Aké sú výhody sadzačov zo sklenených vlákien?

Sadzač sklolaminátu

Pomocou sadzačov je možné navrhnúť nielen záhrady, zelené plochy a terasy, ale je možné ich použiť aj na nastavenie „zelených akcentov“ vo vnútorných priestoroch, ako sú foyer, haly alebo obývačka doma. Kvetináče sú čoraz viac vyrábané z moderných materiálov, ako je sklolaminát. Kvetináče v mnohých tvaroch, farbách a povrchoch môžu byť vyrobené zo sklolaminátu alebo GRP (plast vystužený sklenenými vláknami). Jedným z dôsledkov tejto širokej škály produktov je to, že sejačky zo sklenených vlákien sa stávajú stále obľúbenejším dizajnovým prvkom v krajinnom a interiérovom dizajne..

Sadzačka izbových rastlín zo sklolaminátu, nápady na dekoráciu, čakáreň

Čakáreň zo sklenených vlákien, biela, oválne izbové rastliny

Sadzačka Pohovka zo sklolaminátu, izbová rastlina

Rastlinné sklolaminátové biele izbové rastliny rôznych veľkostí

Výhody sadzača zo sklenených vlákien

V záhradách a vonkajších priestoroch môžete Sadzač sklolaminátu ukazujú svoju odolnosť voči mrazu a poveternostným vplyvom. Dokonca aj teploty hlboko pod bodom mrazu nespôsobia žiadne škody na sadbovačoch zo sklenených vlákien. V letných mesiacoch dokonca ani priame, intenzívne slnečné svetlo nerobí materiál zo sklenených vlákien krehkým, krehkým ani pórovitým. Pri použití v interiéri zohráva mrazuvzdornosť sklolaminátových kvetináčov, samozrejme, skôr podradenú úlohu. Tu môžu kvetináče zabodovať svojou relatívne nízkou hmotnosťou a skvelým dizajnom. Samotná široká škála rôznych povrchov – od matných, vlnitých a štruktúrovaných až po ušľachtilé povrchy s vysokým leskom – predurčuje sklokeramický kvetináč ako prvok interiérového dizajnu. Na rozdiel od modelov z hliny alebo terakoty sú kvetináče zo sklolaminátu oveľa stabilnejšie, robustnejšie a odolnejšie voči nárazom. Zároveň napríklad sklokeramické hoblíky s matným povrchom pripomínajú konvenčné materiály nielen vizuálne, ale aj hapticky, a preto nepôsobia vôbec umelo, skôr sa cítia relatívne „prirodzene“ a hodnotne..

Vysádzač antracitové sklolaminátové záhradné rastliny balkónové rastliny

Rastlinný sklokeramický antracitový záhradný dizajn s kamienkami

Ako sú sejačky vyrobené zo sklolaminátu??

Sadzače sú väčšinou ručne vyrobené v komplexnom procese. Sadzač sa v zásade skladá z dvoch hlavných komponentov: rohoží zo sklenených vlákien a syntetickej živice. Pri niektorých sadzačoch sa pridá malé množstvo kamennej múky. Na výrobu sa zvyčajne používajú rôzne syntetické živice, ako je polyresin alebo epoxidová živica, a termoplasty, ako je polyamid. Najprv sa vyrobí šablóna z dreva alebo plastu pre tvar príslušného kvetináča. Potom sa na túto šablónu v niekoľkých vrstvách nanesú rohože zo sklenených vlákien a prilepia sa syntetickou živicou. Po 24 hodinách schnutia je možné sklenenú sklenenú nádobu vybrať z formy a potom ju opatrne ručne obrúsiť. Povrch kvetináča je potom niekoľkokrát lakovaný, čím získava konečnú úpravu.

V súhrne je možné povedať, že sadzače zo sklenených vlákien nielenže vytvárajú vizuálne akcenty vo vonkajších a vnútorných priestoroch, ale tiež zapôsobia odolnosťou voči vlhkosti, mrazu a UV žiareniu.

Vysádzač zo sklolaminátu antracitový luk konopné balkónové rastliny Sadzač sklolaminátu červená svieža farba akcentuje balkónové rastliny