Elegantný moderný dizajn kuchyne z dreva – nechajte sa inšpirovať!

Elegantný moderný drevený kuchynský dizajn vstavaný do tvaru L. Elegantný moderný dizajn kuchyne z dreva

Prečo vás zaujíma táto kuchyňa? Hľadáte inšpiráciu? Alebo hľadáte návod, ako si vytvoriť kuchyňu svojich snov? Hľadaj niečo, čo môžeš vo svojej kuchyni znova interpretovať, prispôsobiť sa a nakoniec si to užiť ako nový prvok vo svojom dome.?

Snáď prídete na nové nápady, keď sa môžete dozvedieť viac o rúbaní dreva a tiež o jeho farebných paletách a rozmanitosti.

Drevo je veľmi ľahko možné použiť ako vnútornú vrstvu na steny v moderných kuchyniach

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje modulárnu dosku

Kuchyňa vyrobená výhradne z dreva, s výnimkou prvkov vyrobených z iných materiálov sem a tam, ukazuje snahu majiteľov o pohodlie a krásu. Kuchyňa uvedená nižšie je fascinujúcou kuchyňou, ktorá sa otvára do záhrady. Patrí do portfólia Luisa Velasca Roldana. Ten je čistou inšpiráciou pre použitie dreva.

Drevené „srdce“ vašej kuchyne

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje rustikálny nábytok

Túto drevenú kuchyňu možno pokojne nazvať. Je to srdce plné života a bije, akonáhle je celá rodina hladná a zhromaždí sa tam. Zhromažďuje populárnych ľudí a podporuje vytváranie jedinečných spomienok.

Toto sú tie okamihy, ktoré sa zdali nepodstatné, ale v skutočnosti sú nezabudnuteľné: jeden hľadá misky, zatiaľ čo druhý dosahuje uteráky. V poslednej chvíli vám príde, že bol zodpovedný za prelomenie ľadov, ale vy si to nevšimnete, pretože každý sa najskôr smeje na starých vtipoch, kým čaká na jedlo. Keď sa to všetko stane, viete, že okolo stola sa zišla šťastná rodina. V určitom okamihu príde jedlo a niekoľko minút uvidíte iba pohyb a svetlá, zvonivé zvuky a náhle výbuchy smiechu. To všetko je absorbované dreveným materiálom a zdá sa, že zostávajú uväznení v samotnom materiáli.

Kuchyňa v tvare L s dreveným zariadením

Elegantný moderný drevený kuchynský dizajn zariaďujúci nábytok

Tak sa formujú spomienky. Stolička vám pripomína vášho strýka, kuchynský kút s početnými rýchlymi raňajkami pred školou a drevená zárubňa vašich dverí rozpráva príbeh o vašom fyzickom raste. Takto materiály okolo nás formujú naše aktíva a vizuálne spomienky.

Zariadenie masívneho dreva v kuchyni – stropné osvetlenie

Elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje nepriame stropné osvetlenie

Drevené materiály a ich moderné interpretácie vytvárajú spojenie medzi starými spomienkami a sebavedomím, že v budúcnosti ešte prídu nové krásne chvíle. Táto rustikálna, ekologická chata, ktorú vidíte vyššie, je súčasťou rozvoja rezidencie Aspen, Colorado. Je dielom dizajnérskej spoločnosti Oppenheim Architecture + Design. Máte do činenia so súčasným priestorom na varenie s kamennými podlahami, dreveným obkladom z recyklovaného dreva a pracovnou doskou z nehrdzavejúcej ocele. Cez dve sklenené plochy je vidieť horskú a lesnú krajinu. Dom tak predstavuje silné spojenie s prírodou, a to ako polohou, tak aj materiálmi!

Drevená kuchyňa nižšie vám pomôže cítiť sa súčasťou zasneženej krajiny. Použitie dreva je dôvodom, prečo sa interiér javí otvorenejší a navodzuje teplú a príjemnú atmosféru napriek „studenej“ nerezovej oceli kuchynského nábytku..

Svetlý, atraktívny dizajn kuchyne vyrobený z dreva

elegantná moderná drevená kuchyňa vytvára svetlé prostredie

Drevo bolo vždy materiálom veľkého významu. Ale tým, že ste z neho urobili spôsob zarábania peňazí, sami ste si sťažili možnosť často ich používať. Naučte sa užívať si každý kúsok, ktorý nájdete, pretože každý detail, ktorý nájdete, má svoj vlastný príbeh. Toto nie je nikto iný ako náš vlastný príbeh.

Priestor versus kompaktné riešenia, luxusne detailné prevedenie verzus minimalistické kuchyne

elegantný, moderný, drevený, kuchynský dizajn, drez, varná doska

Praktické, funkčné a všetko ostatné, lákavé návrhy kuchýň sú k dispozícii takmer vo všetkých predstaviteľných tvaroch a veľkostiach. Od kompaktných kuchýň, ktoré sa otvárajú von, až po kuchyne dokonale vybavené nábytkom na mieru, všetko sa dá robiť z dreva. Drevo dodáva miestnosti teplo, ktoré môže len zriedka vyžarovať akýkoľvek iný materiál.

Vybavenie kuchyne v ázijskom štýle

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje ázijské vybavenie kuchyne

V portfóliu Sam’s Creek od Bates Masi Architects sme našli vhodný príklad priestoru na varenie. Je to vysoká a majestátna kuchyňa plná prirodzeného svetla vďaka veľkým oknám. Textil a farba zobrazujú jedinečnú geometriu. Vytvárajú komplexný dizajn, ktorý je možné ľahko integrovať do drevenej architektúry.

Rezidencie v Kalifornii, ako napríklad vysnívaný dom podľa návrhu architekta Jendretzkiho nižšie, ukazujú nielen nádherné detaily, ale aj kreatívnu metódu rozdelenia miestnosti na rôzne oblasti. Šikovne navrhnuté posuvné dvere vedú do kuchyne, ktorá je celá z dreva. Za ním je kúpeľňa, ktorá predlžuje dĺžku kuchynského výklenku.

Drevené panely v kuchyni

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje panely na stenu jedálenský kút

V drevených kuchyniach je niečo obzvlášť príjemné. Aj keď pridáte čierne detaily, prirodzený pocit tam pretrváva.

V kuchyni Studio Fanetti uvedenej nižšie vytvára „inteligentné svetlo“ vyváženú atmosféru. Zdá sa, že žlté rozprávkové drevo, ktoré bolo použité v modernom interiérovom dizajne, bolo vyrezané z jedného bloku. Vytvára jednotný pocit v celej miestnosti.

Čierne dramatické steny v kuchyni

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje čiernu zadnú stenu kuchyne

Zelený nápadný kuchynský nábytok

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje nástenné police kuchynská skrinka

Chcete premeniť kuchynský priestor na skutočné potešenie a prispôsobiť ho modernému životnému štýlu? Živé farby sú metóda, ktorou človek dodáva drevenej kuchyni nepokojnú a energickú atmosféru. Farby a drevo sú nádhernou kombináciou, keď môžete dosiahnuť dynamickú a hravú atmosféru.

V tomto prípade je kuchyňa „srdcom“ talianskej vily. Varenie, stolovanie a zábava pre voľný čas sa spojili v jeden priestor. V takýchto prípadoch je obzvlášť dôležité vytvoriť príjemnú atmosféru. Kartáčovaná a voskovaná borovica nielenže vytvára zábavnejšiu, teplejšiu a príjemnejšiu náladu, ale vytvára aj odkaz na úchvatnú krajinu Dolomitov, v ktorej sa nachádza..

Architekti z Matharoo Associates vynikol v dizajne tohto indického domu na obrázku nižšie.

Minimalizmus je možné použiť aj na úžasné zvýraznenie vlastností dreva

Elegantný moderný drevený kuchynský dizajn na dosku

Ich zvláštnym procesom bolo vyzdobiť drevenicu predmetmi rôzneho druhu, ktoré sú tiež vyrobené z dreva. To len dokonale ukázalo veľkú transformovateľnosť tohto ušľachtilého materiálu. Stromy vo vnútri dodávajú živej, prírodnej atmosfére príjemnú atmosféru. Zelené listy poskytujú priamy odkaz na životné prostredie. Preto zmizne každá stopa monotónneho pocitu.

Neomietnuté tehlové steny dodávajú pocit elegancie a ukazujú, že moderný dizajn dokáže integrovať rôzne materiály. To je väčšinou podriadené túžbe vytvoriť idylickú vnútornú scénu. Musí to byť perfektné prostredie pre skvelé večere.

Nasledujúci príklad je súčasťou neuveriteľného mestského domu, ktorý navrhol William Rainero.

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje moderné lesklé povrchy

Je tu vyvinutý iný scenár ako vo vyššie uvedených príkladoch. Dobré spomienky sa odohrávajú v rozhodne súčasnom prostredí, v ktorom len malé odkazy hovoria o láske k prírodným textúram. Toto je príklad z portfólia amsterdamského architektonického štúdia Egeon Architecten.

Nasledujúci príklad nám ďalej ukazuje, ako môžete „zjemniť“ prísny, betónový a priemyselný vzhľad kuchyne krásnym dreveným nábytkom.

elegantná moderná drevená kuchyňa navrhuje jedáleň v tvare u