Chcete v roku 2013 urobiť zo svojho domu zdravý domov?

Zdravý domov v  Do roku 2013

Zdravý domov

Chcete si v roku 2013 urobiť zdravý domov? V Novom roku si všetci sľubujeme, že budeme lepší, produktívnejší, šťastnejší a zdravší. Nemali by sme to isté robiť aj pre svoje domovy? Koniec koncov, veľa nášho šťastia, zdravia a pohody pochádza z vnútra (aj zvonku) múrov, ktoré nás chránia pred búrkami života.

Sme pyšní na svoje domy a udržiavame ich. Starostlivo vyberáme farbu našich stien, koberce na podlahách, spotrebiče, nábytok a miesto, kde a ako by malo byť každé umelecké dielo zavesené. Naše domovy sú skutočne naším odrazom … odrážajú naše záujmy, vášne a životný štýl. Ste miesto, kam sa vždy na konci dňa vrátime.

Ste našou útechou a radosťou. A často sú príčinou chorôb, zranení, alergií a malátnosti. Často ani nevieme. Musíme sa pozrieť na povrch, aby sme sa uistili, že naše domovy sú zdravé a aby boli zdravé aj naše rodiny. Netrvá to veľa a kroky sú často jednoduché. Existuje niekoľko jednoduchých, ale veľmi dôležitých opatrení, ktoré môžeme urobiť, aby sme zaistili, že naše domy budú zdravé tak, ako len môžu. Sľubujme všetci, že v roku 2013 budú naše domovy zdravšie !

Podľa Zoznam RX väčšina z nás žije v nezdravých domácnostiach bez toho, aby sme to vedeli. Radon je v jednom zo 16 domov. Úniky vody existujú v 1 z 10 domov. Štrukturálne problémy sa vyskytujú v 1 z každých 6 domov, zatiaľ čo olovené farby a nefungujúce hlásiče dymu sa nachádzajú v úžasnom 1 zo 4 domov. Prejdeme sa cez svoje domovy a uvidíme, čo môžeme urobiť, aby boli naše rodiny v bezpečí.

Kuchyne:

Zdravý domov

Zdravý domov začína v kuchyni. Môže sa to zdať zrejmé, ale nikdy nepoužívajte na vykurovanie svojho domu rúru alebo sporák! Zaistite, aby bola vaša kuchyňa povolená s ventilátorom alebo digestorom a aby boli vetracie otvory umiestnené zvonku. To vysiela dym, nadbytočnú vlhkosť a toxíny von, nie do vášho domova. Utesnite všetky otvory a škáry, aby sa hmyz a choré hlodavce nedostali do vášho domu. Utrite všetky rozliate tekutiny a uistite sa, že sú všetky potraviny dobre uzavreté a zabalené. Filtrujte svoju pitnú vodu a keď používate viac materiálov ako meď a korok, ktoré majú antimikrobiálne vlastnosti. Mohlo by sa zdať, že je to samozrejmé, ale dobrým hĺbkovým čistením tu a tam je niekedy jediná vec, ako sa ich zbaviť, udržať vlhkosť a lepkavé zvyšky, ploštice a plesne..

Kúpeľňa:

zdravý domov

Zaistite, aby boli všetky kúpeľne dobre vetrané a aby boli všetky ventilátory v dobrom stave a vetrané. Ventilátory by mali byť pravidelne utierané a utierané prachom. Je dôležité zbaviť sa čo najväčšieho množstva vlhkosti, pretože v tejto miestnosti bude vlhko rásť, takže po osprchovaní zotrite čo najviac. Pravidelne kontrolujte výskyt plesní a plesní a odstráňte ich jemným, netoxickým čistiacim prostriedkom. Plesne a plesne sa môžu objaviť vo vodovodných batériách a okolo batérií, ako aj v sprchovacích formách. Nie je zlý nápad nechať okná trochu otvorené, aby mohla uniknúť prebytočná para.

Z bezpečnostných dôvodov by mali byť držadlá pridané k stenám toalety, v sprchách a na toalete, aby sa zabránilo pádom, najmä ak sú vo vašom dome starší ľudia alebo deti. Opäť sa to môže zdať zrejmé, ale musíte si byť istí, že všetky lieky sú bezpečne mimo dosahu detí, a ak je vaša lekárnička uzamykateľná, vždy ju nechajte zamknutú.

Schody a chodby:

zdravý domov

Keď kontrolujete vo svojich obývačkách a spálňach olovnatý náter, urobte to na svojich chodbách a schodiskách a v akejkoľvek inej miestnosti. Ak máte doma malé deti, je dôležité mať v hornej a spodnej časti schodiska bezpečnostné dvere, aby ste predišli pádom a vážnym zraneniam. Koberce by mali byť inštalované tak, aby sa zabránilo pošmyknutiu. Zaistite, aby zostali bezpečné a pevné. Rovnako ako u kobercov v iných častiach vášho domova, aj koberce na vašich schodoch by ste mali pravidelne čistiť od prachu a roztočov. Staré a otrhané koberce by mali byť vytrhnuté a vymenené. Zábradlia by mali byť inštalované na oboch stranách, najmä v tých domoch, kde sa nachádzajú starí a veľmi mladí.

Suterén, plazivý priestor a práčovne:

zdravý domov

Filter vo vašej rúre a klimatizácii pravidelne vymieňajte. Nastavte kotol na 120 stupňov, aby ste sa nepopálili. Nechajte si pravidelne kontrolovať plynové spotrebiče a kachle, aby ste sa uistili, že nedochádza k únikom oxidu uhoľnatého. Rovnako ako v akejkoľvek miestnosti vo vašom dome, všetky toxíny a jedy by mali byť bezpečne uzamknuté a uchovávané mimo dosahu detí. Patria sem položky na čistenie automobilov, záhradníctvo a kontrolu škodcov. Okrem toho sa v starších domoch azbest často používal ako izolácia a ovíjal sa okolo potrubí. Zdá sa, že tieto rúrky sú zabalené v parížskej sadre

Obývačka a spálňa:

zdravý domov

Dymové hlásiče by mali byť inštalované mimo každej spálne a na každej úrovni vášho domova by mal byť aspoň jeden. Mali by byť pravidelne kontrolovaní. Niektorí odborníci odporúčajú aspoň raz za mesiac. Batérie by sa mali kontrolovať a podľa potreby meniť dvakrát ročne. Detektory oxidu uhoľnatého by mali byť tiež na každej úrovni a v blízkosti každej spálne a mali by byť tiež pravidelne kontrolované. Otrava oxidom uhoľnatým je najčastejšia v chladnejších mesiacoch, keď sa neustále používajú krby a kachle. Oxid uhoľnatý je tichý zabijak, pretože nemá žiadny zápach. Aj keď.

 Myši a ďalší hlodavci hľadajú teplo a útočisko tam, kde vládne neporiadok.

Koberce pravidelne čistite, aby boli bez prachu a roztočov alebo iných alergénov. Vymeňte staré koberce za nové alebo, ešte lepšie, postavte nádherné podlahy z tvrdého dreva a nadobro ich vyhoďte! Skontrolujte, či vaše steny neobsahujú olovo. Farba obsahujúca olovo bola zakázaná v roku 1978 (USA). Ak je váš dom starší, možno je dobré odstrániť všetku farbu. A to, že vaše steny boli mnohokrát prelakované, neznamená, že tam olovo nie je, ale pravdepodobne zostáva iba maskované. Preto dvakrát skontrolujte, či sa na vašich stenách neodlupuje farba. Ak máte vo svojom dome malé deti, určite otestujte svoju farbu. Ak to skutočne robíte, mali by ste sa poradiť s kvalifikovaným odborníkom. Otrava olovom je asymptomatická a môže spôsobiť trvalé poškodenie mozgu u detí.

Podkrovia:

zdravý domov

Skontrolujte strechy, či nie sú prasknuté a netesné. Zaistite, aby bolo podkrovie správne vetrané a aby bol ventilátor v prevádzkyschopnom stave. Všetky medzery by mali byť utesnené, aby sa hlodavce a hmyz nedostali von. Je potrebné skontrolovať izoláciu. V starších domoch obsahuje izolácia často azbest, ktorý je karcinogénny. To, že je azbest v dome, neznamená, že je potrebné ho automaticky vymeniť. Ak azbest nie je vo vzduchu, môže zostať vo vašom dome.

Garáže:

zdravý domov

Odpadky udržiavajte vždy tesne uzavreté a odpadkové koše pravidelne čistite saponátom a bielidlom, aby ste predišli napadnutiu hmyzom. Vyhnite sa neporiadku a vyhľadajte miesta, kde sa môžu skrývať živé veci. Nepoužité alebo zriedka používané tašky, topánky, čižmy a ďalšie položky, ktoré sú minimálne používané, by ste mali kontrolovať pravidelne alebo v tesne uzavretých nádobách. Uchovávajte všetky jedy a toxíny na policiach vysoko mimo dosahu malých detí.

Strechy, komíny a vpusty:

zdravý domov

Zdravý domov neznamená len vnútri, ale aj vonku. Skontrolujte, či na vašej streche nie sú uvoľnené alebo chýbajúce dlaždice, ktoré môžu vo vašom dome viesť k netesnostiam a plazom. Odstráňte vetvy a odpadky. Vyčistite odkvapy a zvody, aby sa do nich nedostala voda a vlhkosť. Komín je potrebné každoročne čistiť a kontrolovať. Odstráňte všetky vetvičky alebo cudzie predmety, ktoré sa môžu nachádzať v blízkosti vášho krbu. Mali by byť nainštalované mriežky alebo klietky, aby vám veveričky a iné potvorky nespadli do komína. Prečítajte si viac o bezpečnosti komína a krbu tu.

Nádvorie a kúpalisko:

zdravý domov

Skontrolujte a opravte čokoľvek mimo trhlín a netesností. Odstráňte stagnujúcu vodu, kde by hmyz, ako napríklad komáre, mohol položiť vajíčka. Všetky odpadkové koše by mali byť vždy tesne uzavreté. Udržujte všetky odkvapy a zvody. Kanalizačné nádrže a studne by sa mali pravidelne kontrolovať, aby sa predišlo vážnym chorobám. Ak sa na pozemku nachádzajú bazény, musia existovať samozatváracie brány, aby boli úplne a vždy zatvorené, aby sa zabránilo náhodnému utopeniu. Automatické kryty sú dobrým nápadom na zvýšenie úrovne zabezpečenia.

Platformy postavené pred rokom 2004 obsahujú arzén, ktorý bol pridaný do dreva ako konzervačný prostriedok. Môžete to skontrolovať. Tieto plošiny sú nebezpečné, ak sa mladé ruky dotýkajú dreva alebo zeme okolo dreva a potom sú umiestnené do úst alebo blízko nich.

Ako zdravý je váš domov? Je dostatočne vhodný na rok 2013?