Šikovné tipy a triky, ako preniesť prírodu do svojho domova

„Samotná príroda je nekonečne bohatá a len ona tvorí veľkého umelca,“ napísal známy nemecký básnik Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832). Môžeme len súhlasiť a obdivovať prírodu okolo nás každý deň. Ponúka nám nekonečnú škálu tvarov, farieb a vzorov a obohacuje naše zmysly. Príroda je nepochybne najväčším tvorcom a my sa ju len snažíme napodobniť. Je neprehliadnuteľným vzorom pre módnych návrhárov a interiérových dizajnérov. Kvetinové vzory v posledných rokoch totálne dobyli svet módy a sú stále veľmi obľúbené. Nemali by ale chýbať ani v úprave interiéru. V každodennom živote sa neustále snažíte obklopiť čo najviac prírodnými prvkami. Aby sme sa s týmto prenasledovaním vyrovnali, rozhodli sme sa dnes vám ukázať šikovné tipy a triky, ako môžete do svojho domova priniesť prírodu. Všetky nápady, ktoré sú tu uvedené, sú vizualizované pomocou vhodných obrázkov.

 Pozrite sa von a nechajte sa inšpirovať okolitou prírodou.

Vneste prírodu do domu, dávajte pozor, obdivujte vzory

  • Prečo potrebujeme prírodu medzi svojimi štyrmi stenami?

„Nič nie je krajšie ako to, čo je vonku,“ tvrdia odborníci na prirodzený interiérový dizajn. Príroda je nielen očarujúca, ale tiež perfektne kombinuje početné tvary, rôzne farby, nekonečné nuansy a neobvyklé vzory. To všetko na jednej strane vyzerá veľmi jednoducho a na druhej strane sme ohromení tým, ako je táto elegancia zakorenená v prírode a ako sa skutočne dostáva do popredia.

Ak chcete priniesť prírodu do svojho domova, mohli ste vidieť jej prirodzenú krásu každý deň. Prírodné farby upokojujú zmysly a nechávajú našu dušu nakrátko visieť. Potom sa cítite obklopení prírodou a doma cítite čistý relax. Navyše vás príroda môže inšpirovať pre nové kreatívne nápady a DIY projekty. Stačí použiť svoju kreativitu a začať!

Čaro zimy môžete priniesť do svojho domova prírodnými dekoratívnymi prvkami.

Vneste prírodu do svojho domova Dekoratívne prvky šišky zelené konáre biele sviečky zimné aranžmán

  • Mnoho prírodných prvkov nám pomáha vniesť prírodu do domu

 Prírodné prvky sú po stáročia nepostrádateľnou súčasťou moderného interiérového dizajnu a dekorácie. Tie sú v interiéri nevyhnutné vo všetkých ročných obdobiach. Práve v zime, keď všetko vonku vyzerá holé a bezfarebné, môžete do domu vniesť prirodzenejšie teplo pomocou niekoľkých dekoratívnych prvkov z dreva. Napríklad brezové drevo sa dá nádherne zapísať do interiéru a dodá každej miestnosti silnejší prirodzený pocit. Je len na vás, či vo svojej spálni použijete niekoľko brezových vetvičiek, alebo vytvoríte dve alebo tri sejačky na brezové drevo. Ale v oboch prípadoch je efekt WOW zaručený, úspešne ste pustili prírodu do svojho domu.

Biele brezové drevo prináša do spálne väčšiu prirodzenosť.

Vneste do domu prírodu, biela spálňa z brezového dreva, čokoládovo hnedá posteľ, vytvára kontrasty

 Kvetináče z brezového dreva a zelené rastliny, ktoré sa v nich ľahko udržiavajú, sú vynikajúcim spôsobom, ako osviežiť váš interiér.

Vneste do domu prírodu. Rastlinné nádoby z brezového dreva sa o zelené rastliny ľahko starajú

Dekoračné úpravy s darmi prírody sú vhodné najmä v zime. Skúste naaranžovať niekoľko šišiek s bielymi sviečkami na podnos alebo priamo na konferenčný stolík alebo odkladací stolík a vytvorte pútač očí, ktorý presne odráža vašu náladu v chladných mesiacoch. Ak kombinujete bielu s inými prírodnými farbami v takom aranžmáne, čoskoro na sebe pocítite ich upokojujúci účinok.

 Takéto dekoračné úpravy majú silný vplyv na vašu náladu.

Vneste prírodu do svojho domova Aranžmán dekorácií s darčekmi od prírody, zimnou náladou

 Jemné prírodné farby v spálni vytvárajú vizuálnu rovnováhu v miestnosti a zaisťujú pokoj.

Príroda v dome prináša jemné prírodné farby v spálni brezové vetvy ako dekoráciu

  • Zelené rastliny sú známymi všestrannými nástrojmi, ktoré prinášajú prírodu do domu

Dnes je to všetko o tom, ako osviežime náš interiér a zlepšíme vnútornú klímu. Je preto nemysliteľné, aby sme zelené izbové rastliny vynechali z našich šikovných tipov a trikov. Tie vnesú do atmosféry sviežu zeleň a premenia byt na skutočný domov. Na našom webe sme publikovali množstvo článkov o vždyzelených izbových rastlinách, takže dnes budeme struční. Je lepšie vybrať tie lístie, ktoré nemá žiadne alebo nenápadné kvety. Zabodujú špeciálnymi tvarmi listov, farbami a vzormi a sú mimoriadne dekoratívne. Napríklad rastliny na suchý zips, ako je brečtan, bujné papradie alebo izbové rastliny, ako sú ladné begónie alebo tillandsie, vždy v miestnosti upútajú pozornosť. Usporiadajte ich s vyššie rastúcim gumovníkom alebo stromom peňazí a už ste vytvorili niečo jedinečné. Ľahko ošetrujúce sukulenty ako aloe a slonia noha sú navyše veľmi atraktívne, ale takmer nenáročné. Je teda ideálny pre každé zelené usporiadanie v štyroch stenách.

 Každý zelený milovník kvetov určite chce taký zelený a šikovne upravený kútik.

Vneste prírodu do zeleného rohu domu, mnoho zelených rastlín šikovne usporiadaných

S takýmito zelenými rastlinami si môžete zariadiť zelenú stenu doma alebo vytvoriť vertikálnu záhradu. Vo všetkých prípadoch máte v miestnosti veľa zelene, ktorá zaisťuje pokoj a vyrovnanosť.

Spálňu je možné zmeniť aj na zelenú oázu.

Vneste do domu prírodu, zelenú oázu v spálni, tichú atmosféru

Je len na vás, aké triky použijete na to, aby ste do svojho domova vniesli viac prírody. Chceme len dúfať, že sme vám do určitej miery pomohli s našimi tipmi. Vytvorte si pokojný domov, v ktorom budete radi dlho zdržať!

Kúsok prírody uprostred miestnosti

Strom prináša do domu prírodu a kvety v strede miestnosti

 Doprajte si prestávku a kochajte sa okolitou prírodou.

Prineste prírodu do domu krásny výhľad hojdacia sieť pri okne časový limit

Zelená zvonku upokojuje zmysly.

Vneste prírodu do domu Jedálenská časť Zelená vonku upokojuje zmysly

 Menej je niekedy viac!

Vneste do svojho domova prírodu ozdobenú prírodnými prvkami

Vneste do domu prírodu Ozdobte brezové vetvy prírodnými živlami

Vneste do domu prírodu zelené rastliny v spálni

Vneste do domu prírodu. Ivy v kvetináči upútajú pozornosť v miestnosti

Brečtan v kuchyni prináša do okna viac zelených rastlín

Preneste von do svojho domova s ​​brečtanom na stene nad starodávnou komodou

Vneste do svojho domu prírodu a ozdobte nápady prírodnými prvkami

Vneste do svojho domu prírodu a ozdobte nápady prírodnými prvkami