Japonské nápady na dekoráciu pre váš európsky domov

japonský dekor nápady na nástenné dekorácie v japonskom štýle

Skvelá japonská dekorácia

Čo vlastne viete o Japonsku? Ide o krajinu, ktorá sa podľa geografie nachádza v najvýchodnejšom bode Zeme. Preto sa mu hovorí aj krajina vychádzajúceho slnka. Japonsko je tiež krajinou stáročných tradícií. Ale zároveň ľudia, ktorí tam žijú, patria k najdynamickejším na svete.

Bez ohľadu na to, aká dlhá je ich história, 10 rokov je extrémne dlhé časové obdobie.

Inšpiroval nás tradičný japonský štýl

japonské dekorácie girlandy v japonskom štýle

Efektivita je vo všetkých aspektoch na dennom poriadku. To platí pre budovanie mrakodrapov aj pre vytváranie útulnej atmosféry doma.

Slávnostná pouličná výzdoba v Japonsku

japonské dekorácie girlandy pouličná výzdoba

Japonský interiérový dizajn

Ako sa tieto vlastnosti prejavujú v japonskej výzdobe? Pozrime sa, ako to funguje spoločne, než budeme diskutovať o tom, ako to integrovať do vlastného návrhu domu. Japonská výzdoba predstavuje presvedčenie, že také veľké úspechy môžete dosiahnuť iba vtedy, ak dokážete zachovať vnútornú harmóniu. Preto sú veľmi dobre prijatí bez ohľadu na kultúrny kontext.

Nápady na zariadenie v japonskom štýle

spálňa v japonskom štýle v japonskom štýle

Japonsko a Ďaleký východ

Ako vo všetkých tradíciách Ďalekého východu, aj tu prevláda poriadok vesmíru a harmónia. V japonskej výzdobe sú farby kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa. Preto musíte byť pri výbere farieb veľmi opatrní.

Šikovne kombinujte farby

japonská výzdoba jedáleň v japonskom štýle

Najdôležitejšie z farieb sú čierna a biela. Nie je to ani náhodou. Po prvé, obsahujú všetky ostatné nuansy a odtiene. Navyše ukazujú dva protiklady – dobrý a zlý. Teraz sa ponoríme trochu ďalej do predmetu a zvážime, akú konkrétnu aplikáciu majú tieto dve farby.

Neutrálne farebné odtiene zaisťujú rovnováhu v interiéri

nápady na japonskú výzdobu s izbovými rastlinami, japonská posteľ

Využite energiu rastlín

nápady na japonský dekor so sukulentmi izbových rastlín

Čierna pre japonskú výzdobu

Čierna farba sa používa na vonkajšie steny a na najrôznejšie ozdoby. Je potrebné poznamenať, že v Japonsku už mnoho rokov prevláda to, čo nazývame minimalizmom. Ozdobami teda rozumieme veľmi jemné detaily šperkov.

Takto ozdobíte záhradnú párty

japonská dekorácia záhradná párty ozdobiť

Biela a ostatné neutrálne farby ako béžová sa vždy objavujú na vnútornej strane budov v architektúre. To platí aj pre menšie objekty.

A takto si môžete vyzdobiť obývaciu stenu

japonský dekor nápady na dizajn steny nálepky na stenu

Dekorácia v Japonsku ako nekonečné hľadanie

Dekoráciu v Japonsku možno opísať ako neustále hľadanie harmónie. Znovu to objavíte v rovnováhe medzi farbou a tvarom. Hlavnú úlohu v tom zohrávajú prírodné materiály, konkrétne drevo, bambus a papier. Rovné a čisté čiary sú tiež zásadné.

Pri hľadaní harmónie

nápady na japonskú výzdobu izbovými rastlinami feng shui

Voľné steny

V japonskom interiéri je veľa priestoru na dekoráciu. Dôvodom je, že nábytok je umiestnený v strede miestnosti. To ponecháva veľa priestoru na všetkých stenách.

Dostatok priestoru na dekoráciu

japonský deco dizajn a ozdoba obývačky

Stôl

Dizajn stola je v japonskej výzdobe veľmi dôležitý. Stôl je ústredným prvkom miestnosti. Nájdete tu aj vychádzanie z pravidiel, ktoré sú dôležité. Všetky objekty musia byť veľmi striktne geometrické. Každý riadok musí tiež predstavovať vektor.

Japonská jedáleň

japonský dekor dekorácia steny jedálne v japonskom štýle

Samotný stôl je nízky a vymaľovaný čiernou farbou. Je tiež široký a vyrobený z cédrového dreva. Samotný riad je tradične vyrobený z dreva. Na sedenie máte len tenké matrace.

Minimálne stoly drevený nábytok v obývacej izbe

japonská výzdoba obývačka v japonskom štýle

Dizajn v akejkoľvek forme, vrátane dekorácie v japonskom štýle, má veľmi prísny charakter. Pozornosť je venovaná každému detailu. Podrobnosti musia navzájom nádherne ladiť.

Jasná farba steny ako akcent

obývacia izba v japonskom štýle v japonskom štýle, farba steny zelená

Existujú moderné funkcie, ale tieto tradičné funkcie sa v priebehu času nezmenili. Ak teda vo vašom dome malo miesto japonské deko a výzdoba interiéru?

Energická atmosféra v tradičných japonských farbách

nápady na dekoráciu obývačky v japonskom štýle