Jednoduchý nákup skleníka: na čo musíte myslieť?

Konečne nadišiel čas: padlo rozhodnutie o zriadení skleníka v záhrade. Gratulujem! Aby ste boli s výberom spokojní mnoho ďalších rokov, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí. Váš skleník by vám predsa mal ponúknuť presne to, čo chcete. Tu sú najdôležitejšie rady, ak nejaké máte Kúpte si skleník chcieť.

Automatické otvárače okien v lete odvetrávajú skleník Bio-Varis od spoločnosti Hoklartherm

Kúpte si skleník: V prvom rade si ujasnite základy

Čo a Skleník Ten, ktorý by ste si mali kúpiť, závisí do značnej miery od zamýšľaného použitia. Vopred si premyslite, čo budete so svojim skleníkom robiť:

  1. Najdôležitejšou otázkou je určite to, ako chcete svoj skleník využívať. Čo by tam malo byť zasadené: paradajky, paprika, šalát, tropické ovocie? Uprednostnili by ste letné kvety v skleníku? Mali by tam črepníkové rastliny prezimovať? Možné je aj mimoriadne využitie ako „skleník pre voľný čas“ s pohodlným sedením alebo korytnačí dom.
  2. Aké požiadavky kladú vaše obľúbené rastliny na váš vysnívaný skleník? Koľko svetla a aké teploty potrebujete? Aké veľké sú rastliny? Mala by byť zaistená vzdialenosť najmenej 30 cm od strechy a vzdialenosť medzi samotnými rastlinami musí byť dostatočná.
  3. Koľko priestoru máte pre skleník? Aká veľká je vaša záhrada alebo časť záhrady, ktorá je vhodná do skleníka?
  4. Existuje konkrétny štýl, akým by váš skleník mal byť, napr. B. Stará angličtina, secesia, ázijské alebo puristické? Uistite sa, že používate určité materiály alebo farby?
  5. Jedna z najdôležitejších otázok: Koľko môže stáť váš skleník? Nemyslite len na nákup, ale aj na náklady na údržbu, napr. B. na akékoľvek vykurovanie a potrebnú energiu.

Balkónový skleník Terra ponúka čerstvú zeleninu na dosah

Pozor: Nielen vtedy, ak kupujete použitý tovar alebo kupujete skleník používaný na eBay, môžu sa následné náklady „skryť“, napríklad ak sú opravy rýchlo nevyhnutné. Výrobcovia solídnych skleníkov, ako je Hoklartherm, vopred informujú o všetkých individuálnych otázkach pri kúpe skleníka. Za jeho kúpu teda možno zaplatíte o niečo viac, ale ušetríte na nákladoch na kontrolu a údržbu.

Aký skleník si kúpiť – ktorý je pre mňa ten pravý?

K dispozícii sú voľne stojace skleníky, šikmé skleníky, fóliové tunely a špeciálne riešenia (balkónové skleníky). Keď ste si na vyššie uvedené otázky odpovedali sami, ste oveľa bližšie k rozhodnutiu, čo by to malo byť. Voľba je určite najväčšia vo voľne stojacom skleníku. Môžete si kúpiť skleníky s plochou menšou ako 3 m2, ale aj skleníky s rozlohou nad 50 m2. Sortiment je tiež veľmi rozmanitý z hľadiska štýlu.

Na druhej strane, šikmými skleníkmi môžete spravidla ušetriť nielen nejaké peniaze, ale aj priestor a energiu. Dobre známy Výrobca skleníka ponúkajú štíhle skleníky v rovnako vysokej kvalite ako voľne stojace skleníky.

Fóliové skleníky sú obzvlášť lacné, ale nie vizuálne príťažlivé. Sú obzvlášť vhodné, ak chcete pestovať teplomilnú zeleninu. Film môže trvať päť až desať rokov, v závislosti od kvality a starostlivosti.

Vstup do vysadeného skleníkového bio-varisu od spoločnosti Hoklartherm

Sklo, dvojstenné listy alebo fólie?

Skleníky sú voliteľne vyrobené z dvojitých stien (polykarbonátových dosiek), skla a fólie. Každý materiál má iné výhody a materiály sa samozrejme líšia aj v transparentnosti, odolnosti voči pretrhnutiu a roztrhnutiu, teplote, odolnosti voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom, hmotnosti, izolácii (hodnota K), požiarnom správaní a požiadavkách na starostlivosť Váš výber materiálu, aké svetelné podmienky potrebujú rastliny, ktoré chcete pestovať vo svojom skleníku. Výrobcovia pevných skleníkov vám podrobne a individuálne poradia.

Pri kúpe skleníka myslite na životné prostredie

Pri výbere materiálu by ste nemali brať do úvahy len cenu, ale aj životnosť. Čím je materiál odolnejší, tým je šetrnejší k životnému prostrediu a v konečnom dôsledku aj lacnejší. Plusovým bodom pre životné prostredie je stabilná základná konštrukcia. Tu sa ukázal ako najtrvanlivejší hrubostenný hliník. Z environmentálneho hľadiska je vhodné kúpiť si aj skleník zo skla.

Aby bol úspech úplnej úrody - skleník Arcus od spoločnosti Hoklartherm

Skleník: kde kúpiť?

Pre všetkých, ktorí ešte nevedia na sto percent, ktorý skleník je pre nich najvhodnejší, bude lepším rozhodnutím nákup priamo od výrobcu skleníka, pretože tu môžete individuálne reagovať na priania a možnosti. Výrobcovia, ako je Hoklartherm, zdôrazňujú, že v konečnom dôsledku sa opäť ušetrí práve vďaka presnému zarovnaniu podľa požiadaviek zákazníkov a rozsiahlym skúsenostiam, čo je možné a čo nie. Kvalita tovaru priamo od výrobcu skleníka je spravidla lepšia.

Ďalší nápad: vyjednávači lovu môžu svoj použitý skleník kúpiť. Toto je napr. B. možné, ak si kúpite svoj skleník na eBay (buď bežným vyhľadávaním, alebo prostredníctvom inzerátu eBay: zadajte „skleník“ ako hľadané slovo alebo jednoducho do kategórie „záhradné príslušenstvo“ & Rastliny “listovať). Musíte jednoducho prijať, že neexistuje žiadna rada a spravidla žiadna záruka.

Skleník Arcus od spoločnosti Hoklartherm umožňuje zber zo všetkých strán

Kde kúpiť príslušenstvo pre skleníky?

V špecializovaných predajniach alebo priamo od výrobcu skleníkov môžete získať aj všetko príslušenstvo, ktoré chcete – od tienenia po poličku. Aj tu má zmysel starostlivo zvážiť, čo je vlastne potrebné, než začnete Kúpte si skleníkové príslušenstvo. To isté platí pre samotný skleník: ak presne viete, čo chcete, a neceníte si rady, môžete ich nájsť aj online a z druhej ruky. Spotrebný materiál, ako sú skleníky alebo rastliny na uhorky, je najlepšie kúpiť do skleníka v regionálnych záhradníckych predajniach.

Skleník Hoklartherm dopĺňa automatické otváranie okien a roleta

Kedy začať stavať?

Jar je ideálnym obdobím na výstavbu nového skleníka. Pretože výsadba začne v marci, a tam by ste chceli byť na začiatku! Upokojenie pre všetkých milovníkov skleníkov: V zásade môžete svoj skleník postaviť aj kedykoľvek inokedy až do jesene. Mali by ste dávať pozor len na správne počasie, pretože silný vietor alebo nepretržitý dážď môžu stavbu sťažiť. Skleník je spravidla možné postaviť za jeden deň.

Zostavenie bio-top skleníka T-line od spoločnosti Hoklartherm

Tip: Ak chcete betónovať podlahovú dosku alebo základ pre svoj skleník, teplota by nemala byť nižšia ako +5 ° C. Betón pri teplotách pod 0 ° C netvrdne.

Skleník York od Hoklarthermu s posedením      Skleníkový bio-top t-line od Hoklarthermu je možné na požiadanie aj individuálne prispôsobiť