarivo biele. Banánovou kôrou by ste si mali iba trieť zuby a veľmi opatrne ich čistiť zubnou kefkou. Takto vaše zuby absorbujú vitamíny potrebné na zákrok. Bielenie by sa malo vykonávať najmenej dva týždne, kým sa nedosiahne pozitívny výsledok.

Banánové šupky hrajú tiež veľkú úlohu v starostlivosti o zuby

zubná starostlivosť s banánovými šupkami

použitie masky z banánovej šupky banánové šupky nevyhadzujte

použitie banánovej šupky