Interiérový dizajn podlahovej dosky – praktické nápady a múdre tipy pre vás

chodba-chodba-dizajn-ošarpaná-šik-rustikálna

Zaujímavé príklady skvelých klasických dosiek

Ak hľadáte vhodné miesto vo svojom dome alebo byte, ktoré chcete zariadiť klasicky, potom je chodba určite veľmi dobrou voľbou. Spravidla by ste mali mať k dispozícii schody a v priemere veľa miesta. Nasledujúce príklady tiež spĺňajú tieto požiadavky.

Ale aj menšie dosky je možné okoreniť pomocou inšpirácie z dnešných príkladov. To závisí od vášho prístupu a kreativity. Tým, ako aj o niečo viac vkusom, zaistíte ten najlepší možný dojem pri vstupe do vášho domova.

Vytvorte veľmi osobné prostredie

triky na chodbe v predsieni sklenené lampióny porcelánové vázy

Nástenné tapety

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať vhodné klasické vzory na stenu. Mali by ste viac ako jednu možnosť. Zjavnou vecou by bolo vybrať tapetu s klasickými vzormi. Ďalšou predstaviteľnou možnosťou by mohlo byť, že máte na stene skvelú tapisériu. Takýmto spôsobom vytvoríte odvážny prízvuk, okolo ktorého sa „točí“ zvyšok dizajnu..

V závislosti od toho, ktorú z týchto dvoch alternatív ste si vybrali, môžete na schody použiť aj koberec. To má veľký účinok.

Ozdobte svoje steny klasickými vzormi tapetovým papierom

chodba dizajn chodby svieža biela hortenzia čierna vintage komoda

Kombinujte s originálnymi historickými prvkami

Niektorí ľudia majú to šťastie, že majú v podlahových doskách originálne historické prvky. Myslíme tým lišty alebo iné dekoratívne prvky zo staršej éry. Mohli by ste hľadať vzory na tapetách a iných ozdobách, ktoré tieto prvky zachytávajú a opakujú. Samotné originálne ozdobné kúsky môžete okoreniť v modernom odtieni. To bude originálne, to si nemyslíte!?

Do oblasti chodby môžete tiež dať vintage kovaný nábytok

chodba dizajn komoda mramor tepané železo

starožitný nábytok

Starožitný nábytok je samozrejme nádherne zapísaný v klasickom zariadení predsiení. Pre moderného človeka je trochu neobvyklé ich začleniť. Za tú námahu to však stojí. Zvlášť krásne vyzerá konzolový stôl v strede haly. V tejto súvislosti sú veľmi vhodné aj starožitné komody a zásuvkové skrine. Vyzerá to skvele, ak ste naň položili zrkadlo.

Dekoratívne nástenné dosky tiež nie sú zlý nápad

dizajn chodby nástenná doska nástenná dekorácia

Ornament – steny

Veľkoplošný okrasný papier na stenu by bol najľahším spôsobom, ako to dosiahnuť. Ešte väčšiu eleganciu môžete samozrejme dosiahnuť pomocou plastovej dekorácie.

Téma „vtákov“

Vtáčia téma je vhodná aj pre klasické podlahové dosky.

Často sa objavujú na tapetách s ružovými a svetlými neutrálnymi farbami

chodba chodba schodisková plocha nástenné maľby vzor vtákov

Ľahké a priestorné

Neutrálne farby nádherne rozžiaria svetlé a priestranné vstupné haly. V kombinácii s tmavým klasickým nábytkom získate úžasný kontrast. V palete na stenách môžete jednoducho pokračovať kobercami na podlahe.

Koordinácia farieb

Dramatický vzhľad má veľa spoločného s koordináciou farieb. Hľadaj klasické, efektné farebné kombinácie. Čo hovoríte na čiernobielu, okorenenú červenými akcentmi?

Dráma na zemi

Klasické prvky v podlahových doskách rozhodne nevylučujú modernú drámu. To sa vám ľahko predstaví prostredníctvom moderných, kontrastných kobercov. S neutrálnym dizajnom steny tento eklektický vzhľad vyzerá celkom harmonicky. Alternatívne môžete citovať rôzne páry odtieňov s geometrickými vzormi.

Veľmi sofistikované pôsobia aj široké pruhy

chodba dizajn podlahy koberec pruhovaný

Starostlivo predstavené, skvelé detaily

Svetlé, moderné detaily sa hodia ku klasickým podlahovým doskám. Pri tom by ste však mali byť opatrní, predstavte ich krok za krokom a sledujte účinok. Niekedy stačí pár kovových dáždnikov pri dverách!

Ošumelý šik s rustikálnou pachuťou

dizajnový nábytok do chodby

Ak máte radi barokovú nostalgiu

návrh chodby barokový stôl

Skombinujte oblé tvary a štýlový, moderný dizajn

chodba dizajn oblé tvary vysoký lesk moderný dizajn

Klasické vzory a mužný vzhľad

chodba dizajn okrúhla stena zrkadlo čierny príborník

Pri výzdobe sa spoliehajte na purizmus

chodbový dizajn stojany na dáždniky

Letná ľahkosť s prírodnými materiálmi

chodba chodba dizajn tkané koše v štýle šejkra

Retro vzor tapety pre romantický nádych minulosti

dizajnový koberec do chodby

Okrúhle stoly tiež nie sú na mieste

chodba dizajn schodisko plocha okrúhly drevený stôl