Dekorácia vo vidieckom štýle – stretávajú sa tradičné a klasické

nápady na výzdobu vidieckeho štýlu obývacia izba zariadenie obývačky

Štýl vidieckeho domu – tradičné a klasické stretnutie

Živé trendy v roku 2014 – všetko sa stáva modernejším, ale klasické štýly si nájdu cestu aj do bytov. Napríklad nábytok, ktorý žije z dreva – vďaka tomu je nadčasový. Prírodný materiál je v bytovej výstavbe obľúbený už roky a vidiecky štýl je jedným z najpríjemnejších z týchto trendov.

Blížiaca sa Veľká noc je pre mnohých tiež veľmi dobrou príležitosťou na vybavenie svojich príbytkov novými predmetmi. Niektorí predajcovia predsa ponúkajú špeciálne veľkonočné zľavy alebo súťaže. Štýl vidieckeho domu priťahuje čoraz väčšiu pozornosť pri prestavbe bytu, a to nielen kvôli nadčasovosti dreva: toto zariadenie je skvelým miestom na odpočinok od stresujúceho každodenného života veľkomesta. Trend vidieckeho domu kráča aj s dobou – klasická masívna stenová jednotka, vďaka ktorej môže miestnosť pôsobiť dosť malá, už napríklad pre tento štýl bývania nie je rozhodujúca. Nasledujúci text popisuje, čo je potrebné zvážiť pri hľadaní materiálov a dekorácií, aby si byt zachoval útulnosť štýlu vidieckeho domu.

Dekorácia vo vidieckom štýle – Prírodné Materiály pôsobia vidiecky

vidiecky dom nápady na výzdobu vidieckeho štýlu nápady na obývaciu izbu

Sady, tienisté lesy a šumivé jazerá – to si väčšina ľudí spája s krajinou. To je v meste ťažké dosiahnuť. S prírodnými materiálmi je možné štýl vidieckej vily realizovať aj v byte. Rozhodujúce je pre to drevo, ratan, kameň, keramika a hlina. Drevená podlaha v obývačke a kamenná dlažba v kuchyni tiež nie sú ničím neobvyklým, takže v mnohých prípadoch nemusí byť podlaha vôbec menená. Z tohto materiálu by mal byť vyrobený aj nábytok a v ideálnom prípade by mal byť ponechaný v prírodnom stave. Hrubý lakovaný drevený stôl, aby nebolo vidieť nič z prírodného vzoru, nezodpovedá štýlu krajiny. K tomuto typu vybavenia sa veľmi dobre hodí najmä sústružený nábytok. Ak nechcete drevený stôl a stoličky, môžete namiesto toho použiť ratan. Je to veľmi príjemný materiál, najmä na balkónový nábytok. V štýle vidieckeho domu nemusí byť gauč vyrobený zo spomínaných materiálov – koniec koncov, tieto nie sú príliš pohodlné ani mäkké. K čalúnenému nábytku je veľmi vhodná aj bavlna, ľan alebo koža na pokračovanie štýlu. Hľadanie na internete je skvelý spôsob, ako si kúpiť nový nábytok. Obchody s nábytkom často ponúkajú zľavy, ktoré nie sú k dispozícii v miestnom špecializovanom obchode; zdroj dáva zákazníkom napríklad 15 eur za ich prvú objednávku a všetci kupujúci sú oslobodení od nákladov na dopravu, ak je tovar ocenený na 75 eur alebo viac.

Dekorácie vo vidieckom štýle

nápady na výzdobu vidieckeho štýlu šálka kvetinový vzor

Bez správnej dekorácie samotný nábytok nevytvára typický vidiecky nádych. Prestávka v štýle je tu tiež veľmi možná: Moderné varianty je možné veľmi dobre kombinovať s klasickým zariadením vidieckeho domu: vintage, shabby chic alebo použitý vzhľad sú dobrými možnosťami, ako urobiť byt modernejším, ale pritom zachovať zvolený štýl. Tieto výrazy sa týkajú dekorácií a kusov nábytku, ktoré vyzerajú alebo sú skutočne staré a používané: vyblednuté farby a drsné povrchy dodávajú aj starému a tradičnému nábytku moderný vzhľad. Pre farebné akcenty je však lepšia dekorácia porcelánom. To sa dá veľmi dobre využiť ako pútadlo v sklenenej vitríne. Aby sa zachoval štýl, je najlepšie mať na riadoch kvetinové vzory. Jednotlivé kusy by mali byť tiež jemné, aby dobre kontrastovali s poriadne rustikálnym nábytkom. Vďaka tomu je zariadenie opticky jednoduchšie a pocit letného tortového stolu na vidieku sa môže nasťahovať aj do mestského bytu. Aby sa tento pocit ešte viac rozvinul, je zelená v byte tiež veľmi dôležitá: voňavé kvety a svieže konáre tvoria ústredný bod tohto štýlu bývania. Konvička na starostlivosť o rastliny sa môže veľmi dobre hodiť aj do interiéru: zinok alebo meď sú vynikajúce kovy pre štýl vidieckeho domu. Konvička s týmto vzhľadom je preto užitočným riadom aj krásnou ozdobou, ktorá dodáva bytu trochu nostalgického nádychu.

Správna voľba farby pre štýl bývania

kuchyňa v prírodných farbách nápady na výzdobu vidieckeho štýlu

Čerstvé pastelové tóny a prírodné farby patria do apartmánov, ktoré sú zariadené vo vidieckom štýle. Pri navrhovaní stien by ste tomu mali venovať osobitnú pozornosť, ale pozornosť by ste mali venovať aj týmto farbám nábytku. Ak by ste chceli mať vzor, ​​môžete sa spoľahnúť na kockované kúsky alebo kvetinové motívy, uvádza schoener-wohnen.de. Na farebné akcenty je vhodná červená alebo tmavomodrá – treba to však uložiť. Niekoľko kúskov v týchto farbách podčiarkuje vidiecky štýl, ale príliš veľa týchto farieb spôsobuje, že podľahne. Na stene pastelových farieb môže napríklad nástenné tetovanie svietiť červenou alebo modrou farbou. Ak je však už kus nábytku v miestnosti výraznej farby, dekorácii steny by ste sa mali vyhnúť.

Obrázky:

Obrázok 1: © DesignPicsInc – Depositphotos.com

Obrázok 2: © françoise bro – Fotolia.com

Obrázok 3: © morrbyte – Depositphotos.com

Obrázok 4: © ronyzmbow – Depositphotos.com