7 myšlienok moderného dizajnu s akrylovými doskami v interiéri

Túto jar trávime veľa času doma. Tento čas je vhodný na zamyslenie, ale možno aj na zdobenie a renováciu. Prečo nie? Takto situáciu maximálne využijete. V tomto článku pre vás máme niekoľko celkom originálnych návrhov. Týkajú sa používania Akrylové listy v moderných interiéroch. Neznie to super vzrušujúce? Ale verte nám, je to rovnaké! Našich sedem nápadov otvára oči veľmi originálnym a zároveň super moderným tipom na dekoráciu. Prinášajú viac pohodlia a vylepšujú váš interiérový dizajn. To ponecháva veľa priestoru pre vašu vlastnú kreativitu.

Priehľadný pohľad - krásne panely z akrylového skla

Akrylové listy na balkón a do záhrady

Na také väčšie projekty potrebujete takzvané extrudované akrylové listy. Majú nízku cenu, a preto sa dajú objednať aj vo väčších množstvách. Môžete to použiť na zasklenie balkóna, ale môžete si postaviť aj skleník. Sú vhodné aj do akvária. To platí aj pre priehľadné akrylové listy. V porovnaní s konvenčným sklom ponúkajú účinnú ochranu proti UV žiareniu. Remeselníci by však mali mať na pamäti, že tieto panely sa nikdy nesmú ohýbať, píliť ani vŕtať. Preto si ich môžete objednať od výrobcov v požadovaných rozmeroch.

Akrylové listy - niekoľko rôznych odtieňov

Akrylové fólie na stenu

Extrudované akrylové listy sú vhodné aj na navrhovanie stien. Tam, vo výzdobe interiéru, predstavujú lacný variant pre rámy obrazov. S nimi môžete implementovať takmer všetky nápady pre obrazové steny, ktoré sme už ukázali na našich webových stránkach. Ešte raz by sme chceli upozorniť, že tento typ akrylového plechu by mal byť vopred objednaný v správnych rozmeroch. V opačnom prípade ich nebolo možné spracovať bežnými nástrojmi na zlepšenie domácnosti.

Akrylové listy - skvelé žlté listy

Viac svetla doma vďaka priehľadnému akrylovému sklu

Moderní ľudia často kladú svetlo do priestorov pred ochranu súkromia. Priehľadné dvere a priečky sú neustálym trendom. Akrylové fólie sú lacné, praktické a krásne vyzerajúce riešenie. Sú možné rôzne rozmery, umiestnenie inštalácie a funkcie.

Akrylové listy - nádherné listy veľmi svetlého odtieňa

Priehľadné farebné dvere

S priehľadnými farebnými akrylovými listami je možné splniť niekoľko prianí súčasne. Môžete prepúšťať svetlo a napriek tomu nastaviť akcenty v požadovanej farbe. Ak vás táto možnosť oslovila, máte dve možnosti. Buď si môžete objednať údaje o nuanciách a tvare, ktoré chcete. Môžete si však objednať liaty akrylový plech. Môžete si ich zafarbiť sami bezprostredne doma alebo pomocou určitých prostriedkov uviesť do požadovaného tvaru. Na to použite frézu alebo vŕtačku.

Všetko v béžových tabuliach z akrylového skla

Dekorácia s farebnými panelmi z agroglasu

Liate akrylové fólie sú obzvlášť vhodné pre moderné dekorácie interiéru. Môžete ho použiť napríklad na vytváranie zaujímavých predmetov pre dizajn stien. Ďalej sa môžu narodiť a frézovať. Rezanie a ohýbanie je tiež možné. Môžete z neho vytvárať zaujímavé oválne a okrúhle figúrky. Môžu byť vyrobené v rôznych farbách.

Modré tabule akrylových sklenených tabúľ

Rôzne možnosti s doskami z mliečneho skla

Mliečne dvere sú známe tým, že majú mnoho výhod pre interiérový dizajn. Prepúšťajú svetlo a stále chránia súkromný priestor. Mnoho dizajnérov ich však považuje za staromódne riešenie. Je to spôsobené tým, že moderné akrylové listy tohto typu sa ešte nestali tak populárnymi. Máte moderný vzhľad. Rôzne formy sú celkom možné. Tie sú opäť k dispozícii v liatych aj extrudovaných verziách. Prvá je o niečo drahšia, ale ponecháva viac priestoru pre vašu vlastnú kreativitu!

Transparentné nápady pre panely z akrylového skla

Funkčné zrkadlové povrchy

Akrylové fólie ponúkajú možnosť zrkadlových povrchov. Takéto riešenie by bolo vhodné najmä v moderných malých bytoch s multifunkčným charakterom. Môžete ním ozdobiť stenu a zároveň priestor opticky rozšíriť. Takéto panely môžu slúžiť ako dekorácie a zrkadlá na chodbe alebo v spálni.

Akrylové listy pôsobia moderne, rozvíjajú potenciál bytu prostredníctvom väčšej transparentnosti, rozmanitosti a konvertibility. Týchto 7 myšlienok by ste určite mohli rozvinúť do svojej vlastnej variácie. Prajeme vám svetlé jarné dni!

rôzne odtiene - mnoho farieb listov akrylového skla