Ako môžem nechať kvitnúť moje hortenzie?

Hortenzie sú bezpochyby našimi obľúbenými záhradnými rastlinami. Môžu sa pestovať a starať sa o ne v záhradnej posteli alebo vo vani na balkóne alebo terase. Pri správnej starostlivosti tieto rastliny rady predvádzajú svoje nádherné kvety a robia nám radosť rok čo rok. Niektorí hobby záhradníci však čelia problému – ich hortenzie nekvitnú! V lete majú veľmi málo kvetov a more kvetov nemôžete skutočne očakávať, čo je vlastne u hortenzií bežné. V tomto prípade často vyvstáva otázka: Ako môžem rozkvitnúť moje hortenzie? Predtým, ako zistíte odpoveď na túto otázku, musíte dôkladne preskúmať vlastnosti a potreby starostlivosti o tieto krásne záhradné kvety. Až potom ste mohli urobiť malé kroky a nechať rozkvitnúť hortenzie. Tu je pár užitočných rád, ako opäť rozkvitnúť hortenzie. Držte sa toho a informujte sa!

 Ako môžem nechať kvitnúť moje hortenzie??

Hortenzie kvitnú krásnou záhradou zelený trávnik pás kvitnúcich hortenzií rôznych farieb

 Tieto nádherné kvety sú potešením pre oči i dušu!

Kvitnúce hortenzie prinášajú nádherné kvety vo svetlo modrej a ružovej potešenie pre oči i dušu

Čo by mali amatérski záhradníci vedieť o hortenziách?

Hortenzie majú botanický názov Hortenzia a sú pôvodom z Ameriky a Ďalekého východu. Jedná sa o vždyzelené okrasné kríky do záhrady a na balkón. V lete sú bohato olistené a v zime zhadzujú listy. Rod hortenzie zahŕňa rôzne druhy. Veľmi obľúbená je u nás napríklad Hydrangea macrophylla z Japonska, ktorá je v nemčine známa ako farmárska hortenzia. Pretože kvetenstvo jednotlivých druhov hortenzií sa navzájom veľmi líši, existujú aj platňové hortenzie, panicle hortenzie, popínavé hortenzie a hortenzie z dubovej gule a snehovej gule. Sférické kvety väčšiny druhov hortenzií sú pôsobivé, ich farby siahajú od bielej a jemne ružovej cez červenú a purpurovú až po jemnú modrú. Ak sú vaše hortenzie na slnečnom mieste vonku a majú dostatok slnečného svitu každý deň, každý rok vás potešia svojimi nádhernými kvetmi. Farba kvetov naopak závisí od pH pôdy.

Postupujte podľa obľúbených rád starostlivosti, ktoré vám pomôžu rozkvitnúť hortenzie.

Hortenzie kvitnú na čiastočne zatienenom mieste pod stromom ružovými kvetmi

Krásne záhradné kvety musíte navyše dobre zalievať, najmä v lete hortenzie potrebujú dostatok vody. Správne prerezávanie je tiež dôležitým predpokladom toho, či kvety v budúcom roku ukážu svoje nádherné kvety alebo nie. Ak vaše hortenzie nekvitnú, dôvody musíte nájsť vo svojich chybách v starostlivosti o tieto záhradné krásy. Alebo urobte niečo, čo môže spôsobiť, že hortenzie kvitnú. Naše tipy na to nájdete v nižšie uvedenom prehľade.

Modré hortenzie prinášajú veľa farieb a prírodného šarmu do každej záhrady alebo vonkajšieho priestoru.

Vďaka rozkvetu hortenzií dobre udržiavaných záhradných modrých kvetov prinesie veľa farieb a prírodného šarmu

 Čo môžete urobiť, aby hortenzie rozkvitli??

Niektorí hobby záhradníci sa bohužiaľ o svoje hortenzie poriadne nestarajú, a preto nekvetú. Je to určite sklamanie, ale dá sa to zmeniť. Nasledujú osvedčené tipy a triky, ako nechať kvitnúť hortenzie. A zažite nádherné more kvetov vo svojej vlastnej záhrade!

1) Vyberte čiastočne zatienené miesto pre hortenzie

Poloha je pre hortenzie obzvlášť dôležitá. Tieto krásne záhradné kvety majú radi polotieň. Ale tu buďte opatrní! Príliš málo slnka má negatívny vplyv aj na tvorbu kvetov. Rastliny potrebujú najmenej štyri hodiny slnečného svitu denne. Umiestnenie svojich hortenzií by ste preto mali zvoliť tak, aby na ne pol dňa svietilo slnko. Odporúča sa vyhnúť sa prudkému poludňajšiemu slnku. Nepriaznivé je aj veľmi tienisté a tmavé miesto, pretože bez dostatku slnka hortenzia nekvitne. Aby sa vám to nestalo, v prvom rade vyberte správne miesto pre krásne kvety.

 Čiastočne zatienené miesto v záhrade by bolo ideálne pre hortenzie.

Hortenzie kvitnú vonku na posedení, elegantný vonkajší nábytok, kvety bielej hortenzie v čiastočnom tieni

2) Správne hnojenie môže spôsobiť, že hortenzie kvitnú

Hortenzie je okrem dostatočného množstva vody potrebné prihnojiť každé dva týždne bez ohľadu na to, či sú na záhradnom lôžku alebo vo vani. Pri jednostrannom alebo žiadnom hnojení tieto záhradné kvety rozkvitnú. Uistite sa preto, že používate správne hnojivo. Určite by napríklad mal obsahovať dostatok fosforu, pretože ten je dôležitý pre tvorbu kvetov. Mimochodom, rastliny tiež potrebujú dusík, aby sa im darilo. Ako hobby záhradník môžete použiť aj hoblinové rohy, aby bola pôda bohatá na dusík. Ak pôda obsahuje dostatok fosforu a dusíka, vaše hortenzie budú dobre rásť a kvitnúť!

 Ak záhradná pôda obsahuje dostatok fosforu a dusíka, môže spôsobiť, že hortenzie rozkvitnú.

Hortenzie kvitnú ružové kvety v záhrade, kde je pôda ideálna

 Použite správne hnojivo, ktoré pomôže vašim hortenziám dobre rásť a nádherne kvitnúť.

Hortenzie kvitnú na avenue nádhernými kvetmi na oboch stranách v nádhernom ružovom a modrom pohľade

3) Kvitnutie hortenzií závisí od toho, ako sú odrezané?

Najdôležitejšie otázky pri starostlivosti o záhradné kvety sú: Čo robím zle a ako môžem nechať rozkvitnúť moje hortenzie? Závisí tvorba kvetov od toho, ako je odrezaná? A tu je odpoveď! Áno, ak hortenzie nesprávne orezáte, márne by ste čakali na ich krásne kvety! Významný je tu aj druh hortenzie. Stačí ostrihať staré súkvetia a nechať nové páry púčikov. Okrem toho musíte odstrániť iba staré, vysušené drevo. V prípade platňových a farmových hortenzií sú kvetenstvo položené na nové drevo v predchádzajúcom roku. Ak však omylom odstránite nové výhonky počas orezávania kvetu na konci zimy, potom kvet logicky v lete neprinesie žiadne nové kvety.

Extra tip: Iba odrody „Navždy & Kedykoľvek “a„ Nekonečné leto “je možné veľa obmedziť. V tom istom roku vytvoria nové púčiky!

 S náležitou starostlivosťou bude hortenzia kvitnúť každé leto.

Nechanie hortenzie rozkvitnúť mladú ženu presádzaním Správna starostlivosť prinesie krásne kvety

 4) Chráňte svoje hortenzie pred neskorými mrazmi

Hortenzie majú v zime schopnosť chrániť svoje púčiky a v nich neotvorené kvety pred mrazom a mínusovými teplotami. To je dôvod, prečo kvetinári tvrdia, že zimná zima spravidla neublíži tvorbe kvetov! Na jar však niekedy mávame neskoré mrazy. To môže poškodiť už otvorené listene. Potom chlad preniká do kvetov a môže ich zničiť. V závislosti od počasia a regiónu musíte preto hortenzie na jar chrániť pred neskorým mrazom. Toto je múdre opatrenie, ktoré môže prinútiť kvitnúť hortenzie alebo prinajmenšom pomôcť ich kvitnutiu.

 Hortenzie svojimi kvetmi ďakujú za vašu námahu a starostlivosť.

Hortenzie kvitnú krásne modré kvety záhradná rastlina vďaka za starostlivosť

 5) Vyhnite sa rastu plesní

Môže dôjsť k nepríjemnému napadnutiu hubami, ktoré môže viesť k takzvanej hnilobe púčikov botrytídy. V skutočnosti sú ovplyvnené iba hortenzie v ich zimoviskách. Pri menšej cirkulácii vzduchu sa vyvíja sivá pleseň, ktorá obaľuje púčiky výhonkov. V dôsledku toho odumrú a ďalšie leto hortenzia nemá kvety. Odporúčame vám preto prezimovať hortenzie na dobre chránenom mieste, kde je dobré vetranie a žiadne silne kolísajúce teploty. Tým sa zabráni tvorbe plesní a podľa toho dôjde v lete k novým kvetom.

 Hortenzie vo vani môžu prezimovať na chránenom mieste vonku.

Nechajte kvitnúť hortenzie. Hibernácie hortenzie vo vani na chránenom mieste pred vchodovými dverami

Prečítajte si pozorne naše tipy a riaďte sa nimi. S týmto môžete skutočne nechať svoje hortenzie kvitnúť. Prajeme vám to! Strávte každé leto nádherný čas v záhrade plnej nádherných kvetov hortenzie!

 Teraz už viete, ako vyčarovať nádherné kvety, však??

Hortenzie kvitnú, svieže zelené listy a biele kvety sú nádherným pohľadom

Hortenzie sú bezpochyby divami medzi okrasnými drevinami.

Hortenzie rozkvitajú vonkajšie posedenie z prútených kresiel vedľa nádherných hortenzií, nádherných kvetov a romantickej atmosféry

 Takáto nádhera kvetov vždy priťahuje pozornosť každého.

Hortenzie kvitnú záhradný plot mnoho hortenzií nádherné modré kvety pútajú pozornosť

 Nádherná záhradná dekorácia v svetlo modrej farbe!

Kvetinový košík hortenzie s modrými kvetmi nádherná záhradná dekorácia

 Hortenzie si v kvetinovom kríku strihli aj jemnú postavu!

Kvitnúce hortenzie prinášajú krásne kvety zviazané dohromady, aby vytvorili kvetinový krík

 Prekvapte svojho blízkeho štýlovou kyticou!

Kvitnúce hortenzie prinášajú prekvapenie štýlová kytica s modrými hortenziami a ružovými ružami