Dobrodružstvo a cestovanie spolu idú

Svetobežníci pozor! Dnes pokračuje naša séria článkov o krásnych dovolenkových miestach a nezabudnuteľných zážitkoch z cestovania. Už sme navrhli 5 možných dobrodružných výletov a dnes ich je ešte 6, aby ste doplnili zoznam miest na návštevu. Ak už máte túlavosť, ste na správnom mieste. V nasledujúcom texte vám predstavíme vzdialené, exotické miesta, ktoré každý musel vidieť aspoň raz za život. Tu neponúkame autentické správy z ciest, chceme len pomôcť šikovnými tipmi a dať vám praktické a užitočné rady. Keďže dobrodružstvo a cestovanie spolu perfektne ladia, vybrali sme do dnešného článku destinácie, kde si každý dobrodruh príde na svoje. Môžete tam očakávať nové emócie, tingly pocity, úchvatnú krajinu, veľa slnka a zábavu na cestách. Zbaľte si kufre a nezabudnite si so sebou priniesť pohodlnú obuv a plavky. Poďte so mnou a vkročte do dobrodružného sveta cestovania!

 Svet môžete objavovať aj s ruksakom a bicyklom.

Dobrodružný batoh na bicykli objavujte svet

 – Grand Canyon: Dobrodružstvo číha všade na monumentálnych skalných útvaroch

Každý, kto sa vydá na výlet USA, dostane po ceste veľa smädu. Ak chcete cestovať do krajiny neobmedzených možností s kempermi a priateľmi, potom váš výlet určite smeruje aj do amerického štátu Arizona.

Môžete tam obdivovať jedinečnú a drsnú krásu Grand Canyonu. Grand Canyon svojou obrovskou veľkosťou a majestátnou krásou zapôsobí na každého milovníka dobrodružstva. Asi nie je prekvapením, že monumentálne skalné útvary patria medzi sedem prírodných divov sveta. Turisti a horolezci, horskí cyklisti a jazdci na koni sú tu na správnom mieste, pretože Grand Canyon im môže ponúknuť toľko vytúžené dobrodružstvá a mega silné emócie.

Grand Canyon je možné dlho obdivovať z každého uhla.

Dobrodružné miesta záujmu Grand Canyon drsná prírodná krása

Milióny turistov ročne navštívia 450 km dlhú roklinu a obdivujú majestátne skaly Grand Canyonu. Do dvoch miliónov rokov vytvorila túto prírodnú krásu vodná energia rieky Colorado. Kaňon je jedným zo symbolov USA a je považovaný za americký národný park extrémov. Kam oko dovidí, vidíte krvavo červené skaly a úchvatnú krajinu. Východ slnka je rovnako príjemný ako západ slnka. Pripravte sa však, že teploty tu cez deň enormne stúpajú, v noci klesajú pod nulu. Ale aj to patrí k cestovateľskému dobrodružstvu Grand Canyon, nie??

 V Grand Canyone sú jedinečné skalné útvary.

Dobrodružný unikátny skalný útvar Grand Canyon veľmi pôsobivý

 Boli ste niekedy v Buenos Aires??

Buenos Aires Argentína

  • Buenos Aires – veľa histórie, náboženstva a kultúry na jednom mieste

Našim ďalším cieľom je Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny. Chcete sa aj vy ponoriť do atmosféry tejto metropoly? V Argentíne sa spája latinskoamerická vášeň a klasický európsky pôvab. A najlepším príkladom je hlavné mesto. Verejné námestia v Buenos Aires sa dajú ľahko zameniť za európske námestia, zatiaľ čo dláždené ulice a živé farby vyžarujú latinskoamerické kúzlo. Držte sa blízko historickej dediny Recoleta v meste a sledujte, ako sa oba svety stretnú.

Fasády starých domov v Buenos Aires sú namaľované v ostrých farbách.

Fasády dobrodružného cestovného domu Buenos Aires maľované v ostrých farbách

 Moderné hlavné mesto Argentíny

Dobrodružné moderné budovy Buenos Aires Argentína

  • Čisté dobrodružstvo: útek na ostrov Fogo!

Milovníci dobrodružstva presne vedia, kde je ostrov Fogo. Pre všetkých ostatných fanúšikov dobrodružného cestovania si dovoľujeme stručné informácie o tejto jedinečnej sopečnej krajine. Fogo znamená ostrov ohňa, pretože ostrov je horou ohňa, ktorej tvár určuje miestna sopka. Fogo je jedným zo štyroch kapverdských ostrovov v Atlantiku, ktoré na svojom malom území zhromaždili množstvo prírodných krás. Ak hľadáte skutočné dobrodružstvo uprostred pôsobivej krajiny a neuveriteľnej divočiny, musíte tento ostrov navštíviť. Tu sa môžete vyšplhať na týčiace sa útesy a pozorovať majestátne tvarovanú pobrežnú krajinu. Ale možno chcete navštíviť aj blízke kávové plantáže alebo objaviť endemické rastliny pre seba? Denný program na ostrove Fogo zahŕňa aj mnoho kultúrnych podujatí, ktoré vzbudzujú u turistov veľký záujem. Nuda je tu tabu a každý deň vašej dovolenky je plný nových udalostí a dobrodružstiev.

Keď sopka vybuchne, stane sa nebezpečnou.

Dobrodružná sopka Fogo ostrovný obraz krajiny

 Inak je krajina upokojujúca a lákavá.

Celodenné dobrodružstvo Krajina ostrova Fogo pokojná a lákavá

 Každý tu môže zabudnúť na svoje každodenné starosti a len si užívať ticho a pokoj

Dobrodružné cesty po celom Indickom oceáne absolútny pokoj

– Užite si pokoj pláží Indického oceánu

Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi nádhernou pobrežnou krajinou a pamiatkami svetového dedičstva UNESCO, prečo neskúsiť ich kombináciu? To je na Zanzibare možné. Tento čiastkový štát patrí do Tanzánie vo východnej Afrike a nachádza sa priamo v Indickom oceáne. Stále tu objavíte panenské pláže, pôsobivú kultúru, históriu a architektúru, ako aj chutné jedlo.

Malebné pobrežie láka dobrodružných turistov

Malebné pobrežie láka turistov na Zanzibar Adventure Travel

 Na Zanzibare môžete žiť priamo na pláži a hodiny obdivovať Indický oceán

Dobrodružný život na pláži s obdivovaním Indického oceánu

– Hľadáte kulinárske dobrodružstvo na dovolenke? Potom odleťte do Japonska alebo Vietnamu!

Pre mnohých turistov je jedlo a pitie v cieľovej destinácii čistým dobrodružstvom, ak nepoznáte miestnu kuchyňu. Ale ak o tom máte dostatok informácií a presne viete, ako jedlo chutí, môže sa zmeniť na kulinárske potešenie. Takéto možnosti sa vám otvárajú napríklad v japonskom meste Osaka. Tu môžete ochutnať a naučiť sa milovať najlepšie japonské špeciality – od sushi až po yakitori a okonomiyaki. Druhé najväčšie mesto Japonska ponúka neporovnateľný kulinársky zážitok, takže je nevyhnutnosťou pre každého gurmána!

 Na svojich hostí čaká Ďaleký východ!

Dobrodružné cesty po celom svete spoznajte Osaku

Malý, chaotický a napriek tomu očarujúci, tak by sa dal stručne charakterizovať Hanoj. Výlet do Vietnamu sa oplatí všetkým svetobežníkom, ktorí chcú preskúmať novú krajinu. Hanojská stará štvrť vyžaruje energiu, keď sa mopedy presúvajú úzkymi uličkami, pouliční predavači predávajú svoj tovar a do ulíc sa hrnú davy ľudí. Preskúmajte dynamickú zmes čínskych a francúzskych vplyvov a šialene chladnú miestnu kultúru. Nehovoriac o kulinárskych pokušeniach na mieste. Čo by ste chceli viac – ázijskú miso polievku alebo rezance s vajíčkami vo vietnamskom štýle?

Rezance s vajíčkami pripravili vietnamský spôsob

Rezance s vajíčkami pripravili vietnamský spôsob

 Musíte vyskúšať typické vietnamské jarné závitky so sladkokyslou omáčkou!

Dobrodružné cestovanie po celom svete Vietnamské jarné závitky, sladkokyslá omáčka

 Pitie šálky vietnamskej kávy na terase prázdninového ubytovania vám určite urobí dobre.

Dobrodružné cestovanie po celom svete šálkou vietnamskej kávy

 Pohľad na pevnosť Osaka

Dobrodružný pohľad na pevnosť Osaka

 Japonsko je obzvlášť krásne na jar, keď kvitnú čerešne.

Japonsko Osaka jarné čerešne v kvete

V parku sa môžete vydať na dlhé prechádzky

Japonsko Osaka jarné čerešne kvitnúce v parku

Našťastie sme už vzbudili váš záujem o dobrodružný výlet. Chceme len doplniť cestovné informácie o jednu vec a tým uzavrieť dnešný článok.

„Kamkoľvek cestujeme, hľadáme to, o čom sme snívali, a stále sa nachádzame“, Günter Kunert, nemecký spisovateľ

S ohľadom na to snívajte a cestujte, zostaňte zdraví a šťastní!

 Preskúmajte svet a zabavte sa pri tom!

Veľa sa pýtajte na svet, cestujte za dobrodružstvom, zažite skvelú zábavu

 Tí, ktorí milujú extrémy, spájajú dobrodružstvo a cestovanie.

Turista miluje kombináciu extrémneho dobrodružstva a cestovania

 Kam pôjde tvoj ďalší výlet?

Naplánujte si výlet Zažite dobrodružstvá po celom svete Bavte sa