Dekoratívne prvky z kunsthaus-artes.de – Vneste 90. roky do svojej obývačky!

krásne kvety gerbera sivé pozadie kvetinové vázy keramické

 Dekoratívne prvky z kunsthaus-artes.de

Inline korčule, Discman, mobilné telefóny a šírenie World Wide Web, oživenie platformových topánok a zvonových nohavíc, hip-hopu, eurodance a boybandov, päťciferné PSČ alebo koniec Kohlovej éry-to všetko a oveľa viac boli 90. roky. Rovnako ako v predchádzajúcich desaťročiach boli aj 90. roky 20. storočia charakterizované špecifickými trendmi v oblasti bývania a zariaďovania, ako aj vlastnými výtvarnými tendenciami.

Nábytok, farby a doplnky – životný štýl 90. rokov

Vstavaná drevená skriňa s klasickým nápadom na zariadenie dekoratívne prvky z kunsthausu

Pozývajúci, kreatívny a pohodlný – taký by mal byť životný štýl 90. rokov. Neónové farby a pestrofarebné pohovky a koberce 80. rokov nahradili priateľské, ale jemnejšie farby a elegantné vzory. Medzi dominantné životné trendy patril veľký a ťažký vstavaný nábytok zo svetlého dreva, nábytok v antickom vzhľade a štýl vidieckeho domu. To sa tiež často kombinovalo s rustikálnym železným alebo chrómovým nábytkom v čiernej farbe.

Jednou z najdôležitejších farieb 90. rokov bola modrá

modrá pohovka s farebnými vankúšmi a prvkami dekorácie konferenčného stolíka

Či už ako farba na stenu, alebo v dekoratívnych predmetoch a doplnkoch, modrá bola zastúpená všade a často bola doplnená výraznou červenou alebo žltou. Jasné línie a tvary charakterizovali moderné životné prostredie.

Zodpovedajúce umenie a dekorácie

Prvky dekorácie kuchyne z kunsthaus-artes.de

Umenie 90. rokov je charakterizované sociálne kritickými formami vyjadrovania, ako aj používaním digitálnych médií a multimediálnych prezentácií. Osobitný vplyv mali početné výstavy umenia, ako napríklad dokumenty IX a X alebo senzácia skupiny výtvarníkov Young British Artists. Okrem ich predstaviteľov ako Damien Hirst a Sarah Lucas sa preslávil aj rakúsky umelec Peter Kogler.

Zvláštnym trendom bol tiež minimalizmus

moderné čiernobiele prvky dekorácie kúpeľne z kunsthaus-artes.de

 Diela rôznych výtvarníkov sa úplne riadili heslom „menej je viac“. Tento princíp platil aj pre interiérový dizajn v nemeckých obývačkách. Aj tu prevládali farby modrá, červená a žltá. V opačnom prípade bola komplexnosť a individualita na dennom poriadku. Zodpovedajúcimi obrázkami, sochami a doplnkami sú napríklad dekoratívne prvky z kunsthaus-artes.de.

Vintage dekorácia – typická pre životný štýl 90. rokov

dekoratívne prvky z kunsthaus-artes.de biela vintage dekorácia

Ak máte odvahu použiť farby, nastavte vhodné akcenty a povedzte áno jasným líniám a tvarom – je ľahké vrátiť 90. roky späť do vašej obývačky.!

Pohodlné kreslo v štýle vidieckeho domu

Vintage interiérový dizajn vrátane textúrnych vankúšov kresla sivého a bieleho nábytku

Obrázok „Untitled Head“ (1995)

dekoračné prvky z kunsthaus-artes.de umelecké obrazy v staromódnom štýle

Obrázok „Filozofi II“ (1958) od Joana Miróa

dekoratívne prvky z obývačky v staromódnom štýle kunsthaus artes

Obrázok „Most“ (20. roky 20. storočia)

dekoračné prvky z umenia kunsthaus artes de old-fashioned style