Šikovné tipy a triky, ako svoju obývačku opticky rozšíriť

Teraz úprimne! Ktorá izba je srdcom vášho domova? Je to kuchyňa alebo obývačka? Vo väčšine domácností na celom svete je obývačka absolútnym bodom stretnutia, kde sa všetci členovia rodiny radi dlho zdržujú. Práve tu prijímate návštevníkov a trávite dlhé, útulné večery s blízkymi priateľmi a príbuznými. Každý sa chce vo svojej obývačke cítiť pohodlne a uvoľnene a v žiadnom prípade nesmie byť obmedzovaný a napätý. Preto sa všetci majitelia domov snažia mať obývačku čo najväčšiu a najpriestrannejšiu a aby bola útulná a príjemná. Iste si myslíte, že izbu je možné zväčšiť iba nákladnými úpravami a rozsiahlymi rekonštrukciami. My však tvrdíme opak! Existuje niekoľko šikovných trikov, ktoré môžete použiť na to, aby vaša obývačka vyzerala väčšia! Vďaka tomu môžete miestnosť opticky zväčšiť. Tu uvedené nápady sú šetrné k rozpočtu a ľahko sa implementujú.

Zhrnuli sme pre vás to najdôležitejšie, čo sa týka vizuálneho zväčšenia obývačky!

Obývacia izba biely nábytok opticky rozšíri

Každý z nás subjektívne vníma veľkosť miestnosti.

Obývacia izba rozkladací vankúš dekoračný prútený kôš na stôl

 Tip 1 na optické rozšírenie obývačky: Svetlé miestnosti vyzerajú väčšie, než v skutočnosti sú

Svetlé odtiene môžu vytvárať skutočné zázraky v akejkoľvek obývacej izbe, bez ohľadu na to, či je malá alebo priestranná. Poskytujú miestnosti priestor a obývacia izba vyzerá väčšia. Ale kde môžete dosiahnuť vizuálny efekt svetlých farieb?

  • Svetlé steny sú hlavným a konečným prvkom interiérového dizajnu obývačky. V žiadnom prípade nemusí byť všetko biele! Pri navrhovaní steny zvoľte jemné nuansy béžovej, šedej, nebesky modrej alebo dávate prednosť elegantnej pastelovej farbe. Na jednej strane osvetľujú miestnosť a na druhej strane vytvárajú príjemnú a dôkladne útulnú atmosféru.

 Jasnými farbami môžete dosiahnuť vizuálnu ilúziu.

Obývacia izba opticky rozširuje svetlé farby Biela dominuje veľa denného svetla parkety skladacie kreslo biela kožušina

  • Jednotná podlaha – to je druhý trik na vizuálne rozšírenie obývačky. Ak zvolíte jednotnú podlahovú krytinu, s ktorou položíte aj ohraničujúce miestnosti, môžete skutočne dosiahnuť vynikajúci vizuálny efekt. Podlahu položte napríklad na svetlé drevo, laminát alebo koberec. S týmto trikom necháte odpadnúť všetky vizuálne prekážky. Jednotný vzhľad umožňuje obývacej izbe bezproblémovo splynúť s ostatnými miestnosťami vášho domova. Týmto spôsobom môžete svoju obývačku vizuálne rozšíriť a pôsobiť tak, že bude oveľa väčšia, ako v skutočnosti je.

Opticky predĺžte obývaciu izbu: čím je miestnosť jasnejšia, tým je väčšia.

Obývacia izba opticky rozšíriť svetlý nábytok zaujímavé dekoratívne predmety ako pútadlo pre oko veľa prirodzeného svetla široké okná biele záclony

  • Šikovný dizajn osvetlenia vám môže výrazne pomôcť pri vizuálnom rozšírení vašej obývačky. Tu nemáme na mysli iba umelé osvetlenie v miestnosti, ale aj prirodzené svetlo. Prostredníctvom širokých okien môže prirodzené svetlo vstupovať do obývačky počas dňa, čím sa stáva jasným a príjemným. Dobre premyslené osvetlenie miestnosti je to, čo večer potrebujete. Môžete použiť elegantnú stojacu lampu alebo sa rozhodnúť pre vstavané bodové svetlá. Obe možnosti sú trendy a štýlové a zároveň diskrétne. Vďaka tomu môžete úspešne rozšíriť svoju obývačku opticky.

Správne a premyslené osvetlenie miestnosti môže tiež pomôcť vizuálne rozšíriť obývaciu izbu.

Obývacia izba opticky rozšíri elegantnú obývaciu izbu svetlo sivá sedacia súprava s podlahou s kobercom a prirodzeným svetlom

Tip 2 na optické rozšírenie obývačky: Potrebujete skutočný pútač pozornosti!

Jednotný vzhľad vašej obývačky však musíte rozbiť správnym prízvukom alebo šikovným pútavým okom. Tento trik odpúta pozornosť väčšiny ľudí od veľkosti miestnosti. Na to sa teda môžete spoľahnúť! Ozdobený krbový plášť, umelecké dielo na stene alebo špeciálny kus nábytku môžete v miestnosti premeniť na skutočný pútač pozornosti. Túto úlohu môže splniť aj váš obľúbený cestovný suvenír, elegantný konferenčný stolík alebo iný kus nábytku. Bez váhania môžete použiť aj kontrasty, aby váš obľúbený kúsok vynikal nad všetkým ostatným nábytkom. Môžete ho použiť na vytváranie nových vecí, o ktorých sa budete rozprávať na ďalšej párty, však?

 Veľká nástenná maľba skutočne upúta pozornosť a dáva obývačke viac priestoru.

Obývacia izba opticky rozšíri nápady na elegantné dekorácie miestností

Všetky oči sú tu na tejto efektnej pohovke v zlatožltej farbe!

Obývacia izba opticky rozširuje elegantný dizajn miestnosti veľa prirodzeného svetla, neobvyklá pohovka v zlatožltej farbe ako pútadlo pre oči

 Tip 3: Premyslené používanie zrkadiel je klasikou, pokiaľ ide o optiku obývačky

Správne nainštalované zrkadlo je klasickou metódou vizuálneho rozšírenia obývačky. Dobrá vec je, že správne umiestnené zrkadlo môže zvýšiť vizuálne efekty vyššie uvedených tipov. Pretože zrkadlá neodrážajú len svetlo, ale aj rozmery obývačky a farby použité v jej interiérovom dizajne. Stručne povedané, všetko v jednom! Pred umiestnením zrkadla do obývačky nájdite najlepšie miesto na to. Ak je napríklad zrkadlo zavesené alebo opreté o stenu oproti oknu v strede miestnosti, zrkadlo môže veľmi prispieť k optickému predĺženiu obývačky. V tomto prípade zachytí veľa svetla a odrazí ho. Toto je tajomstvo dobrého dizajnu interiéru!

 Osvedčený trik s veľkým zrkadlom ……

Obývacia izba opticky zväčšuje nadrozmerné zrkadlo vedľa okna, ktoré odráža dizajn miestnosti a svetlo

…. môže vizuálne rozšíriť obývaciu izbu a pôsobiť tak, že bude oveľa väčšia, ako v skutočnosti je!

Obývacia izba vizuálne rozširuje zrkadlo malého priestoru opreté o stenu vizuálne predĺženie

Teraz sa môžete posúvať nadol a obdivovať ďalšie príklady úspešného vizuálneho rozšírenia obývačky. Prečo tieto nápady nezavediete do svojho domova a nevyskúšate ich tam? Môžeme vás uistiť, že efekt bude ohromujúci! Váš domov sa bude cítiť väčší, útulnejší a oveľa jasnejší a príjemnejší než kedykoľvek predtým!

 Správny koncept farieb stiera hranice miestnosti.

Obývacia izba opticky rozširuje bielu a tmavomodrú oproti tomu veľa denného svetla neobmedzuje tmavú sedačku ako akcent

Obývačka opticky rozširuje koncept otvoreného priestoru vysoké okná veľa svetlých jasných farieb

Koncept otvorenej miestnosti vám ponúka veľa možností dizajnu ….

Vizuálne rozšíriť koncept otvorenej miestnosti v obývacej izbe Šedá dominuje drevenej krabici ako pútavá tehlová stena

…. aby ste mohli prejaviť svoju kreativitu!

Obývacia izba opticky rozšíri predĺženú drevenú lavicu na chodbe kvety ďalšej dekorácie

 Veľa prirodzeného svetla zaplavuje miestnosť, robí ju príjemnou a útulnou.

Obývacia izba opticky rozširuje príjemný a útulný priestor Denne vysoké okná Béžová dominuje tmavomodrým akcentom

Obývacia izba opticky rozšíri tmavomodré steny biele pohovky biele závesy nápady

Obývacia izba opticky rozšíri bielu sedaciu súpravu, kde dominujú biele záclony a mnoho farebného koberca denného svetla

Obývačka opticky rozširuje ovečkový kútik veľmi romanticky v bielej a ružovej stojacej lampe vedľa postele

Pomocou osvetlenia miestnosti nastavte akcenty v obývacej izbe.

Obývacia izba je vizuálne vylepšená neobvyklým osvetlením miestnosti ako príťažlivá tmavá krbová stena ako pútadlo pre oči

 Celá tmavá stena so vstavaným krbom a bodovými svetlami pútava pozornosť!

Obývačka vizuálne rozširuje príťažlivé prostredie veľmi štýlovo zariadená tmavá stena so vstavanými krbovými reflektormi, ktoré upútajú pozornosť.

S výzdobou steny je lepšie to nepreháňať!

Vizuálne rozšírte obývaciu izbu zlý príklad žltá pohovka príliš veľa obrázkov na stene

 Ukážte sa iba svojimi obľúbenými kúskami!

Opticky rozšíriť obývaciu izbu Neodkladajte svoje obľúbené kúsky príliš veľa dekorácií na stenu je lepšie