Fasádu domu zdobia kvetinové boxy na parapete

Jar je už tu a stále častejšie je počasie slnečné a teplé. Ste si istí, že máte veľa plánov pre dom a záhradu, ktoré chcete úplne realizovať. Ako vždy, máme pre vás pripravené aj skvelé nápady. Ak máte zelený palec, potom to poznáte rovnako dobre ako my: Teraz je najvyšší čas vniesť viac farby a sviežosti nielen do interiéru, ale aj na fasádu domu. Ak chcete osviežiť vzhľad svojho domu zvonku, musíte na okenný parapet pripevniť kvetinový box. V meste je to trochu komplikovanejšie ako na vidieku, preto vám chceme najskôr dať pár dobrých rád: Zoznámte sa s pravidlami inštalácie kvetináčov vo svojom obvode a získajte povolenie ešte predtým, ako sa tam vyberiete. Rozhodnite sa. V tomto článku sa chceme zaoberať rôznymi aspektmi kvetináča na okennom parapete.

 Štýlovo vybraný kvetinový box na parapete môže byť tiež skvelým pútačom pozornosti pre vašich susedov.

Kvetinový box na parapete v bielej farbe s množstvom zelene vysadených červených gerber

 Umiestnenie kvetináča na parapet vidieckeho domu je oveľa jednoduchšie, ako si myslíte.

Kvetinový box na parapete v zelenom vidieckom dome ponúka svieže rastliny a farebné kvety

  • Kvetinový box musí zodpovedať architektonickému štýlu domu

Kvetinové boxy sú k dispozícii v rôznych prevedeniach, veľkostiach a farebných variáciách. Tieto tradičné dekorácie domov sú primárne určené pre vidiecke domy, aj keď moderné kvetinové boxy nájdete aj na trhu. Druhé menované často používajú obyvatelia mesta. Bez ohľadu na dizajn môžu kvetinové boxy na jednej strane dokonale ozdobiť akýkoľvek parapet, bez ohľadu na to, či je v meste alebo na vidieku. Navyše sú stabilne pripevnené k okennému parapetu alebo pod ním, takže nehrozí pád. Niektoré modely je možné dokonca pripevniť bez vŕtania. Nielenže sú vyrobené z dreva, ale aj z kovu, sklolaminátu, terakoty alebo betónu. Ale v zásade vám dávajú skvelé príležitosti na okorenenie domu a vždy máte pred očami sviežu zeleň a farebné kvety. V každom prípade musí dizajn kvetináča zodpovedať architektonickému štýlu vášho domu, aby sa ľahko skĺbil s celkovým vzhľadom..

 Každý by chcel mať takú nádheru kvetov pred očami každý deň, nie??

Kvetinový box na parapete svieže zelené rastliny krásne kvety

Ak máte dostatok manuálnych zručností, môžete si postaviť aj svoj vlastný kvetinový box. V priloženom videu sa presne dozviete, aké materiály a nástroje na taký DIY projekt potrebujete a ako na to:

Ak si svoj kvetinový box postavíte sami, budete mať pri jeho navrhovaní väčšiu voľnosť. Môžete určiť jeho veľkosť a tiež zvoliť farbu, ktorá môže byť vo vizuálnom súlade s fasádou domu. Mnoho domácich kutilov sa však rozhodne pre farby, ktoré kontrastujú s fasádou domu. Takto nastavíte kvetinový box ako akcent a necháte ho lepšie vyniknúť.

Tento čierny kvetinový box kontrastuje na jednej strane s fasádou domu, na druhej strane lepšie zvýrazňuje farebné kvety.

Kvetinový box na parapete v čiernych sviežich zelených krásnych červených kvetoch

 Až keď vonku nehrozia mrazy, môže hobby záhradník začať vysádzať svoje kvetináče.

Počkajte na kvetinový box na okennom parapete s rastlinami

  • Výsadba kvetináča: aké rastliny by sa tu dali použiť?

Záhradkári hobby sú dobre informovaní: záhradnícka sezóna sa skutočne začína po ľadových svätých.

V závislosti od konkrétnych poveternostných podmienok vo vašom štáte však existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť vopred, aby ste sa presvedčili, že vaše letné kvety sú dokonalé. Tu sú praktické tipy na výsadbu kvetináčov.

  1. Tip: Kvetinový box by nemal byť príliš malý.

Pri výbere kvetináča pre okenný parapet majte na pamäti, že kvety potrebujú dostatok koreňového priestoru. Ak je objem pôdy väčší, pôda v kvetináči schne pomalšie. Najlepšie rozmery, ktoré boli v praxi testované, sú 20 cm vysoké a rovnako široké. Dĺžka sa môže líšiť, závisí to od parapetu a tiež od rastlín, ktoré chcete do kvetináča použiť.

Tento krásny modrý kvetinový box je dostatočne hlboký a široký aj pre červené muškáty.

Kvetinový box na modrom parapete vysadený krásnymi muškátmi

  1. Tip: Dobrá drenáž a kvalitná zalievacia pôda sú nevyhnutnosťou.

Aby ste zabránili zamokreniu v kvetináči, musíte pred pripevnením na parapet myslieť na dobrú drenáž kvetov. Hotové plastové modely majú napríklad zapečatené vetracie otvory, ktoré musíte najskôr otvoriť ostrým nožom. Slúžia na zabezpečenie odtoku prebytočnej závlahovej vody. Potom, čo ste ho otvorili, môžete naň položiť črepy z keramiky. Veľmi praktickým nápadom je položiť tenkú vrstvu štrku na dno kvetináča, potom na zem. Táto vrstva nesmie chýbať ani v kvetináčoch z kovu alebo terakoty, vyrobených z polyetylénu alebo dreva.

Na svoj kvetinový box na parapete použite vysokokvalitnú pôdu z kvetinového trhu, pretože to podporuje rast rastlín. Ak pravidelne hnojíte, môžete použiť pôdu bez rašeliny. Len sa uistite, že črepníková pôda neobsahuje žiadne zárodky a každoročne ju pred vysádzaním kvetov osviežte novými prírastkami.

Kvety nesmú byť zasadené príliš blízko seba.

Na drevený parapet nesaďte kvety príliš tesne

Tip 3: Pri výsadbe kvetináča na parapet si všimnite vzdialenosť medzi kvetmi.

Kvety sú na začiatku vždy malé a mnoho hobby záhradníkov ich má tendenciu umiestňovať príliš husto. Odporúčaná vzdialenosť je však šírka priestoru medzi rastlinami a je potrebné ju dodržiavať. Do stredu sú umiestnené vzpriamené kvety a na predný okraj umiestnené závesné rastliny. Okrem toho musíte vybrať rastliny podľa farby. Kvetinový box by nemal byť príliš farebný, najlepšie je zvoliť farebné duo. Napríklad kvety v modrej a fialovej farbe spolu ladia alebo tieto v červenej farbe je možné skombinovať s množstvom zelene. Môžete ho použiť aj na vytváranie farebných kontrastov alebo sa rozhodnúť pre kombináciu tón v tóne. Nakoniec to závisí len od vás.

Kombinácia týchto závesných muškátov tón v tóne vyzerá skvele.

Kvetinový box na okennom parapete Tón v tóne kombinácia zavesených muškátov pred bielou stenou domu

4. tip: Najdôležitejšou vecou pri výsadbe kvetináčov na parapete sú bezpochyby samotné kvety, ktoré pri správnom výbere a výsadbe čoskoro potešia vaše oči farbami a kvetmi a dokonca aj váš nos sviežou vôňou. Nikdy však nezabúdajte, že väčšina kvetov potrebuje dostatok slnka, a tak bude kvetinový box na južnom alebo západnom okennom parapete presne tým správnym miestom. Začnite ju vysádzať typickými jarnými kvetmi – narcismi, tulipánmi a prvosienkami. Keď tieto vyblednú, dajte petúnie a muškáty, ktoré v zásade milujú veľa slnka. Verní mužom a visiace begónie si v kvetinovom boxe na parapete tiež strihli jemnú postavu. Toto sú klasiky pri výsadbe kvetináčov!

 S dobrou starostlivosťou si môžete užívať túto nádheru kvetov celé mesiace!

Kvetinový box na parapete, krásne kvety v bielom boxe

Mnoho žien v domácnosti vždy chce, aby boli čerstvé bylinky po ruke, a rozhodli sa vysadiť aspoň jeden kvetinový box s bylinkami. Okrem petržlenu a kôpru tu môže byť použitý aj rozmarín a levanduľa, pretože sa im darí v krabici. Takže pred oknom máte vždy sviežu vôňu. Skvelý nápad, nie??

Zapojte teraz svoju predstavivosť a kreativitu a navrhnite dokonalú dekoráciu pre svoju fasádu domu pomocou zodpovedajúceho kvetináča! Naša redakcia vám praje nádhernú jar s množstvom kvetov priamo pred oknom!

Nechajte sa inšpirovať našou fotogalériou!

Kvetinový box na parapete inšpiruje pokorný dizajn

Skombinujte kvetinový box s mrežou a ponorte svoj vidiecky dom do zelene!

Kvetinový box na parapete s mrežou kombinuje veľa zelene

Krásne kvety potešia oči!

Kvetinový box na parapete biele petúnie veľa zelene

 … dokonca aj nos!

Kvetinový box na parapete krásna vôňa nádherných kvetov a byliniek

 Správne usporiadanie rastlín v kvetinovom boxe vám neskôr poskytne bujnú ukážku kvetov!

Kvetinový box na parapete usporiada rastliny správne bielo zelene

 Čistá radosť z života!

Kvetinový box na drevenom parapete ružové muškáty veľa zelene

Kvetinový box na parapete bielo bujne zasadený detský bicykel pod vtáčou búdkou

Každý ozdobný kvetinový box obsahuje krásne kvety, jemné vône a sviežu zelenú.

Kvetinový box na parapete krásne kvety sviežo zelené

 Ukáže sa, že vaše obľúbené rastliny sú najlepšie!

Kvetinový box na parapete ozdobná kapusta zelené rastliny závesné rastliny

Kvetinový box na drevenom parapete purpurové petúnie zelené závesné rastliny

Kvetinový box na parapete v kovovom boxe veľa červených rastlín málo zelených

Kvetinový box na okennom parapete tmavočervené chryzantémy v kvetináčoch v kovovej mriežke