Šikovné nápady pre multifunkčné miestnosti doma

Multifunkčnosť je kľúčové slovo, ktoré charakterizuje každý moderný domov. V dnešnej dobe si nemôžeme dopriať príliš veľké byty alebo domy. Je to z dvoch dôvodov: na jednej strane kvôli problémom s bývaním v Nemecku a na strane druhej kvôli vysokej hustote obyvateľstva, najmä vo veľkých mestách. Preto ste stále viac nútení zorientovať sa v malom obytnom priestore a využívať ho na maximum. Ako to však najlepšie urobiť? Máme odpoveď, a to je: navrhnite multifunkčné miestnosti! Áno, aj v malých apartmánoch je možné do jednej miestnosti umiestniť niekoľko obytných priestorov, aby ste mohli nerušene pracovať a relaxovať ostatnými členmi rodiny alebo spolubývajúcimi. Vďaka šikovnému usporiadaniu miestnosti a správnej taktike zariaďovania je možné jednu izbu použiť na niekoľko účelov. Multifunkčnosť doma je v súčasnosti najvyššou prioritou, a preto sú multifunkčné miestnosti na vzostupe. Zhromaždili sme na to veľa skvelých nápadov a chceme vám ich predstaviť nižšie.

O multifunkčné miestnosti je v súčasnej dobe veľký záujem.

Multifunkčné izby, veľká izba, veľmi útulný, svetlý, pracovný priestor, kuchyňa, kuchynský ostrovček na stolovanie

 Kuchynský ostrovček môže byť použitý multifunkčne, napríklad na jedenie, pitie kávy a dokonca aj na prácu.

Multifunkčné priestory kuchyňa a jedáleň v jednom kuchynskom ostrove mramorová doska

  • Prečo sú multifunkčné miestnosti veľkým trendom v interiérovom dizajne?

Multifunkčné miestnosti sú v súčasnej dobe veľmi v kurze, pretože presne zodpovedajú predstavám moderných ľudí o súčasnom bývaní. Vďaka svojej multifunkčnosti môžu tieto miestnosti navyše uspokojiť mnohé potreby svojich obyvateľov. Cieľom je využiť každý centimeter štvorcový na maximum. V tejto súvislosti sa pokúšajú navrhnúť dostupný obytný priestor tak, aby ho bolo možné využiť na niekoľko účelov. Napríklad je skôr výnimkou, že kuchyňa, jedáleň a obývačka sú oddelené. Ale naopak! Vo väčšine prípadov chcete väčšiu miestnosť, pretože ju rozdeľujete na jednotlivé oblasti. V závislosti od svojej funkcie sú tieto oblasti navzájom veľmi jasne oddelené a súčasne sa nachádzajú vo veľkej miestnosti. To je možné, ak máte otvorený pôdorys a môžete byť s dizajnom veľmi kreatívni.

Vďaka dobrému rozloženiu miestnosti a správnemu zariadeniu môžete vytvoriť skvelé multifunkčné miestnosti.

Multifunkčné miestnosti biela atmosféra obývacia izba v pozadí pracovný kútik v predných bielych skrinkách pohodlná stolička

 

Relaxačná zóna, kútik na čítanie a domáca kancelária sú umiestnené v jednej miestnosti.

Multifunkčné izby, pohodlné sedačky, knižnica, dve knižnice

Zodpovedajúci nábytok je pri zariaďovaní a navrhovaní multifunkčných miestností všetkým.

Multifunkčné priestory elegantná priestorovo úsporná taburetka široký kuchynský ostrovček z dreva závesné svetlá kuchynská presklená stena

Okrem toho pri navrhovaní multifunkčných miestností potrebujete vhodný nábytok, ktorý kombinuje aj množstvo funkcií. Kuchynský ostrov môže byť napríklad použitý ako útulné miesto na jedenie alebo posedenie s priateľmi. Môžete tam zorganizovať skutočné stretnutie, dlho sa rozprávať, piť kávu alebo víno a stráviť spolu pekné hodiny. Ak však vo svojom dome nemáte veľa miesta, na pomoc príde moderný skladací nábytok. Vďaka svojej skladacej funkcii je možné stoličky, stoly a podobne po každom použití zložiť a odložiť. To vám ušetrí veľa miesta a vytvorí multifunkčnú miestnosť, ktorá umožní maximálne využitie priestoru. Takýmto spôsobom môžete zostať verní svojmu konceptu interiéru aj bez toho, aby ste zmenili celkový vzhľad vášho domova.

Niektoré chytré riešenia pre multifunkčné miestnosti spájajú nápady na dizajn kuchyne a jedálne v jednom.

Multifunkčné izby chytré riešenie elegantný štýlový dizajn kuchyne

  • Konkrétne príklady multifunkčných miestností doma

Na ilustráciu vyššie popísaného postupu zariaďovania sme pre vás vybrali konkrétne príklady multifunkčných miestností. V nasledujúcom texte vidíte, ako a kde môžete navrhnúť takéto oblasti s viacerými funkciami.

  • Kuchyňa a jedáleň sú spolu a sú súčasťou priestrannej obývačky

Toto je najčastejšie vídaná kombinácia – kuchyňa a jedáleň sú v jednej miestnosti. Každý malý, ale aj väčší byt má takú multifunkčnú izbu. Tieto dve oblasti sú často integrované aj do väčšej obývačky. Tak získate priestrannú miestnosť, kde môžete žiť, variť a jesť. Môžete tam aj pracovať a sledovať, ako sa deti hrajú a behajú. Takouto kombináciou jednotlivých oblastí môžete maximálne využiť obytný priestor. Tento koncept otvoreného života má pre moderných ľudí očividne mnoho plusov, a preto je obzvlášť obľúbený. Nasleduje niekoľko skvelých ukážkových fotografií, ktoré by vám mohli slúžiť ako šikovný zdroj inšpirácie.

Rozhodnite sa pre kuchynský ostrov, ktorý môže slúžiť aj ako jedálenský stôl alebo má integrované posedenie.

Multifunkčné priestory útulná kuchyňa a jedáleň v jednom kuchynskom ostrovnom jedálenskom stole

Perfektný nápad pre multifunkčný priestor! Týmto spôsobom môžete urobiť svoju jedáleň praktickejšou a maximálne využiť dostupný priestor.

Multifunkčné priestory kuchyňa jedáleň vo veľkom kuchynskom ostrove sedenie štyri stoličky úložný priestor na knihy závesné žiarovky

  • Vašu domácu kanceláriu je možné integrovať do väčšej miestnosti

Keďže stále viac ľudí pracuje z domu, domáca kancelária sa stala absolútnou nevyhnutnosťou v našom každodennom živote a v modernom dizajne domu. Ak doma nemáte ďalšiu izbu, ktorú by ste si mohli zariadiť ako domácu kanceláriu, nie je dôvod sa znepokojovať. Svoju domácu kanceláriu môžete skutočne integrovať do akejkoľvek miestnosti. Škála možností dizajnu je skutočne široká, od spálne cez kuchyňu a jedáleň až po obývaciu izbu. Funguje to úžasne všade, ak tam vytvoríte priateľskú atmosféru. To závisí v prvom rade od vašej kreativity! Pohodlný pracovný kútik si vytvoríte pomocou multifunkčného skladacieho nábytku. Kuchynský ostrov alebo jedálenský stôl je navyše možné prerobiť na pracovný stôl. Tvojej vynaliezavosti sa medze nekladú!

V tejto jednoducho zariadenej domácej kancelárii môžete kreatívne pracovať.

Multifunkčné izby jednoducho zariadená domáca kancelária ľahký drevený nábytok svetlá podlahová sedačka veľa svetla

 Na pohodlnú domácu kanceláriu nepotrebujete veľa miesta.

Multifunkčné miestnosti, útulná domáca kancelária v malom priestore, ale veľmi útulný dizajn

Multifunkčné miestnosti, útulná domáca kancelária vo veľkej miestnosti, stôl, pohodlná stolička, biele skrinky, črepníkové rastliny

  • Dizajnové multifunkčné miestnosti – plynulý prechod medzi spálňou a kúpeľňou zaisťuje luxusný vzhľad miestnosti

Tu uvádzame niekoľko múdrych návrhov pre každého, kto chce vo svojich štyroch stenách viac luxusu. Už ste si mysleli, že kúpeľňa môže byť priamo spojená so spálňou? To znamená, že kúpeľňa a spálňa patria k sebe a nič by nemalo byť medzi tým. Táto myšlienka multifunkčnosti v spálni bola horúcim trendom pred niekoľkými rokmi a stále je! Ako prví začali návrhári veľkých hotelových reťazcov a majitelia domov tento nápad veľmi rýchlo prijali, v skutočnosti ho skopírovali. Nie je to len multifunkčné, ale aj vaša spálňa bude pôsobiť jedinečne a veľmi luxusne. Bezprahovým prechodom medzi spálňou a kúpeľňou môžete vytvoriť praktické prostredie, ktoré je útulné a pohodlné zároveň. Samozrejme, v tomto prípade by ste mali zvážiť špeciálnu podlahu pod vaňou a zvážiť aj ďalšie aspekty dizajnu miestnosti. Námaha však rozhodne stojí za to!

Vaňa v spálni? prečo nie!

Multifunkčné izby spálňa vaňa veľa denného svetla všetko biela tehlová stena

 Spálňa a kúpeľňa patria k sebe. Tu ich delí iba elegantná sklenená stena.

Multifunkčné priestory moderná kúpeľňa časť spálne

Multifunkčné izby Vaňa na spanie oddelená moderným interiérom so sklenenou stenou

Prejdite teraz nadol a nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi príkladmi multifunkčných miestností! Tieto chytré nápady na dizajn je rozhodne príjemné vidieť! Prečo to neskúsiť aj vy?

Prechod zo spacieho priestoru do vane je mimoriadne ľahký.

Multifunkčné izby Biela spálňa vo vidieckom štýle s vaňou a lustrovými stropnými trámami z dreva

Multifunkčné izby, spálne, vane kombinujú bielu a hnedú

Multifunkčné miestnosti Tmavá spálňa s veľmi elegantným dizajnom Tmavosivá dominuje vani oddelenej sklenenou stenou

Vytvorte si pohodlné sedenie na príjemné hodiny s rodinou.

Multifunkčné miestnosti vytvárajú pohodlný priestor na posedenie, tmavomodrú sedaciu súpravu a jedálenský stôl s čiernym krištáľovým lustrom

 Navrhovanie multifunkčných miestností nie je ťažké!

Multifunkčné priestory Kuchynský ostrovček Stolička sivá dominuje tehlovej stene natretej na bielo

 nechajte sa inšpirovať!

Multifunkčné miestnosti biela izba veľa svetelnej elegancie v dizajne biela kuchynská súprava dve stoličky

Multifunkčné izby Moderný a vidiecky štýl Kuchyňa Jedáleň Kuchynský ostrov v elegantnom štýle

Multifunkčné miestnosti, útulná spálňa, zelené rastliny, veľa svetla, písací kútik pred oknom

Multifunkčné miestnosti