5 najkreatívnejších kontajnerových domov z Európy

Architektúra kontajnera pozoruhodný kontajnerový dom dom vyrobený z kontajnerov

Život v kontajneri: kreatívne kontajnerové domy z Európy

Na trhu s nehnuteľnosťami svitá na nové časy. Stavebný priemysel prekvitá a mnohí vnímajú súčasné nízke úrokové sadzby ako príležitosť pre svoj vlastný domov. Ale tu sa vyvinul nový trend, ktorý sa v Európe pomaly, ale isto presadzuje a stáva sa stále obľúbenejším: kontajnerový dom.

Najmä v Nemecku mnoho ľudí spája obytný kontajner s núdzovým ubytovaním, ale kontajnerové domy sú ako núdzové riešenie oveľa viac ako funkčný obytný priestor. Medzitým sa v Európe stavajú aj vysnené varianty domov, ktoré sa vyznačujú jedinečnou kreativitou a mali by byť považované za inšpiráciu pre každého architekta, majiteľa kontajnerového domu alebo pre tých, ktorí sa ním chcú stať. Nechajte sa ohromiť piatimi najkreatívnejšími kontajnerovými domami z Európy a zistite, aké výhody od kontajnerového domu môžete očakávať, a čo je potrebné na premenu jednoduchého kontajnera na námornú dopravu na štýlový domov.

Architektúra kontajnera

Architektúra kontajnera Kontajnerové domy Kúpte si dom z kontajnerov

CG Architectes maison Crossbox Container Architecture Kontajnerové domy

Premena jednoduchého kontajnera na námornú dopravu na elegantný obytný priestor

Základom každého živého kontajnera je „holý“ kovový kontajner, ktorý sa používa na prepravu námornej nákladnej dopravy po celom svete. Použitý kontajner je možné bežne kúpiť za približne 1 000 eur (pozri napríklad na https://www.containerbasis.de/20-fuss-container/), zatiaľ čo spoločnosti sa teraz špecializujú aj na ponuku hotových obytných modulov, ktoré je možné jednotlivo kombinovať.

Ak je obytný kontajner trvalo obývaný na jednom mieste, vo väčšine prípadov je potrebné „stavebné povolenie“. Podrobnejšie informácie získate na ktoromkoľvek obecnom stavebnom úrade.

Život v kontajneri pozoruhodné kontajnerové domy

Architektúra kontajnera je pozoruhodná po celom svete

Ak sa má námorný kontajner stať novým domovom vašim vlastným prispením, stále potrebujete niektorých špecialistov, ako sú elektrikári alebo dodávatelia tepla a energií, aby bolo možné dodržiavať zákonné pokyny pre vytváranie nového obytného priestoru a potvrdzovať ich odborná spôsobilosť. . Rovnako ako pre Bauhaus ide aj o zaistenie bezpečnosti, pre ktoré sú statici obzvlášť užitoční, keď sú z námorného kontajnera odstránené steny a pridané podlahy. Stabilita nie je otázkou, s ktorou sa musí vlastník budovy vyrovnať, ale imperatív, ktorý je zakotvený v zákone.

Okrem toho musíte počítať s nasledujúcou prácou, ak chcete tiež previesť námorný kontajner na kontajnerový dom:

– mestské vodovodné a kanalizačné prípojky

– Pripojenie k elektrickej sieti

– Povinné v Nemecku: tepelná izolácia energie

– montáž okien a dverí

– v prípade potreby schodiskové inštalácie

– Inštalácia kúrenia

– Výstavba sociálnych zariadení

– Kladenie elektrických vedení

– prípadne obklad vnútorných stien obložený tepelnou izoláciou, napríklad sadrokartónom

Architektúra kontajnera Pozoruhodné kontajnerové domy žijú v kontajneroch

Kvalita života pre všetky požiadavky

Obytný kontajner je možné podľa potreby rozšíriť a rozšíriť. Pri modeli Flex sú vytvorené okenné vpusty, odstránenie bočných stien zanecháva v prípade niekoľkých susedných obytných kontajnerov veľké obytné plochy a otvory v streche kontajnera umožňujú výstavbu niekoľkých obytných podlaží kontajnerov so súvisiacimi vnútornými schodiskami. Fantázii sa medze nekladú, čo ukáže päť najkreatívnejších kontajnerových domov z Európy.

Nákladný box Domový kontajner Stavebné kontajnerové domy

Architektúra kontajnera pozoruhodné príklady kontajnerových domov

Container Homes Domy kontajnerov v Seattli

A práve tu predstavujú kontajnerové domy skutočnú výzvu pre mnohých architektov alebo interiérových dizajnérov. Z obdĺžnikových rozmerov kontajnera sa dá skutočne vykúzliť veľa a dokonca možno vytvoriť ušľachtilý luxusný obytný priestor niekoľko stoviek metrov štvorcových. Či už s bazénom pred obytným kontajnerom, s veľkou terasou alebo strešnou záhradou, ako rodinný dom alebo rodinný dom, ako záhradný domček alebo na dovolenkové ubytovanie pre vašich dovolenkových hostí, obytné kontajnery je možné využiť v mnohých ohľadoch.

Ponúkajú výhodu, že môžu byť implementované kedykoľvek, takže nikto nie je viazaný na jedno miesto kvôli svojmu vlastnému domovu. S kontajnerovým domom sa sťahovanie stane detskou hrou.

Dopyt po lacných obytných moduloch neustále rastie a architekti a výrobcovia z realitného priemyslu objavujú bytové kontajnery pre seba, svoju kreativitu a samozrejme aj predaj. Z kontajnerového domu profitujú spoločnosti zo širokého spektra odvetví, ako aj ľudia všetkých vekových skupín, ktorí chcú mať v priebehu niekoľkých týždňov vlastnú ríšu, za ktorú nemusia veľa míňať..

Architektúra kontajnera Kontajnerové domy Kúpiť kontajnerový dom

Architektúra kontajnera Kontajnerové domy Postavte kontajnerový dom

Obytné kontajnery – 5 najkreatívnejších životných nápadov v Európe

40-stopový kontajner s dĺžkou 12,19 metra a šesť 20-stopových kontajnerov s dĺžkou 6 096 metrov boli skombinované a vytvorili jeden z 5 najkreatívnejších obytných kontajnerov vo Švédsku. Na hornom poschodí 32, 28 metrov štvorcových poskytuje dostatok priestoru na spanie a kúpanie. Na priľahlom balkóne môžete pohodlne raňajkovať na jednej strane domu, na druhej strane kontajnerového domu si môžete vychutnať panoramatický výhľad cez celé okno vpredu..

Na spodnom podlaží je zarovnaných šesť bytových kontajnerov za sebou a bočné steny štyroch centrálnych obytných kontajnerov boli odstránené tak, že vznikla veľká miestnosť, z ktorej je umiestnená kuchyňa, kancelária a toaleta pre hostí. v bočných oblastiach. Spodná obytná plocha má takmer 90 metrov štvorcových. Exteriér je obložený prírodným drevom, čo dodáva kontajnerovému domu štýlové kúzlo.

Kontajnerový dom kúpiť kontajnerové domy Európa obytné kontajnery

Dokonalým príkladom kreatívneho a jedinečného dizajnu je kontajnerový dom, ktorý sa skladá z 18 obytných modulov, ktoré sú rozložené na troch poschodiach a ponúkajú viac ako 400 metrov štvorcových obytnej plochy. Tento predvádzací kontajnerový dom zaujme štýlovými očami býka, ktoré dodávajú tomuto domu veľmi extravagantný štýl. Pripojením chodúľov pod prekrývajúce sa obytné kontajnery vznikli aj kryté parkovacie miesta. Zatváracie dvere kontajnera slúžia ako inteligentné obrazovky ochrany osobných údajov na balkónoch. Tento bytový dom sa nachádza v Londýne.

Kontajnerový dom Londýn, Anglicko, Veľká Británia

Architektúra kontajnera pozoruhodné kontajnerové domy z Európy

Na Cypre nájdete aj fantasticky exkluzívnu obytnú nehnuteľnosť. Tu boli vkusne rozmiestnené tri 40-stopové obytné kontajnery na dvoch poschodiach a vznikla celková obytná plocha takmer 100 metrov štvorcových, ktorá je spojená s obrovskou terasou, ktorá je od interiéru oddelená od podlahy až k stropu sklenená predná strana. Hra s umiestnením obytných modulov robí z návrhu nového domu veľmi špeciálnu výzvu a dodáva každému kontajneru domu veľmi individuálny charakter..

Kontajnerové domy Postavte kontajnerový dom

Výtvor architektov z Madridu je kontajnerový dom, ktorý má vonkajší dizajn s europaletami a ako vizuálne zvýraznenie si dokonca našiel cestu do Čile. Dom bol navrhnutý modulárnym systémom a námorné kontajnery boli usporiadané tak, aby bolo možné kontajnerový dom podľa potreby rozšíriť. Skladá sa z čisto recyklovateľných materiálov a vďaka solárnym článkom je to tiež jeden z najekologickejších obytných kontajnerov, ktoré sa v súčasnosti v Európe dajú nájsť.

Architektúra kontajnera pozoruhodné kontajnerové domy

Architektúra kontajnera Pozoruhodné kontajnerové domy stavajú dom z paliet

Architektúra kontajnera Kontajnerové domy Dom vyrobený z paliet

Architekti navrhli Kanaďanovi, ktorý žije v Rakúsku, majstrovské dielo a chceli tam mať lacný domov, ktorý mu umožní byť v každom okamihu blízko prírody a zároveň ponúka priestor a pohodlie. Moduly kontajnerového bývania umožňujú jedinečný dizajn, ktorý môže dokonca integrovať klasické štítové strechy, pričom každú izbu je možné individuálne polohovať a celkový vzhľad rohov, výčnelkov a uhlov dodáva domu veľmi osobný nádych, teda niečo, čo môže konvenčný dom s klasickou rovnou konštrukciou implementácia je veľmi nákladná a bude veľmi nákladná.

Ceny kontajnerových domov Kontajnerové domy Európa