4 skvelé alternatívy k zatemneniu okien!

Rušia váš nočný spánok pouličné svetlá alebo žiariace billboardy? Máte záclony na okne spálne a vychádzajúce slnko vás prebúdza skoro ráno? Chceli by ste spať, najmä cez víkend! Alebo ste si založili nové domáce kino a chcete dobre zatemniť obývačku? V tomto ohľade sa väčšina ľudí spolieha na hrubé závesy, aby bola spálňa alebo iná miestnosť trochu tmavšia. Existujú však aj ďalšie skvelé a pomerne jednoduché riešenia na zatemnenie okien, ktoré zlepšia vaše pohodlie v akejkoľvek miestnosti. Stručne sme zhrnuli štyri možnosti zatemnenia, a tak vám poskytneme dobré nápady, z ktorých si môžete vyberať!

zatemniť okná zatemniť miestnosti

Zatemnite okná žalúziami

Vysoko kvalitné žalúzie sú ideálne na zatemnenie okien. Ich výhodou je, že sú pripevnené priamo k oknu. Horizontálne žalúzie sú namontované na okne s klasickým horným profilom a ovládané pomocou reťazovej šnúry. Vďaka svojmu širokému povrchu je možné lamely otáčať zhora nadol takmer do ľubovoľnej polohy. To je zase dôležitý plusový bod. To vám umožní chrániť miestnosť pred priamymi slnečnými lúčmi a stále prepúšťať čo najviac svetla. Veľký výber farieb vám dáva možnosť dokonale zladiť farbu žalúzií s oknom alebo pridať akcent do miestnosti..

žalúzie okná zatemnenie dekorácie okna

Plastové rolety

Rolety fungujú podobne ako žalúzie. Sú tiež ovládané reťazovým kladkostrojom a sú perfektné pre plastové okná. Inštaláciu je možné vykonať na okennom krídle, na stenu alebo na strop. Rozdiel je v tom, že rolety nemajú štrbiny (lamely), cez ktoré môže do miestnosti preniknúť veľa svetla. Môžete si vybrať stranu prevádzky a typ obalu na tkaninu podľa svojich individuálnych potrieb a osobných preferencií. Výber materiálov a farieb pre rolety je pomerne veľký a pre niektorých môže byť naozaj ťažké si vybrať.

Záclony Louvre stmavujú dizajn okna

Závesy Louvre pre veľké okná

Lamelové závesy sú okenné závesy, ktoré pozostávajú z mnohých zvislých lamiel. Lamely sú pripevnené k hliníkovej koľajnici na strope. Môžu byť zhromaždené buď na jednej strane, na oboch stranách alebo v strede. Spojovacia reťaz na dolnom konci zaisťuje rýchly návrat lamiel v prípade nárazového vetra. Ovláda sa ručne pomocou šnúry a guľôčkových reťazí. Tu máte možnosť zaplaviť miestnosť svetlom alebo nie, ako pri horizontálnych žalúziách. Ponúka sa tu tiež veľký výber farieb, vzorov a materiálov. Môžete napr. B. kombinovať rôzne farby lamiel.

dizajn okna vonkajšie žalúzie zatmavujú okná

Vonkajšie rolety na zatemnenie okna

Vonkajšie rolety slúžia nielen ako moderná ochrana pred slnkom, ale aj ako druh protihlukovej ochrany a zaisťujú optimálnu reguláciu tepla. Vonkajšie rolety je možné ovládať pomocou kľukového, hriadeľového motora alebo motora s diaľkovým ovládaním. Hliníkové lamely sú vystužené vedeniami napínacích káblov a podľa potreby je možné regulovať dopad svetla. Sú ideálne pre váš domov aj pre kanceláriu.

Toto sú naše stručné alternatívy k zatemneniu okien. Vopred si premyslite, ktoré riešenie by bolo pre vás optimálne a ktoré najlepšie zapadne do vášho interiéru. Vykonajte presné merania a navštívte špecializovaného predajcu alebo online obchod!

vonkajšie žalúzie okná stmavujú dizajn okien

dizajn okna okno nápady na dekoráciu stmaviť