Krásne kvetinové vzory a trendy pre rok 2013

Krásne kvetinové vzory a trendy stolná lampa zelená

Krásne kvetinové vzory a trendy pre rok 2013

Apríl robí kvety a máj za to ďakuje …

Ale kto hovorí, že si budete musieť počkať do budúceho mája, aby ste si užili nádheru sezóny?! Aktuálnych ponúk kvetinových kvetinových vzorov je neúrekom, oslavujú svieže farby a zaujímavé tvary.

Dnes by sme chceli predstaviť najvýraznejšie kvetinové vzory pre rok 2013. Tieto výbery – od moderných abstraktných kvetov až po výtlačky inšpirované akvarelom – vás určite zaskočia tým najlepším možným spôsobom.!

Krásne kvetinové vzory a trendy v obliečkach zaujímavé

Tradičné pastelové kvetinové vzory môžete nájsť kedykoľvek, ak viete, kam sa pozrieť, ale prečo neskúsiť nejaké moderné variácie na obľúbené klasické vzory? Dokonca aj u maloobchodníkov, ktorí v zásade ponúkajú viac konvenčnej dizajnovej módy, je možné nájsť jednu alebo dve položky v úplne novom štýle. Pri štúdiu nižšie uvedených obrázkov si poznamenajte, čo priťahuje vaše oko. Je možné, že tipy, ktoré sa oháňajú najsilnejšími farbami alebo najabstraktnejším prevedením, nemusia byť nevyhnutne najefektívnejšie, najnápadnejšie alebo najoriginálnejšie. Niektoré dekoratívne kúsky s kvetinovými vzormi majú očividne neodolateľnú kvalitu, ktorú je ťažké opísať! Čo je najdôležitejšie, nepredpokladajte, že z „jarných kvetov“ sa stalo niečo ako sezónne klišé. Ako ukazujeme v našom príspevku, v tomto štýle je viac, ako by ste na prvý pohľad čakali …

Kvetinový tapetový papier a závesy

Začíname s nástennou maľbou Serena Natural Multi, zásadným návrhom Laury Ashleyovej. Ako uvádza popis produktu zverejnený na webovej stránke stylistu, táto ukážka je „kvetinový vzor štylizovaný podľa súčasných módnych vkusov s farebnými akcentmi“. A je to skutočne ono! Najpôsobivejším je však spôsob, akým sa tieto vzory samy odchyľujú od normy Laury Ashleyovej a do mixu zavádzajú niekoľko prvkov retro štýlu.!

Moderná kvetinová tapeta od Laury Ashley

Krásne kvetinové vzory a trendy nástenné tapety deco

Je ťažké nenechať sa vtiahnuť do ďalších záclon IKEA s abstraktnými kvetinovými motívmi … Tento pár záclon s jednoduchým názvom „Janette“ vyniká svetlo zelenými tónmi a výrazným dizajnom. Pre vašu informáciu: Model je tiež zobrazený sivou farbou.

Moderné abstraktné vzorované závesy

Krásne kvetinové vzory a trendy závesové závesy

Nižšie vidíme sprchový záves Winter Flower DKNY, dizajn Donny Karan s možnosťou štíhleho záberu vpravo. Na tomto tmavofialovom kúpeľňovom produkte sa ruže javia pripravené. Sú to vlastne ametystové tóny, ktoré veľmi zvláštnym spôsobom odlišujú sprchový záves tým, že mu dodávajú dekadentný vzhľad. Celkový perleťový efekt je spôsobený bronzovým povrchom …

Fialová kvetinová sprchová opona od Donny Karan

Krásne kvetinové vzory a trendy fialové závesy

Vankúše s kvetinovým vzorom

Vankúše sú vhodným riešením, ak chcete do miestnosti vniesť dávku prvkov kvetinového štýlu. Nižšie je uvedený atraktívny dizajn vankúša od Z Gallerie a sme úplne blázni do vzhľadu ikat na tomto modeli s názvom Jacqueline. Abstraktná kvetinová kompozícia kombinuje tóny modrej, mäty a krémovej farby, pričom článok je k dispozícii aj v odtieňoch citrónovej žltej a oceľovosivej. Už sme spomenuli, že vankúš je tiež naplnený páperím, aby bol maximalizovaný komfort ?! …

Abstraktne zdobený vankúš

Krásne kvetinové vzory a trendy ružový abstraktný vankúš

V ďalšej ponuke West Elm, obliečke na vankúš Siesta s kvetinovým vzorom, je niečo elegantné a tradičné zároveň. To môže byť pravdepodobne spôsobené tým, že dekorácia vyzerá podobne ako živý akvarel, alebo tým, že boli použité pútavé odtiene farieb, ako sú koralové, ružové a modré. Obliečka na vankúš je vyrobená zo 100% bavlny, vložka sa predáva samostatne.

Akvarelový vankúš – tyrkysová stolná lampa

Krásne kvetinové vzory a trendy stolná lampa zelená

Keď už hovoríme o tradičných vintage vzoroch – nikto ich nemôže prispôsobiť aktuálnym módnym trendom lepšie ako Jonathan Adler! Návrhárov nový projekt kvetinového vankúša sa volá Brasilia a je inšpirovaný tvarmi a farbami prírody. Bonusom je aj skutočnosť, že známy retro predmet je ručne vyšívaný!

Krásny kvet na vankúši Jonathana Adlera

Krásne kvetinové vzory a trendy vankúš jonathan adler

Posteľná bielizeň s kvetinovými motívmi

Stojí za to zdôrazniť, že keď ste sa už rozhodli smrekovať posteľ, žiadne ročné obdobie sa nedá porovnať s jarou! Prečo teda neberiete do úvahy kvetinové potlače? A obzvlášť tí, ktorí majú radi nečakané prevedenie čiernobielej posteľnej bielizne zo série Marimekko Kevatesikko od Crate & Ozdobte sud. Tento dizajnový model, ktorý navrhol Erja Hirvi, je založený na štúdiách tvaru a štruktúry kvitnúcej lúčnej rastliny: hádajte, ktorá to je! Áno, je to tak, je to kravský list. Čo sa ukázalo: starý dobrý botanický koncept s osviežujúco novou a modernou tvárou!

Čierna a biela posteľná bielizeň

Krásne kvetinové vzory a trendy v čiernobielej posteľnej bielizni

Sada prikrývok na kvetinu & Prikrývka Calista – o niečo triezvejšia a štylizovanejšia línia ako ostatné typické ponuky hrnčiarskej stodoly – je vyrobená z látky, ktorá je zmesou bavlny a ľanu. Dizajn vyčaruje kúzlo šatky s kvetinovým vzorom aj časticovú symetriu mozaikových obrazov. A môže mať vitálnejší účinok ako farebná paleta v modrej a bielej farbe, najmä keď je prechod na leto na dennom poriadku?

Tmavomodrý prikrývka s kvetinovou potlačou

Krásne kvetinové vzory a trendy modro biela obliečka na paplón

Koberce zdobené kvetmi

Kvetinové koberce sú navrhnuté tak, aby slúžili ako srdce miestnosti a zároveň mohli hrať úlohu zväzku nábytku v miestnosti. Povedzme, že tu zobrazené dekoratívne kúsky sú skôr typu, ktorý je určený pre stredobod … Srdečne vítame ÅKERKULLA – nový dizajn od IKEA. Tento koberec s nízkym vlasom má na jednej strane ľudový, tradičný vzhľad, ale na druhej strane odvážne obrysy a tvary, ktoré zdôrazňujú citlivosť návrhára kobercov na moderné výrazy..

Farebný koberec z IKEA

Krásne kvetinové vzory a trendy koberec pestrofarebný IKEA

Je takmer nemožné ignorovať príťažlivosť spáleného oranžového botanického koberca od CB2, najmä preto, že jeho rozsiahly dizajn a ohnivé farby sú skutočnými lákadlami! Tento klenot navrhol umelec Matthew Lew, ktorý po ceste do botanickej záhrady v Chicagu nechal do svojej práce vstúpiť fascináciu kvetmi. Výsledok ukazuje efektívnu vizuálnu hru so surrealistickými kvetmi, je to koberec, ktorý upúta našu pozornosť sivými, hnedosivými a ľanovo-bielymi tónmi na jasne oranžovom pozadí …

Žiarivo oranžový, botanicky vzorovaný koberec

Krásne kvetinové vzory a trendy oranžový botanický koberec

Poslednou položkou, na ktorú sme dnes upriamili pozornosť, je koberec, ktorý podivne prekvapí svojim abstraktným dizajnom a neobvyklým tvarom. Ručne prešívaný záhradný koberec Angely Adamsovej z čistej vlny je súčasťou série „Pathways“. Kúsok je inšpirovaný prechádzkou po záhrade a je vyrobený zo 100% novozélandskej vlny. Zvláštne krásne, nie? …

Dúfame, že sme svojim príspevkom ukázali, že kvetinové vzory nie sú ani zďaleka to, čo bývali. A takéto tvrdenie je skutočne podnetné! Nič vás nemôže rozveseliť tak ako nový variant klasického konceptu. Rozhodnutím pre veľmi abstraktné návrhy, kopaním na územie retro módy alebo uprednostňovaním extra odvážnych vzorov môžete usporiadať skutočnú kvetinovú oslavu, ktorá zodpovedá najnovším trendom dizajnu na jar.!

Abstraktný vzorovaný bežec z Angela Adamsová

Krásne kvetinové vzory a trendy pestrofarebný mäkký koberec angela adam