7 zlatých pravidiel pre zdravý a dlhý život

Čoraz častejšie sa stáva, že stretnem starších ľudí, ktorí sú fit a majú dobré zdravie. Zakaždým, keď si znova položím otázku: ako presne žijú, aby zostali zdraví aj vo vyššom veku? To bola vlastne moja hlavná myšlienka a začal som robiť výskum na tému zdravého a dlhého života. Medzitým som prišiel na veľmi zaujímavé informácie a zistil som pozoruhodné skutočnosti. Napríklad, že priemerná dĺžka života rastie na celom svete. Vedecké štúdie ukazujú, že dĺžka života človeka závisí od mnohých faktorov, ako sú gény, každodenný stres a životné prostredie. Ale pokiaľ ide o zdravý život, každý môže pre seba veľa urobiť a žiť šťastne a zdravo čo najdlhšie. Zhrnul som výskum vykonaný na túto tému a dnes vám chcem predstaviť 7 zlatých pravidiel pre zdravý a dlhý život. Rozhodne stojí za to vedieť.

 Zistite, čo môžete urobiť pre vlastné zdravie a dlhý život.

Dva staršie rodinné páry sa vydávajú na prechádzku do parku, dobré vzťahy, zlaté pravidlá

  • Zlaté pravidlo č. 1: Myslite pozitívne a rozvíjajte pozitívny pohľad na život

Začneme tým, čo sa nám zdá obzvlášť dôležité. K zlatým pravidlám zdravého a dlhého života patrí predovšetkým pozitívne myslenie. Pozitívny prístup k životu vyžaduje, aby ste boli obklopení pozitívne mysliacimi a radostnými ľuďmi.

Stanovte si ciele, ktoré je možné dosiahnuť v každodennom živote, ale aj v práci. Každý úspech, malý alebo veľký, vedie aj k pozitívnym pocitom. Často sa stretávajte a bavte sa. Veľa sa smiať a byť láskavý sú základy pozitívneho správania. Pri takom životnom štýle sa vo vašom tele vytrepe serotonín, známy ako hormón šťastia, a cítite sa dobre a máte dobrú náladu..

Dobré vzťahy a dokonalé rodinné vzťahy vás robia šťastnými aj vtedy, keď cestujete.

Zlaté pravidlá pre zdravý dlhý život spolu s blízkymi cestujú po celom svete

  • Zlaté pravidlo č. 2: Cvičenie a cvičenie vás udržia v kondícii

Cvičenie a šport sú v dnešnej dobe veľmi dôležité. Ľudia už dlho poznajú ich priaznivé účinky na telo i dušu. Navyše, nikdy nie je neskoro začať. Nie je nevyhnutné, aby ste v posilňovni trávili veľa času cvičením so silami a budovaním svalov. Nie, určite nie! Každý deň však choďte aspoň na pol hodinu na čerstvý vzduch, zhlboka sa nadýchnite a nechajte svoju myseľ blúdiť. Čoskoro si všimnete rozdiel, pretože každá prechádzka vám zlepšuje náladu a je dobrá pre vašu pohodu aj v zlom počasí. Vykonávajte pravidelnú rannú gymnastiku alebo ľahké strečingové cvičenia, udržíte tak svoje telo v najlepšej forme.

Čerstvý vzduch a prirodzené svetlo podporujú produkciu vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre zdravé a silné kosti.

Zlaté pravidlá pre zdravý a dlhý život Každý deň v parku na bicykli

  • Zlaté pravidlo č. 3: Jedenie zdravej výživy-všetko a koniec zdravého života

Odborníci na výživu a zdravotnícki pracovníci zastávajú názor, že správna výživa udržiava naše životné funkcie v chode a posilňuje imunitný systém. Je to takpovediac základ pre naše zdravie a vitalitu. Na čo by sme si však pri jedle mali dať pozor? Stručne povedané, odpoveď znie: Uistite sa, že do svojho denného menu zaradíte čerstvú zeleninu a ovocie. Nezabudnite na mliečne výrobky, jedzte dostatok jogurtov a syrov. Ryby by mali byť na vašom jedálenskom stole najmenej raz týždenne, ale menej mäsa, hotových jedál a konzervovaných výrobkov. Posledné menované obsahujú skryté tuky a veľa soli, ktorá má nezdravý vplyv na kardiovaskulárny systém.

Tí, ktorí radi jedia pikantne, si metabolizmus nechávajú na nohách!

Jedzte kurkuma chilli cesnak pikantný metabolizmus na prstoch na nohách a stanovte zlaté pravidlá pre dlhý zdravý život

Každý, kto má rád pikantné jedlá, určite už pozná výhody konzumácie čili, cesnaku, cibule a kurkumy. Buďte však opatrní: nepreháňajte to! Okrem toho by ste mali tiež obmedziť spotrebu cukru, čo znamená, že sladkosti jete len zriedka. Podľa nálady si môžete dopriať kúsok tmavej čokolády.

 Stavte na čerstvé ovocie, zeleninu a orechy.

Zlaté pravidlá zdravá výživa čerstvé ovocie zelenina orechy

Aby ste znížili hladinu cholesterolu, potrebujete opäť zdravé stravovanie. V každom prípade musíte tiež dostatočne piť. Medzi odporúčané hasiče smädu patrí voda, ovocné šťavy a bylinné čaje. Smoothie je dobré pre vašu postavu, ale aj pre vaše zdravie. Kondične, zdravo a v najlepšej kondícii teda môžete zostať iba dlho vďaka šikovným opatreniam v oblasti stravovania a pitia.

 Povedzte „nie“ tučnému mäsu! Uprednostnite ryby a mliečne výrobky.

Zlaté pravidlá pre zdravý život žiadne mäso, ale ryby a mliečne výrobky

  • Zlaté pravidlo č. 4: Doprajte si dostatok spánku a zostaňte dlho zdraví

V skutočnosti by heslo nášho moderného a dynamického sveta malo byť: Dosť spať! Pretože dobrý a zdravý spánok je absolútne nepostrádateľný a pomáha viesť dlhý a zdravý život. Je to životne dôležitá potreba, rovnako ako jesť a piť. Každý, kto môže napriek mnohým starostiam a uponáhľanému každodennému životu dobre spať, robí veľa pre svoje zdravie. Počas spánku sa regeneruje náš imunitný systém, kardiovaskulárny systém, nervový systém a mozog. Po dobrom spánku sa cítite čulejší a vyzeráte lepšie. Naša rada pre vás: Spite dostatočne a pravidelne! Môžete si tiež prečítať náš článok o dlhšom spánku v zime, ale nájdete viac trikov, ako si dopriať dostatok spánku vo všetkých ročných obdobiach.

Zdravý spánok je dôležitý v každom veku.

Zlaté pravidlá pre zdravý dlhý život Zdravý spánok je dôležitý v každom veku

  • Zlaté pravidlo č. 5: Psychická zdatnosť je nevyhnutnosťou!

Lekári často hovoria o duševnej kondícii alebo o svižnom joggingu. Rovnako ako sa staráme o svoje telo, musíme sa starať aj o mozog. Musí byť zaneprázdnený každý deň na celý život. Mozog potrebuje neustálu aktivitu, inak sa šedé bunky rozpadnú. Každý deň čítať knihu alebo počúvať hudbu, tráviť čo najviac času bez mobilného telefónu alebo prenosného počítača veľmi pomáha a regeneruje mozog. Aby ste boli čo najdlhšie v psychickej kondícii, musíte byť aj aktívni. Napríklad navštevujte hodiny, cestujte, tancujte a stretávajte sa podľa svojich záujmov. Takto vediete plnohodnotný životný život.

 „Pohyb prináša požehnanie“!

Vyraziť si na prechádzku do lesa a zostať aktívny je zlaté pravidlo zdravého a dlhého života

  • Zlaté pravidlá # 6: Správne sa uvoľnite a odbúrajte stres z každodenného života

Relaxujte a poriadne vypnite! Toto je životná potreba moderných ľudí. Každodenný stres je vysoký a dlhodobo nám robí zle. Aby ste tomu zabránili, musíte si nájsť najlepšiu relaxačnú techniku, vrátane jogy, pilates a tai chi. Meditácia tiež veľmi pomáha pri znižovaní úrovne stresu. Ak máte možnosť, doprajte si z času na čas masáže éterickými olejmi alebo sa večer kúpajte s kúpeľovou soľou doma.

Každý potrebuje relax a relaxáciu doma …

Meditujte doma Relaxácia Relaxačné zlaté pravidlá pre zdravý dlhý život

 … alebo vonku

Jóga Pilates vonku hrá zlaté pravidlá pre zdravý dlhý život

  • Zlaté pravidlá č. 7: Prevencia

Dôležitú úlohu v tom, aby ste zostali dlhšie zdraví a žili šťastne, hrá aj múdra prevencia. Začína sa to správnou starostlivosťou o tvár a telo. Aby ste vyzerali mladšie, používajte SPF a antioxidačné pleťové krémy. Vaša pokožka zostane pevná a bez vrások. Fajčenie a konzumácia alkoholu by mali byť tabu, ničia naše zdravie a náš dokonalý vzhľad. Namiesto toho potrebujete dostatok vápnika a vitamínov (A, B, C a D), aby ste mali krásnu pokožku a zdravé kosti. Nezabúdajme na starostlivosť o zuby – biele zuby sú vždy znakom dobrého zdravia! Ak je to možné, posilnite svoje telo a svoj imunitný systém striedaním spŕch a návštev sauny!

Našťastie by sme vám s týmito informáciami mohli pomôcť. 7 zlatých pravidiel pre zdravý a dlhý život máte pred sebou a je len na vás, čo sa odteraz rozhodnete urobiť pre svoje dobré zdravie. Zostaňte fit a zdraví a žite šťastne! Praje vám to redakčný tím Freshideen!

 Môžete so svojim miláčikom jazdiť na bicykli a objavovať prírodu.

Spýtajte sa na zlaté pravidlá zdravého dlhého života spolu s partnerom na bicykli v prírode

 Každá športová aktivita prospieva telu i duši.

Cvičenie zostať fit a zdravý je zlatými pravidlami dlhého a zdravého života

Cestujte so svojim životným partnerom a zažite veľa skvelých spoločných chvíľ!

Spoločné cestovanie so svojim životným partnerom zažije veľa skvelých chvíľ na dovolenke - zlaté pravidlá pre zdravý dlhý život