Dovedna inscenované sukulenty

Áno, veľa ľudí je šialených zo sukulentov! A nie bez dobrého dôvodu. Tieto hrubolisté rastliny sú najlepšími odborníkmi na prežitie medzi záhradnými a izbovými kvetmi. Tieto majú obzvlášť radi záhradníci a milovníci kvetov, za prvé preto, že sa o ne veľmi ľahko stará, a za druhé preto, že sa im darí kdekoľvek. A vážime si ďalší plusový bod „hrubých listov“ – sú úžasne vhodné ako ozdoba domu a záhrady! Pútajú pozornosť a dodajú vašim štyrom stenám sviežu, zelenú nôtu. V mini záhrade alebo vonku vo vonkajšom priestore vždy vyzerajú zaujímavo a svojsky. Ak v súčasnosti hľadáte spôsob, ako vizuálne dotvoriť svoj dom alebo záhradu, potom čítajte ďalej! Tu nájdete jednoduché a ľahko realizovateľné nápady, ako šikovne zinscenovať sukulenty!

Skombinujte rôzne druhy do jedného kontajnera

sukulenty ako mini záhrada na ozdobu v modernom byte

Sukulenty a ich prospešné vlastnosti

Predtým, ako budeme pokračovať v našich nápadoch na dekoráciu rastlín skladujúcich vodu, chceme ešte raz zdôrazniť najlepšie aspekty týchto rastlín nenáročných na starostlivosť. Sukulenty môžu do svojich hrubých listov uložiť dostatok vody, aby mohli prežiť dlhé obdobia sucha. Ak nemáte čas alebo máte chuť polievať rastliny, potom sú sukulenty pre vás to pravé.

Navyše nevyžadujú veľa pôdy a dobre sa im darí v malých nádobách alebo sklenených nádobách. Na vetvách naplaveného dreva alebo medzi koreňmi stromov sa cítia ako doma. Sukulenty rastú v porovnaní s inými záhradnými rastlinami pomerne pomaly, ale sú odolné a trvanlivé. Ukazujú tiež neobmedzenú škálu tvarov, ktoré je možné len obdivovať. Jeho stále zelené listy žiaria na slnku a ľahko priťahujú pozornosť každého.

Kreatívne nápady pre neobvyklú výzdobu

sukulenty upútajú oko

 Sukulenty ako ozdoba domova

Srdečne vítajte svojich hostí a zaveste na predné dvere vlastnoručne vyrobený veniec vyrobený z rastlín odolných voči suchu! Tento projekt pre domácich majstrov je ľahké obnoviť, ak máte dobré manuálne schopnosti a dostatočnú predstavivosť.

Vyrobte si mimoriadny dekoratívny veniec

Sukulenty si sami urobíte skvelý dekoratívny veniec

Môžete pestovať sukulentné druhy v rôznych nádobách a postaviť ich na výslnie. Dobrá vec na týchto silných listnatých rastlinách je, že nevyžadujú veľa pôdy a vystačia si s malým svetlom a vodou. Poukladajte ich do pohárov, už nepoužiteľných porcelánových šálok alebo čajových kanvíc a vytvorte si doma skvelý pútač očí. Malá vertikálna záhrada vyrobená z týchto rastlín odolných voči suchu je tiež skvelý nápad. Nechajte hrať svoju kreativitu a vneste sviežosť a prírodnú krásu do vlastných štyroch stien!

Nechajte rozvinúť rustikálne kúzlo vášho domova!

Skombinujte sukulenty s vetvami a vytvorte nádhernú dekoráciu stola

Sukulentná dekorácia v záhrade

Je ťažké povedať, či sú nápady na zdobenie so sukulentmi do interiéru alebo exteriéru početnejšie! Tieto tipy na dekoráciu a možnosti dizajnu jednoducho nechcú skončiť! Jeho husté listy vyzerajú očarujúco medzi bielymi kameňmi a štrkom v šikovne upravenej skalke. Alebo v tieni vysokého stromu, v bezprostrednej blízkosti kmeňa stromu alebo medzi inými rastlinami odolnými voči suchu – sami si vyberiete najlepšie umiestnenie svojich „hrubých listov“. Väčšina sukulentných druhov nechce byť vystavená jasnému letnému slnku, a tak uprednostňuje skôr tienisté miesto. Navyše sa dajú perfektne kombinovať s drevom a kovom a spravidla z toho vznikne očarujúca vonkajšia dekorácia.

Nápady na dekoráciu a možnosti dizajnu so sukulentmi nechcú skončiť

sukulenty a palety na ozdobné záhradné dekorácie

Prejdite nadol a obdivujte jedinečné nápady na dekoráciu so sukulentmi v našej galérii obrázkov! Získajte povzbudenie pre nové výtvory a vychutnajte si prírodnú krásu sukulentov vo svojej záhrade i doma!

sukulenty v nápadoch na záhradnú výzdobu s kamienkami

záhradné nápady so sukulentmi pre elegantný vzhľad záhrady

záhradné nápady so sukulentmi kreatívna záhradná dekorácia s rastlinami

záhradné nápady sukulenty na dvore

nápady na záhradu nádherné nápady na dekoráciu so sukulentmi

nápady na záhradu nápady na dekoráciu so sukulentmi

sukulenty v záhrade sú krásne akcenty

sukulenty v záhrade zaisťujú živý dizajn záhrady

Sukulenty v kvetináčoch sú krásne dekorácie

sukulenty vo farebných kvetináčoch skutočne pútajú pozornosť

sukulenty v závesných svetlách na ozdobu záhrady

šťavnatá dekorácia pre domáce krásne terárium

sukulenty sú elegantnou ozdobou interiéru i exteriéru

sukulenty sú nádhernou dekoráciou do interiéru i exteriéru

sukulenty a sviečky spolu krásne vyzerajú

vyzdobiť byty neobvyklé nápady deco do záhrady

ozdobte nápady na dekoráciu bytu pre vonkajšie použitie

ozdobte nápady na dekoráciu bytu do záhrady sukulentmi

ozdobte nápady dekorácie bytu do kuchyne rastlinami

vyzdobiť byt skrášliť okenný parapet rastlinami

ozdobte byt diy deco so sukulentmi

ozdobte byt rastlinami

ozdobte byt krásnymi dekoratívnymi nápadmi s rastlinami

vyzdobiť byt sukulentná rastlina vyzerá nádherne v starej krabici