5 kreatívnych nápadov na fotorámček pre domácich majstrov

Rámy na obrázky-drotár-kreatívne-nápady pre domácich majstrov-rámy na obrazy-urob si sám

Ako môžete vytvoriť kreatívne obrazové rámy

Obrazové rámy sú skvelým vynálezom: Nielenže v nich môžeme uchovávať spomienky na jedinečné chvíle so svojimi blízkymi, ale zároveň zdobia naše štyri steny. S trochou úsilia a trochou kreativity je možné štandardné rámy z internetu navrhnúť dokonca individuálne.

Takýmto spôsobom môžete miestnosti dodať veľmi zvláštnu atmosféru a to isté. A ak vám to nestačí, potom urobíte najlepšie, ak si sami vytvoríte vlastné rámy na obrázky. Tu vám ukážeme, ako na to..

Prispôsobte rámy obrazov samolepiacou fóliou

Rámy na obrázky Tinker Rámy na obrázky prikryte fóliou

Aby ste mohli individuálne navrhnúť rám obrazu s fóliou, potrebujete iba štandardný plastový rám v požadovanej veľkosti (napr. K dispozícii na rahmendirekt.de), Fólia s vašim obľúbeným motívom a nožnice. Trochu zručnosti a trpezlivosti tiež nie je na škodu, pretože film by mal byť strihaný presne tak, aby všetko vyzeralo čisto a aby sa nakoniec zmestilo. Pri výbere rámu dbajte na to, aby bol vyrobený z plastu a nie z dreva, inak sa samolepiaca fólia opäť dosť rýchlo odlepí. Ak však použijete fóliu s priehľadnými prvkami, môžete použiť napríklad plastový rám s dreveným vzhľadom, pretože priesvitné zrno vyzerá obzvlášť krásne.

Z rámikov na obrázky a textílie vyrobte špendlík

Vyrobte si rámy na obrázky Z rámikov na obrazy a textílií vyrobte kolíkovú nástenku

Rámy obrazov Tinker s drevenými aplikáciami na výveske z rámov obrazov

Na výrobu špendlíkovej dosky s rámom na obrázky najskôr nalepte tenkú vrstvu korku na prednú stranu zadnej steny rámu, aby bolo možné fotografie neskôr prichytiť pomocou malých špendlíkov. Zadná stena s korkom môže byť potom potiahnutá látkou, aby špendlíková doska ešte lepšie zodpovedala zvyšným farbám miestnosti. Teraz naň môžete ľubovoľne nalepiť vzory z rôznych stužiek, aby to celé pôsobilo o niečo krajšie. Ak však používate veľmi žiarivo vzorovanú látku, stuhu môžete vynechať, aby špendlíková doska nakoniec nepôsobila príliš preplnene.

Ak vyrábate napríklad kolíkovú dosku do detskej izby, môžete na ráme nastaviť akcenty aj malými drevenými aplikáciami, napríklad malými sovami. Keď je všetko pripravené, dôležité poznámky a vaše obľúbené obrázky majú teraz hodnotné nové miesto.

Dizajnová poznámková tabuľa s rámom a drôtom

Vyrobte si rámy na obrázky z rámov a drôtu

Trochu iný druh kolíkovej dosky je možné ľahko vyrobiť pripevnením ľubovoľného počtu šnúr vyrobených z remeselného drôtu na konce rámu obrazu malými klincami. Na to je najlepšie vybrať špeciálny rám, napríklad jeden Drevené rámy na obrazy vo vintage vzhľade. Aby klince po stranách rámu neboli na konci už vidieť, jednoducho okolo nich uviažte malé mašličky z prírodného lyka alebo hodvábnej stuhy. Všetky poznámky alebo fotografie je teraz možné priložiť sem aj pomocou malých drevených sponiek.

Držiak kľúčov Tinker s rámom na obrázok

Vytvorte si rámy na obrázky Vytvorte si vlastnú klávesnicu s rámami na obrázky

Rámy na obrázky nemusia byť vždy použité na ukladanie a prezentáciu fotografií. Ak vytiahnete zadnú stenu a na jednej strane rámu zaskrutkujete malé háčiky do dreva, rám obrazu sa dá úžasne premeniť na držiak na kľúč pre celú rodinu. Ak zospodu natiahnete šnúru vyrobenú zo stuhy, môžete k nej dokonca pripojiť malé poznámky. Na nákupný zoznam už teda nikto nezabudne, koniec koncov nikto nevyjde von bez toho, aby prešiel okolo klávesnice a vzal si so sebou kľúč od bytu.

Vyrobte si rámy na obrazy z prírodného dreva sami

Rámy na obrazy Tinker Vyrobte si rámy na obrázky z prírodného dreva sami

Ak pre vás predchádzajúce nápady na rámy na obrázky neboli dostatočne individuálne, potom si svoje rámy len pošteklite. Je to veľmi jednoduché, napríklad s trochou prírodného dreva, trochou tenkej stuhy a prírodnej rafie na ozdobu. Drevo na to nie je potrebné kupovať, môžete si ho ľahko nazbierať sami na prechádzke. Mimochodom, naplavené drevo, ktoré vyplavujú prúdy na okraji väčšiny riek, je veľmi vhodné. Na pripevnenie popruhov jednoducho vyvŕtajte malé otvory na koncoch kúskov dreva. Ak je to možné, mala by byť na to použitá špeciálna vŕtačka do dreva, pretože inak sa naplavené drevo rozpadne alebo sa dokonca veľmi ľahko zlomí, pretože je veľmi mäkké. Keď je všetko pripravené, môžete sem pomocou malých drevených sponiek pripojiť aj svoje obľúbené fotografie.