Drevené observatórium od Beyond Architecture Group (BAG)

Mimozemský nápad na observatórium vyrobené zo starých nepoužiteľných europaliet

Dnes nás môže prekvapiť mnoho vecí – rozmanité, kreatívne premyslené objekty, veľké budovy a malé, šikovne navrhnuté zariadenia. Žijeme v dobe, keď máte neobmedzené možnosti.

Môžete robiť, čo vás napadne. Mnoho podnikateľov doslova z ničoho vytvorilo nové úspešné obchodné modely.

Drevená pozorovateľňa

V dnešnom príspevku upriamujeme svoju pozornosť na nasledujúcu konštrukciu vyrobenú z paliet. Ak by boli vyrobené z iných materiálov, stálo by to veľa peňazí. Projekt vyrobila talianska spoločnosť Beyond Architecture Group (BAG) navrhnuté. Jeho ústredie je v Ríme a práve tam sa uskutočnil tento zaujímavý pokus, ktorého výsledkom je toto pôsobivé architektonické majstrovské dielo.

Dovedna a presne zakrivená štruktúra

Talianska spoločnosť nie je preslávená takýmito komerčnými stavbami. Je známa svojimi projektmi domov, s osobitným dôrazom na zelené plochy a príjemný interiérový dizajn. Teraz sa spoločnosť vyvinula ďalej a prekvapuje nás touto drevenou hvezdárňou. A je tiež vyrobený výlučne z europalet. Cieľom bolo vytvoriť inšpiratívnu kruhovú miestnosť, v ktorej si návštevníci môžu vychutnať nočnú oblohu a hviezdy. V strede miestnosti môžete skutočne vidieť vplyv hviezd a planét.

Ľahnite si do hojdacej siete a užívajte si nočnú oblohu

Na celú stavbu bolo použitých 120 europaliet. Každý z nich bol mierne pokrčený a pribitý. Výsledkom je, že všetky prvky tvoria kruhovú fasádu s popraskanými vzormi. Všetci okoloidúci sú zvedaví nazrieť dovnútra.

Stabilne pripevnené pruhované hojdacie siete

To pravé miesto pre útočisko a relaxáciu   

Videné presnejšie

Prispôsobené, ľahké kusy dreva  

Okružná hvezdáreň víta všetkých zvedavých návštevníkov

V noci presvieťte cez otvory