Farebná veranda v štýle boho by mohla byť vašim obľúbeným miestom v lete

V lete chceme tráviť čo najdlhšie vonku a načerpať nové sily. Nezáleží na tom, či dávate prednosť kúpaniu v záhradnom bazéne a posedeniu s priateľmi alebo sa vyberiete na terasu a užijete si niekoľko hodín v pokoji a pohode, záleží len na vás. V konečnom dôsledku má každý svoj vlastný spôsob relaxácie a znižovania každodenného stresu. Dnes vám chceme dať niekoľko ďalších nápadov, ako môžete v lete pohodlne tráviť voľný čas. Prečo nenavrhnúť verandu v boho štýle? Na jednej strane by to vyjadrovalo vášho slobodného ducha a vaše nekonvenčné myslenie. Na druhej strane k tomu nepotrebujete veľa, pretože doma máte do takej miestnosti správny nábytok a dekoráciu. Stačí, ak použijete svoju kreativitu a vyhrniete si rukávy. Dáme vám skvelé nápady na dizajn, sami sa môžete rozhodnúť, ktoré vám vyhovujú a ktoré nie!

 Vaša veranda v štýle boho musí byť príjemná a veľmi útulná.

Veranda v boho štýle pohodlné staré nábytkové ratanové kreslo

Čo je to vlastne Boho Style a odkiaľ pochádza??

 

Boho štýl alebo boho chic je už roky v trende. Zažíva skutočné oživenie, najmä v móde a interiérovom dizajne, a preto sa stal nepostrádateľnou súčasťou nášho každodenného života. Počiatky štýlu boho siahajú do 60. a 70. rokov minulého storočia, keď spoločnosť zažila zmenu a vzniklo hnutie hippie.

Nekonvenčné umelecké prostredie, predovšetkým filozofi, básnici a maliari, skrátene takzvané Bohémy, organizovalo intelektuálne diskusie a vzbúrilo sa proti strnulej buržoázii. V tomto novom hnutí sa sústredilo ich nekonvenčné myslenie, voľný duch a potvrdenie života. Inšpiráciu pôvodne hľadali u cigánov z Čiech, ktorí sú známi svojou radosťou a slobodou. Preto termín Boho Style pochádza z „bohémštiny“. Slovo určite znamená „nekonvenčný“, čo znamená „bohémsky“. Toto je výraz vnútornej túžby po väčšej slobode a radosti z každodenného života.

 Štýl Boho je výrazom vnútornej túžby po radosti a slobode.

Veranda v boho štýle malá plocha hojdacia sieť macrame okrúhly koberec dva biele kvetináče zelených rastlín

Čo znamená štýl boho v interiérovom dizajne?

To, čo sa začalo v 70. rokoch minulého storočia ako oslobodenie od obmedzení buržoázie, sa etablovalo v interiérovom dizajne ako novej forme bývania. Boho štýl v interiéri charakterizuje pestrá zmes nábytku, tkanín a vzorov. Je tu dovolené všetko, čo vytvára útulnú, príjemnú a farebnú atmosféru. Nenecháte sa odradiť ani kombináciou štýlov, aj keď sa nábytok a doplnky k sebe nehodia. To znamená, že v interiéri v štýle Boho sú povolené rozpory. Starý stôl môžete postaviť k modernej sedačke alebo si sami vyrobiť farebné bytové doplnky. Obľúbené sú napríklad DIY dekoratívne kúsky v štýle boho. To vám umožní vyjadriť svoju individualitu a kreatívne myslenie a vytvoriť skutočne jedinečnú atmosféru v miestnosti, v ktorej sa radi zdržiavate a ktorú nechcete vôbec opustiť! Čoskoro zistíte, ako používať tieto zásady zariaďovania a dizajnu na verande v štýle boho!

Na verande v štýle boho ste mohli zabudnúť!

Hojdačka na verande v štýle boho biely textil zelené rastliny

 Vytvorte harmonickú vonkajšiu atmosféru, v ktorej sa budete cítiť uvoľnene.

Veranda v boho štýle, harmonická vonkajšia lavička z dreva

Ako navrhnúť verandu v boho štýle?

Veranda v boho štýle môže byť vašim obľúbeným miestom pod holým nebom, kde sa môžete stiahnuť a užiť si plný relax. Na to potrebujete šikovnú kombináciu starého a nového nábytku, obzvlášť z dreva a ratanu, plus farebné textílie a veľa dekorácií v etnickom štýle. Aby ste dosiahli „bohémsky“ vzhľad, stále potrebujete štipku individuality a nekonvenčného myslenia!

 Starý nábytok z dreva a ratanu, ako aj farebné textílie s etnickými vzormi sú absolútnou nevyhnutnosťou na verande v štýle Boho.

Veranda v boho štýle, starý nábytok z dreva a ratanu

Nábytok na verandu v boho štýle:

Po verande v boho štýle je teraz žiadaný starý kus nábytku z dreva a ratanu. Najprv sa porozhliadnite po svojom dome a pozrite sa na staré kusy nábytku, ktoré sa roky nepoužívajú v suteréne alebo na streche. Možno objavíte starú prútenú pohovku z čias starej mamy, ktorá si zaslúži novú šancu. Prútené kreslo by tiež ozdobilo verandu v štýle Boho a malo by prispieť k útulnej atmosfére vonku. Peknú postavu tam vyrezala aj hojdacia sieť alebo hojdačka a drobné doplnky v spletanom vzore. Na mysli máme zaujímavé stolné lampy a príručné stolíky, ktoré bodujú svojim jedinečným dizajnom. Ak máte dokonca jednu alebo dve lucerny v marockom štýle, teraz je načase ich predviesť.

Krásne, mäkké koberce, vlastnoručne uháčkované poťahy na pohovku a obrazovka v marockom štýle perfektne zapadajú do tejto boho atmosféry.

Veranda v štýle Boho pestrofarebný textil mnohofarebný koberec samozháčkovaný poťah na sedačku Paravent v marockom štýle

Farebné, pestrejšie … Boho štýl na verande!

Koberček na verande v boho štýle etnický vzor pestrofarebná deka na sedenie farebné dekoračné vankúše príjemná atmosféra

 

Farebné textílie robia na verande boho štýl

Viacfarebné koberce s etnickými vzormi sú tu nevyhnutné. Mäkké vankúše a prikrývky, jemne vzorované a so strapcami, dopĺňajú útulný nádych a vytvárajú príjemnú a domácu atmosféru. Dekorácie stien Macrame môžu zdôrazniť atmosféru boho. Doplňujú to figúrky malých zvierat vo vintage štýle. Preferovanými farbami v štýle boho na verande sú všetky prírodné tóny, napríklad béžová, hnedá, olivovo zelená, kaki a teplá sivá. Paleta farieb je ďalej doplnená nasýtenými akcentovými farbami. Všetky červené nuansy, oranžové, slnečno -žlté, fialové a jasne modré tóny sú veľmi obľúbené. Na verande v boho štýle s jemnými textíliami a touto teplou farebnou paletou sa nemôžete pomýliť!

 Textil v zemitých odtieňoch a zdobený etnickými vzormi zdôrazňuje voľný duch na verande.

Veranda v štýle Boho farebné textílie nuansy zeme etnické vzory zdôrazňujú slobodného ducha

 Malý stan si môžete pre svojich najmenších vyrobiť sami.

Veranda v štýle boho málo času pre deti pestrý koberec krásne farby etnický vzor

Vďaka krásnym zeleným rastlinám bude veranda v štýle boho pôsobiť ešte prirodzenejšie a veselšie.

V neposlednom rade nechceme zabudnúť na zelené rastliny, pretože sú skutočnými umelcami nielen v interiéri, ale aj na verande v štýle boho. Papradie, palmy všetkých druhov, Luly Lakes a spol., Prinášajú na verandu svieži tón a vytvárajú tam príjemnú atmosféru. Svoje obľúbené rastliny môžete pestovať v kvetináčoch alebo závesných košíkoch a obdivovať ich zeleň každý deň. Ak máte zelený palec, odporúčame vám ho vertikálna záhrada  vytvárať. Čoskoro uvidíte zelené rastliny, ako vám ďakujú za vašu starostlivosť s ešte bujnejšou zeleňou.

 Obklopte sa sviežimi zelenými rastlinami!

Veranda v štýle boho, veľmi štýlový, príjemný perzský koberec v tmavočervenej farbe, veľa bujných zelených rastlín a ratanový pes

Užite si boho atmosféru na svojej verande!

Farebný koberec na verande v štýle boho v štýle starého kresla

Postupujte podľa našich tipov pri navrhovaní verandy v boho štýle a celé leto môžete mať hodiny pokoja! Aj to vám chceme zaželať!

 V lete tu strávte čo najviac času!

Závesná lampa na verande v boho štýle vyrobená z ratanu veľa sviežich zelených dekoratívnych vankúšov s dlhou pohovkou podľa etnického vzoru

Veranda v štýle Boho, drevená stolová pohovka, veľa sviežej zelene a príjemnej atmosféry

Koberček na verandu v boho štýle v pestrofarebných dekoratívnych vankúšoch so sivou hojdacou posteľou

Veranda v štýle Boho Relaxačný kútik Boho na krytej terase dve rastliny v kvetináči

Koberček na verandu v štýle boho v sivobielej a bordovej farebnej prikrývke na zavesenie mnohých zelených rastlín

Veranda v boho štýle, úzka izba, farebný koberec, textil, etnický vzor, ​​veľa ratanu

Veranda kreslo v boho štýle vyrobené z ratanovej sedačky, pravé svieže zelené dekoratívne vankúše

Veranda z boho verandy z dreveného baldachýnu v rohovej pohovke, stará okrúhla stolová dlažba, závesná lampa

Veranda v štýle boho vyrobená z drevených panelov drevený stôl drevená lavica staré kovové stoličky zelené rastliny podsedáky