Hľadáte soľ v polievke? – LED záhradné osvetlenie nastavuje akcenty

Záhradné svetlá majú dve úlohy. Na jednej strane by mali vytvárať optimálnu viditeľnosť za súmraku a v tme. Túto úlohu vykonávajú napríklad na cestách. Lampy štruktúrovane osvetľujú cestu, aby ste sa pri prechádzke mohli optimálne orientovať. Zaistíte tiež dostatočný jas, aby ste kľúč mohli zaviesť do zámku dverí jediným pokusom. Okrem užitočného aspektu záhradných svetiel majú aj dekoratívny aspekt. Každá záhrada by mala byť prešpikovaná dekoráciou rastlinami, nábytkom alebo svetlami. To odlišuje vašu záhradu ako majstrovské dielo, robí ju domácou a pomáha vám stať sa oázou pohody. Atmosférické svetelné akcenty poskytujú relaxačnú atmosféru, keď sa večer končí jemným letným vánkom. Pri grilovaní alebo chatovaní s priateľmi poskytujú svetlá svetelné body, ktoré stimulujú snívanie.

LED osvetlenie záhradného osvetlenia LED osvetlenie záhrady

Nakúpte správne – mali by ste zvážiť tieto kritériá

Aby sa vaše svetlo v záhrade stalo absolútnym pútačom pozornosti, mali by ste pri kúpe zvážiť niekoľko aspektov. V prvom rade si vyberte model z vhodného materiálu. Nerezová oceľ, hliník alebo plasty sú ideálne na použitie v záhrade. Koniec koncov, sú vystavení poveternostným podmienkam po celý rok. Tie sa pohybujú od intenzívneho slnečného svetla po vlhkosť a mráz. Aby sa materiál nevzdával, mal by vyniknúť vďaka vysokej odolnosti voči UV žiareniu. Toto je obzvlášť dôležité pri výbere plastu. Aby bolo záhradné svetlo chránené pred vlhkosťou a mokrom, musí byť označené kódom IP. Ide o medzinárodný štandard, ktorý určuje stupeň stability svetla. Obvykle je to kód IP, za ktorým nasledujú dve číslice. Prvá číslica znamená ochranu pred prienikom pred kontaktom a cudzími telesami. Prach a V záhrade nájdete peľ dosť. Preto by ste nemali byť schopní lampu poškodiť. Druhá číslica popisuje ochranu pred vodou. Klasifikácia IP proti prieniku vody sa v zásade pohybuje od 0 do 9. Aby ste mali dostatočnú ochranu pred prienikom vodného postreku, mali by ste zvoliť číslo „4“.

záhradná dekorácia záhradné osvetlenie záhradné svetlá

Záhradné osvetlenie: rozprávkové prostredie

Gluehbirne.de vám ponúka široký sortiment. Od malých reflektorov cez vysoké reflektory až po štýlové sférické svetlá si tu prídete na svoje. Vyberte si modely, ako chcete, aby ste mohli svoju záhradu ozdobiť vysnenou letnou kulisou. Spoľahnite sa na voľne prejavenú kreativitu. Nebojte sa vyskúšať niečo nové. Čo napríklad jedinečný čitateľský kútik? K tomu môžete uprostred záhrady umiestniť pohodlné kreslo. Kývajúca sa cesta z bielych kamienkov vedie pozorovateľa priamo na toto miesto ticha. Na okraji cesty môžu malé LED reflektory dodať rozprávkový nádych. Je možné použiť LED reflektor so stmievateľnou intenzitou svetla, aby ste na kresle mohli čítať fascinujúce knihy aj za súmraku. Tip: Aby ste z tohto miesta urobili oázu pokoja, nezabudnite však na mušku. Konečne sa stará LED reflektor pre intenzívne svetelné body, ktorý láka hmyz, muchy a komáre.

Pekné nápady na osvetlenie záhrady

solárne svetlá záhradné osvetlenie nápady na záhradu

 Záhradné osvetlenie vytvára romantickú atmosféru

romantické záhradné dizajnové svetlá

led lecuhten záhradné svetlá nápady záhradné svetlá