Fialová farba – uberá sa nový trend farieb

Farby v interiéri sú pre nás v redakcii Freshideen dôležitou témou, a preto sa vás snažíme včas informovať o novinkách v trendových farbách a vždy vás informovať. Tento rok naberá na obrátkach nový farebný trend a tým je rozhodne farba lila. Na jar sa táto jemná nuansa ukázala ako aktuálna a veľmi žiadaná a jej dominancia v interiéri je stále silnejšia. Preto chceme dnešný článok venovať farbe lila a ukázať vám niekoľko šikovných možností, ako použiť túto farbu vo vlastných štyroch stenách. Fialová farba osloví tých, ktorí uprednostňujú sivú a Zeleň ste unavení z domova a chcete zaviesť novú poznámku. Tiež patríte do skupiny? Potom prejdite nadol a zistite viac o farbe lila.

Ak chcete trendy interiér, môžete sa spoľahnúť na lila farbu.

Fialová farba najnovší farebný trend Lilacová pohovka zvýraznená v kombinácii so sivým kobercom

V skutočnosti to nie je len o konkrétnom farebnom tóne, ale o celom farebnom spektre, ktoré vyžaruje všetku jemnosť sveta a vzbudzuje nežné pocity v každom srdci. Fialová farba nám poskytuje niekoľko odtieňov a pohybuje sa od rozprávkovo purpurovej cez jemnú modrú až po bohatú purpurovú. Ako vždy, príroda je naším prvým a dôveryhodným zdrojom inšpirácie.

Na jar preto pozorujte jeden alebo najlepšie niekoľko orgovánových kríkov a presvedčte sa o bohatosti orgovánových odtieňov. Krásne voňajúce orgovánové kvety sú dokonca sfarbené odlišne, ich farebné spektrum sa pohybuje od sivobielej po fialovú a ružovú až po purpurovú a purpurovú. Jeho všestrannosť je jedinečná a môžete rýchlo pochybovať, ktorý odtieň by bol pre ktoré prostredie najvhodnejší. Chceme vám ihneď pomôcť praktickými tipmi a ukázať vám vynikajúce vzory. Vďaka tomu si už čoskoro budete môcť doma vytvoriť skutočne trendový interiér.

Vďaka jemnej lila farbe tento interiér pôsobí vznešene a štýlovo.

Svetlé steny orgovánovej farby v orgovánovo tmavšom odtieni na koberec

  • Fialová farba sa skvele hodí do každej miestnosti

Najprv vytvorte celý farebný koncept v lila farbe. Môžete napríklad vymaľovať steny miestnosti vo veľmi svetlejšom odtieni lila a potom na podlahu vyvaliť fialový koberec. Skombinujte tieto dva odtiene so svetlo modrou, ako je to znázornené na obrázku vyššie. Rovnomernosť farieb v tejto miestnosti je nepopierateľná, však??

Ako sa vám páčia tieto kuchynské skrinky v svetlom fialovom odtieni?

Fialová farba v kuchynských skriniach

Ako srdce každého domova, kuchyne, si interiéroví dizajnéri vybrali veľmi svetlý orgován a vytvorili veľmi príjemnú atmosféru. Svetlé kuchynské skrinky v lila farbe je možné kombinovať s niekoľkými bodkami zelenej farby a sú vo vizuálnom kontraste k teplému drevu podlahy. Trocha oranžovej a tmavočervenej okorení celý interiér a vytvorí v tejto kuchyni šťastnú atmosféru.

Šedá a fialová sú nádherným farebným duom pre každú štýlovú spálňu.

Šedá a fialová sú nádherným farebným duom pre každú štýlovú spálňu

Fialová farba si podmaní aj modernú a štýlovú spálňu, najmä ak chcete do tejto miestnosti vniesť romantický nádych. Nasýtený odtieň sa nádherne páruje so sivou a môžete to vidieť na fotografii vyššie. Šedo-strieborné steny, čalúnené čelo postele a jemná posteľná bielizeň v orgováne dotvárajú romantickú atmosféru v tejto spálni.

 Ak si vyberiete iba niekoľko farebných akcentov z lila, vaša spálňa bude pôsobiť rovnako príťažlivo a príjemne.

Fialová farba v spálni niektoré akcenty lila veľmi romantické

 Jeden Fotografická tapeta, čo je v interiéri skutočné majstrovské dielo.

Fototapeta v lila farbe je skutočným umeleckým dielom v interiéri

  • Nábytok a bytové doplnky v orgováne

Nebuďte prekvapení, ak moderný tvarovaný nábytok v lila farbe uvidíte takmer v každom obchode s nábytkom. Trend je potvrdený a jemná farba pravdepodobne zostane dlho in. Návrhári nábytku to veľmi oceňujú. Pohovka v orgováne je skutočným vrcholom v interiéri a posúva ho na vyššiu úroveň. Zodpovedajúce, jemne vzorované dekoračné vankúše a čalúnená lavica v námorníckej modrej spájajú celý farebný koncept v tejto miestnosti. Obdivujte konečný výsledok na nasledujúcom obrázku:

V tejto miestnosti dominujú orgovánové nuansy a interiér pôsobí veľmi trendovo.

Pohovka v orgovánových dekoratívnych vankúšoch

 Svetlý orgovánový tieň vyzerá skvele aj na čalúnenom nábytku.

Svetlá orgovánová farba na pohovke krásna a atraktívna obývacia izba

Pozor milovníci umenia! Máme tu skvelý príklad, ako zaviesť umenie do vášho interiéru! Lepšie povedané, obdivujte ich každý deň! Môžete si napríklad vybrať umelecké dielo v odtieni lila a dodať konkrétnej miestnosti trendovejšiu farbu. To, čo vidíte na fotografii vyššie, je zátišie z 19. storočia od Otta Franza Scholderera. Umelecké dielo bolo zväčšené a nasadené fototapety. Konečný výsledok je podľa nás úžasný! oni tiež?

Teraz prejdite nadol a pozrite sa na ešte úžasnejšie príklady použitia lila v interiéri. A nezabúdajte, krása je v detailoch! Skúste tieto nápady napodobniť vo svojom dome a vytvorte trendovú atmosféru v odtieňoch orgovánu! Redakčný tím vám praje veľa zábavy!

 Objavte krásu v malých detailoch!

Fialový tanier Fialový kvet Jemné orgovánové nuansy

 Ozdobte jedálenský stôl lila!

Fialový jedálenský stôl so zdobením orgovánom

Lilac si príde na svoje na modrom pozadí.

Orgován vo váze na modrom pozadí komoda na fotky

 Dekoratívne vankúše v orgovánovom odtieni okorenia interiér.

Dekoratívne vankúše v lila farbe okorenia interiér

 Stôl v trendovom tóne prináša do atmosféry ešte viac farieb a šťastnú atmosféru.

Fialový stôl vnáša do atmosféry veselšiu náladu

 V tejto miestnosti prevláda vizuálna rovnováha.

Jednoducho zariadená izba vizuálne vyváženie modrej a fialovej farby