Ako môžete lisovať kvety? – 3 techniky a viac ako 30 fotografií lisovaných kvetov

Lisovanie kvetov je kreatívna technika, ktorá vám umožňuje navždy si uchovávať krásne chvíle. Takto môžete udržať krásu kvetov navždy nažive. Lisované kvety sú ideálne na rámovanie a zobrazovanie ako umenie alebo napríklad na zdobenie ručne písaných kariet a listov.

Ako môžete lisovať kvety??

Lisovanie kvetov Dekorácia na stenu aranžovanie kvetov

Lisovanie kvetov však nie je náročné a všetky druhy kvetov môžete doma konzervovať bez špeciálnych nástrojov. Existujú rôzne metódy, ktoré by sme vám chceli nižšie predstaviť. Držte sa toho a naučte sa, ako rýchlo vylisovať svoje obľúbené kvety.

Zachovajte si krásne chvíle života s lisovanými kvetmi

Metódy lisovania kvetov Sušenie kvetov a aranžovanie nápadov na dekoráciu

Zvečnite krásu kvetov

Ako lisovať kvety lis na drevo

Aké kvety môžete stlačiť??

Zbierajte kvety skoro ráno po odparení rosy. Vyberte si kvety, ktoré sú pripravené na otvorenie púčikov alebo sa chystajú kvitnúť. Zbierajte kvety a listy v rôznych fázach vývoja, aby ste svojmu dizajnu dodali štruktúru a rozmanitosť.

Vyberte a pripravte kvety

Lisované kvety Usporiadajte a zarámujte kvety

Aby ste dosiahli najlepšie výsledky a najživšie farby, mali by ste kvety najskôr upraviť. Ihneď po rezaní stonky namočte do vody. Pod tečúcou vodou ich nakrájajte pod uhlom, aby bola zaistená väčšia absorpcia vody. Potom vložte svoje kvety do vázy naplnenej sladkou vodou a kvetinovým jedlom.

Zbierajte čerstvé kvety

Stlačte kvety Vyberte kvety a pripravte rez

Ako pripraviť ružu na lisovanie

Lisovanie kvetov v knihe Príprava ruží

Najľahšie sa lisujú kvety, ktoré majú prirodzene ploché kvety, ako napríklad fialky, sedmokrásky, vlčie maky a ružice s jedným lístkom. Ak chcete lisovať kvety, ktoré majú tyčinky, napríklad ľalie kalifornské a ľalie, odstráňte tyčinky, aby sa peľ nezafarbil. Úspešne sa dajú lisovať aj papradie a niektoré druhy listov.

Môžete tiež konzervovať ružičky, karafiáty alebo ovocie a zeleninu, ale bude to trvať dlhšie a vyžaduje si viac pozornosti.

Užite si výsledok!

Nápady na darčeky na dekoráciu steny pre kvety

Ako môžete lisovať kvety??

Na trhu sú k dispozícii špeciálne drevené lisy na kvety, ktoré je možné použiť na konzervovanie kvetov na komerčné účely. Ak je však lisovanie kvetov pre vás len koníčkom, pravdepodobne nepotrebujete profesionálny lis na kvety. Skúste experimentovať s nasledujúcimi technikami lisovania a zistite, ktorá z nich je pre váš prípad najvhodnejšia.

Použitie lisu na kvety by bolo tiež skvelou možnosťou …

Metódy lisovania kvetov Nápady na dekoráciu aranžovania kvetov

… ale najskôr vyskúšajte ostatné techniky lisovania kvetov

Ako lisovať kvety Kvetinový lis

Lisovanie kvetov v knihe

Použitie knihy je klasický spôsob lisovania kvetov. Na túto metódu budete potrebovať ťažkú ​​knihu a savý papier. Kvetinové pigmenty môžu odfarbiť stránky knihy, takže medzi stránky knihy budete musieť vložiť ďalší papier.

Umiestnite kvetinu medzi stránky knihy

Stlačte kvety a nechajte ich uschnúť v knihe

Otvorte knihu a na jednu stranu knihy položte papier. Môže to byť pergamenový papier, papier na pečenie alebo kávové filtre. Na vrch dajte kvetinu alebo kvety a potom navrch dajte ďalší list papiera. Na knihu priložte ďalšiu váhu, aby tlačila na kvety. Počkajte dva až štyri týždne. Odstránenie všetkej vody z kvetov môže chvíľu trvať.

Zatvor knihu

Metódy lisovania kvetov kniha medzi stranami knihy

A dajte na to veľkú váhu

Kvety tlačia na rôzne metódy váženia kníh

Lisované kvety budú pripravené za niekoľko týždňov

Lisovanie kvetov v knihe aranžovanie kvetinových dekorácií

Lisované ruže

Kvety lisujú ruže v knihe

Suché kvety v mikrovlnnej rúre

Všetko, čo potrebujete, je mikrovlnná rúra a pergamenový papier. Najlepšie na tejto metóde je, že funguje v priebehu niekoľkých sekúnd.

Vložte kvety medzi dva kusy pergamenového papiera. Pergamenový papier a kvety položte priamo na mikrovlnnú dosku a potom položte ďalší tanier. Mikrovlnnú rúru zapnite na 30 sekúnd až minútu na nízky výkon. Potom skontrolujte, či ste s výsledkom spokojní.

Lisovanie kvetov v mikrovlnnej rúre je rýchle a jednoduché

Rýchla metóda lisovania kvetov v mikrovlnnej rúre

Lisujte kvety žehličkou

Položte kvety medzi dva kusy papiera a vyrovnajte ich ťažkým predmetom. Vzniká tak povrch, ktorý sa dá ľahko žehliť.

Vypnite na žehličke vodu a paru a znížte teplotu. Žehličku zatlačte na pergamenový papier na 15 sekúnd a medzitým nechajte vychladnúť. Nemusíte vykonávať klzký pohyb ako pri žehlení odevov.

Takto to funguje so železom

Lisovanie kvetov rôzne spôsoby žehlenia knihy

Remeselné a darčekové nápady s lisovanými kvetmi

Lisované kvety môžu zvečniť láskyplné spomienky a byť sentimentálnym darom. Blahoželanie s lisovaným kvetom by bolo veľkým prekvapením, však? Buďte kreatívni a vyjadrite svoje pocity prostredníctvom lisovaných kvetov. Teraz viete, ako rýchlo a ľahko lisovať kvety …

DIY blahoželanie so srdiečkami z lisovaných kvetov

Lisy na kvety rôzne metódy nápady na dekoráciu blahoželanie

Ak chcete svoje lisované kvety usporiadať do rámu obrazu, môžete si pre svoj domov vytvoriť ozdobu na mieru. Skombinujte ich s fotografiami nezabudnuteľných chvíľ, ako je napríklad snímka zo svadobného dňa s kvetom zo svadobnej kytice!

Vedeli ste, že šperky môžete vyrábať z kvetov a živice? Vďaka tomu vzniknú nádherné náhrdelníky, prstene a náušnice. Nechajte svoju kreativitu voľne plynúť a hojne pohrávajte s lisovanými kvetmi. Prajeme vám veľa zábavy!

Nápady na šperky s lisovanými kvetmi a živicou

Lisované kvety v knihe Kvetinová dekorácia lisované kvety v živici

Nechajte sa ďalej inšpirovať …

Lisovanie kvetov aranžovanie kvetov rámovanie kvetov Kvetinový lis dekorácia kvetov sušené kvety Lisované kvety nápady na dekoráciu kvetov sušené letné kvety Lisujte kvety v knihe Nápady na dekoráciu lisovanými kvetmi

Metódy lisovania kvetov aranžovanie nápadov na dekoráciu sklenené rámy Metódy lisovania kvetov usporiadajú nápady na dekoráciu Metódy lisovania kvetov Nápady na aranžovanie kvetov Metódy lisovania kvetov aranžovania kvetov nápady na dekoráciu pohľadnice Lisovanie kvetov Spôsoby aranžovania kvetovMetódy lisovania kvetov Nápady na dekoráciu kvetmiKvety lisujú rôznymi spôsobmi Ako lisovať kvety Dekorácia kvetov sušené kvety Ako lisovať kvety kvetinové dekorácie drevené rámy kreatívne nápady na darčeky Ako lisovať kvety Drevený rám s kvetinovou výzdobouAko lisovať kvety Nápady na dekoráciu lisovanými kvetmi