Dekoratívne zrkadlá – 10 štýlových a praktických nápadov pre váš domov

deco zrkadlo nástenné zrkadlo veľká jedáleň

Ako používať dekoratívne zrkadlá v interiérovom dizajne

Zrkadlá vždy stáli za mystikou a sebapoznávaním. Sú tiež veľmi obľúbeným objektom analýzy pre filozofov a sociológov. Prevrátite svet naruby, vytvoríte novú perspektívu a dvojitú realitu. Ale dnes hovoríme o dekoratívnych zrkadlách a o tom, ako ich môžete použiť pri navrhovaní svojich izieb.

Podľa vášho vkusu a veľkosti vášho bytu určite zrealizujete niektoré z dnešných myšlienok. Hlavnou zásadou zrkadla pri dekorácii interiéru je jeho schopnosť zachytávať a vyžarovať svetlo. Existuje tiež skutočnosť, že dekoratívne zrkadlá vizuálne rozširujú miestnosť a pôsobia priestrannejšie.

Môžete napríklad zavesiť veľké nástenné zrkadlo v akejkoľvek oblasti a poskytnúť tak viac priestoru a svetla. Hore vidíte, ako to funguje v otvorenom pláne. V žiadnom prípade nie je malá plocha znásobená, čím zaisťuje väčšiu voľnosť a veselú atmosféru v prostredí.

Zrkadlový nábytok je v súčasnosti absolútnym trendom

dekoratívna zrkadlová komoda so zrkadlovým povrchom

S takýmito kusmi zrkadlového nábytku súčasne zaistíte vyšší jas a nepochybný pútavý pohľad na váš interiérový dizajn. Bez ohľadu na to, aký typ nábytku so zrkadlovým povrchom si vyberiete, výsledok bude určite ohromujúci. Vyskúšaj to!

Inteligentný nápad pre domácich majstrov s malými okrúhlymi zrkadlami

deco zrkadlo nástenné zrkadlo okrúhla doska

Máte chuť na niečo originálne, čo môžete vytvoriť vlastnými rukami? Potom to môžete urobiť s týmto nápaditým dekoratívnym zrkadlom. Skladá sa z jednotlivých okrúhlych ručných zrkadiel, ktoré boli zlepené dohromady. Je to úžasný spôsob, ako dať svojmu nástennému zrkadlu na mieru ľubovoľný tvar.

Ak máte doma vysoké stropy

deco zrkadlo nástenné zrkadlo barokové zrkadlo zlatý rám

Tu máte možnosť buď zavesiť obrovské nástenné zrkadlá od podlahy po strop, alebo si vybrať to, ktoré môžete dať na komodu. V oboch prípadoch sa opäť naplno dosiahne osvetľujúci, rozširujúci efekt.

Dvojitá elegancia v kúpeľni

deco zrkadlo nástenné zrkadlo barokový štýl kúpeľňa

Vneste do svojej kúpeľne konečne trochu viac glamouru a luxusu! Prečo by ste mali v kúpeľni nechávať visieť rovnaké, nudné zrkadlá? Rozhodnite sa pre bohato zdobené barokové zrkadlá, ktoré môžete tiež nastriekať zlatou farbou alebo mať starožitný vzhľad.

Zrkadlo v modernom, minimalistickom kuchynskom zariadení

deco zrkadlo nástenné zrkadlo veľkoplošná zadná stena kuchyne

Už vás omrzela jednofarebná alebo stará kachľová kuchyňa? Potom s tým niečo urobte! Čo hovoríte na špeciálne zrkadlo? Ako vidíte vyššie, zdá sa, že je to veľmi efektívny nápad.

Zaveste ozdobné zrkadlo priamo nad kuchynský drez

deco zrkadlo nástenné zrkadlo malá kuchyňa

Ak máte tmavú kuchyňu alebo nemáte okno, zrkadlo je opäť to najlepšie riešenie. Tesne nad kuchynský drez umiestnite nástenné zrkadlo. Týmto spôsobom zachytíte svetlo a zároveň môžete oveľa lepšie komunikovať so svojou návštevou, zatiaľ čo vy relaxujete a umývate taniere.

Kto hovorí, že kolážové steny môžete vytvárať iba pomocou fotografií?

dekoračné zrkadlo na stenu nástenné zrkadlo v rokokovom štýle

To vôbec nie je pravda. Skúste to s ozdobnými zrkadlami. Stenový dizajn môžete vytvoriť v akejkoľvek miestnosti. Najlepšie je nájsť zrkadlá v rôznych veľkostiach, ale v rovnakom štýle a farbe.

Doplňte svoju zbierku obrazov na stenu ozdobným zrkadlom

deco zrkadlo nástenné zrkadlo okrúhly malý drevený rám

Takýto doplnok často funguje nečakane a je veľkým rozdielom. S veľkosťou a tvarom môžete experimentovať, ako chcete.

Nezabudnite na vonkajší priestor

deco zrkadlo záhradný dizajn záhradný nábytok deco

Aj dekoratívne zrkadlo tu môže urobiť veľký rozdiel. Či už je to záhrada, balkón alebo terasa, dekorácia so zrkadlom je vždy vítaná.

Máte už svoje osobné riešenie dekorácie so zrkadlom na mysli? Dúfame, že sme s tým pomohli.