Kontrolný zoznam dekorácie okien: skladané žalúzie, lamely alebo rolety – čo komu vyhovuje?

Pokiaľ ide o dizajn okna, názory sa často líšia. Niektorí ľudia majú obzvlášť radi dekoráciu. Ozdoby a záhyby môžu kaskádovo spadnúť na podlahu. Iní to naopak milujú ako praktické. Okno je predovšetkým vstupom svetla, ak sa príliš rozjasní alebo ak je najhorší vedľajší účinok – pohľady susedov – príliš nápadný, je potrebná zábrana, nič viac.

Podrobne sa pozrieme na 3 formy moderného dizajnu okien a odhalíme, kde sa najlepšie hodia.

dekorácia okna záhradná dekorácia 5

Čo dokáže moderná ochrana pred slnkom??

Okrem určitej priamosti a modernosti majú všetky tri varianty rovnaké možnosti, pokiaľ ide o materiálové vlastnosti. Zatemnenie, ochrana súkromia, ochrana pred teplom a ochrana súkromia sú možné pri všetkých troch variantoch v rôznych formách. Pre žiadnu z variantov sa taktiež nekladú žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o farbu.

Pod heimtextilien.com môžete si urobiť predstavu o rôznych farbách a vzoroch, ktoré, mimochodom, len málokedy hovoria o svetelných vlastnostiach tkanín.

dekorácia okna záhradná dekorácia6

Klasika s kvalitami tímového hráča – roleta

Každý, kto okrem klasickej dekorácie okien oceňuje zatemnenie alebo špeciálne vlastnosti na ochranu súkromia a oslnenia, ale chce ich implementovať čo naj diskrétnejšie, alebo chce dať hladkým povrchom priestor na prácu, si dobre poradí s roletou . Dokáže takmer neviditeľne ustúpiť za existujúcu výzdobu záclon a nekonkuruje jej svojim hladkým povrchom. Obohacuje miestnosti o rovné línie a minimalistický nábytok s rovnakými vlastnosťami. Tu sa v správnej farbe môže stať prízvukom v miestnosti. Vďaka hravému dekoru, napríklad milfleurom, môže roleta doplniť aj hravé románske štýly zariaďovania..

dekorácia okna záhradná dekorácia

dekorácia okna záhradná dekorácia7

Flexibilné a štruktúrované – vertikálna roleta

Výhody vertikálnej rolety sú podobné ako rolety. Pád svetla je plynule nastaviteľný otáčaním lamiel. Medzi prezentovanými dekoráciami okien je lamelárna opona pravdepodobne tou, ktorá je najviac v oblasti napätia medzi tradičným dizajnovým jazykom a modernou funkčnosťou. Pohyblivý ako forhend, ale obmedzený na to podstatné v dizajne. Táto striedmosť mu neprávom zarobila na život v kanceláriách a na praktikách. Vertikálne lamely môžu pri správnom použití zdobiť aj obytné priestory.

dekorácia okna záhradná dekorácia3

Rozmanitosť v pravom slova zmysle – plisované rolety

Skladané žalúzie majú vďaka svojmu dizajnu jednu výhodu oproti všetkým iným nápadom na dekoráciu okien: dajú sa vyrobiť tak, aby zodpovedali najrozmanitejším tvarom okien a dajú sa použiť priamo pred okennú tabuľu. Plisované žalúzie navyše umožňujú kombinovať dva závesy v jednom systéme. Klasickú kombináciu záclonových žalúzií a záclon môžete teda nahradiť plnou funkčnosťou, ale menej expanzívne. Skladané žalúzie sú trendom na oknách a vzhľadom na svoju rozmanitosť farieb a vzorov sú vhodné pre najrozmanitejšie štýly vybavenia.

dekorácia okna záhradná dekorácia 2

dekorácia okna záhradná dekorácia4