Ktoré izbové rastliny sú známe ako talizmany pre šťastie?

Viete si predstaviť elegantný interiér bez izbových rastlín? Nie je to žiadna novinka, kvitnúce rastliny už oddávna neodmysliteľne patria do každého domova. Oživia naše štyri steny a prinesú s nimi prirodzený nádych. Radi ho používame na výzdobu jednotlivých miestností a vnášame do nich viac sviežosti a farby. Estetická funkcia izbových rastlín je neprekonateľná. Ale tieto prírodné krásy majú aj mnoho praktických plusov. Čistia vzduch a vytvárajú lepšiu vnútornú klímu. Vedeli ste však, že medzi izbovými rastlinami existujú aj také, ktoré nám prinášajú viac šťastia a prosperity? Vyzerajú nielen báječne vďaka svojim nádherným kvetom alebo sviežim zeleným listom. Môžu vám zmeniť lásku alebo rodinný život tým, že vám prinesú šťastie, zdravie a prosperitu. V nasledujúcich dvoch článkoch chceme informovať o tom, ktoré izbové rastliny sa považujú za šťastné kúzlo. V tomto článku sa podrobne pozrieme na štyri kvitnúce izbové rastliny ako na kúzlo šťastia.

 Izbové rastliny s krásnymi kvetmi zdobia náš domov a prinášajú nám viac osobného šťastia v každodennom živote.

Izbové rastliny pre šťastie Anthurium červené kvety lesklé zelené listy

Verte tomu alebo pochybujte, izbové rastliny sú živé veci, ktoré nás v každodennom živote obklopujú všade. Vo vašom vlastnom dome sú to skutoční univerzáli, ktorí na nás zapôsobia svojim prirodzeným šarmom a v interiéri vytvoria dobrú atmosféru. Napríklad bez rozkvitnutých izbových rastlín by každá miestnosť vyzerala holá a bez života.

Mnohé z nich sú nenáročné a nevyžadujú veľkú údržbu. Ak sa ale o svojich zelených spolubývajúcich budete náležite starať, možno budete prekvapení, ako reagujú. Izbové rastliny oceňujú vašu snahu a starostlivosť. Ďakujem vám za to nádhernými, niekedy voňavými kvetmi a sviežou zeleňou. Prečo by sme potom mali poprieť, že niektoré izbové rastliny sú vo vašich štyroch stenách považované za kúzlo šťastia? Nižšie nájdete našich štyroch obľúbených medzi kvitnúcimi izbovými rastlinami, ktoré vám môžu priniesť nové šťastie, veľa prosperity a úspechu v živote.

Africké fialky kvitnú aj v zime a sú skutočným potešením pre oči i dušu.

Izbové rastliny ako talisman pre šťastie, africké fialky, malé modré kvety, skutočne pútajú pozornosť

  • Izbové rastliny pre šťastie: africké fialky (Saintpaulia Ionantha)

Fialová africká (Saintpaulia Ionantha) už roky patrí k obľúbeným izbovým rastlinám, ktoré nám takmer po celý rok predstavujú skutočnú farebnú podívanú. Stále sa mu hovorí kvitnúci zázrak na parapete a je známy aj pod názvom africká fialka. Táto kráska k nám prišla z pohoria Usambara v Tanzánii a zostala tu dlho. Tam tieto kvety rastú vo voľnej prírode, dávame prednosť v domácich podmienkach. Všetky hybridy tejto africkej odrody fialiek sú krásne. Vyznačujú sa jemnými kvetmi v bielej, ružovej, modrej a fialovej farbe. Môžu byť jednofarebné alebo viacfarebné a vyzerajú skromne cez vždy zelené, zamatové a mäsité listy rastliny. Nasledujúce video ukazuje tieto prírodné krásy zblízka:

Verí sa, že africká fialka dokáže v domácnosti vytvoriť pokojnú a vyrovnanú atmosféru. Ľudia, ktorí tam žijú, sú spoľahliví a taktní. V ich rodinnom živote nedochádza k hádkam ani konfliktom. Odporúča sa však skryť kvet pred zvedavými očami. Hoci sa africkej fialke na parapete darí, môžete ju umiestniť za svetelnú clonu, aby nebola nápadná. Táto izbová rastlina môže tiež zlepšiť zdravie detí.

Tam, kde kvitne táto krásna izbová rastlina, sú hádky v rodine vzácnosťou.

Izbové rastliny ako talisman pre šťastie Africké fialkové jemné ružové kvety priťahujú pohľady

Extra tip:  Dávajte si však pozor na množenie afrických fialiek. Mohlo by to pre vás znieť ako predsudok, ale verí sa, že príliš veľa fialiek môže odstrániť mužov z rodiny.

 Jediný list je rozhodne jednou z najobľúbenejších izbových rastlín ako šťastia.

Izbové rastliny pre šťastie Starostlivosť o jediný list doma Biele kvety a svieže zelené listy sú zamilované

  • Izbové rastliny ako kúzlo šťastia: jeden list (Spathiphyllum wallisii)

Jediný list (Spathiphyllum wallisii) pochádza z tropických oblastí Južnej Ameriky. V Európe je známych asi 50 rôznych druhov Spathiphyllum, ktoré sú známe aj pod názvami listová vlajka, list pochvy alebo ľalia. Typické pre jeden list sú lesklé zelené listy, ktoré dorastajú až do 25 cm. Keď rastlina kvitne, krásne kontrastujú s krémovo bielymi kvetmi. Túto prirodzenú eleganciu je možné obdivovať od júna do septembra. Doma môže jeden list kvitnúť aj počas zimných mesiacov. Biele kvety Spathiphyllum sú veľmi atraktívne. Sú skutočným pútačom pozornosti v každej domácnosti. Okrem toho by mali priniesť šťastie obyvateľom domu.

Jediný list je v tejto krajine známy aj pod názvom listová vlajka, puzdrový list alebo ľalia mierová.

Izbové rastliny ako talisman pre šťastie jeden list alebo ľalie biele kvety zelené predĺžené listy

Spatiphyllum, známy tiež ako ženské šťastie, chráni ženy pred samotou a pomáha im založiť si vlastnú rodinu a mať mnoho detí. Tieto vlastnosti sa netýkajú len doby kvitnutia jedného listu, a preto sa o tieto izbové rastliny musíte po celý rok správne starať ako o talisman pre šťastie. Legenda hovorí, že ženy, ktoré doma pestujú túto kvetinu, sa veľmi rýchlo tešia. Pre nezadaných je tiež dôležité, aby mali túto šťastnú izbovú rastlinu doma. Ak je žena stále sama, rýchlo nájde svoju spriaznenú dušu. Ak chcú manželia mať dieťa, urobia to vo veľmi krátkom čase.

 Antúria je u nás veľmi obľúbená a patrí medzi najkrajšie izbové rastliny ako talizman.

Izbové rastliny ako kúzlo pre šťastie Anthurium obľúbené šťastné kvety efektné červené kvety

  • Kvet plameniaka (anthurium) vám prináša osobné šťastie

 

Kvet plameniaka pôvodne pochádza z tropických lesov Južnej a Strednej Ameriky, ale patrí medzi naše najobľúbenejšie izbové rastliny. Tu v Nemecku existuje veľa hybridov antúria, ktoré medzi sebou súťažia o to, ktorý kvet je krajší. Antúria dosahuje priemernú výšku 60 cm. Krásne kvety sa veľmi líšia od zelených listov kvetu plameniaka. Kvety sú oválne, vajcovité alebo srdcovité a ich farba siaha od bielej cez ružovú až po krvavo červenú. Niektoré sú dokonca škvrnité a majú znateľný gradient. Nádherne kvitnúce anthurium prinesie vášmu domu exotický nádych. Ako sa o túto krásku správne starať, sa dozviete tu

V ľudovom jazyku sa kvet plameniaka nazýva aj mužský kvet antúria. V niektorých kultúrach je tiež považovaný za symbol mužskej sily. Táto izbová rastlina má údajne magické vlastnosti. Verí sa, že prináša do domu mier a prosperitu. Ale iba tam, kde rastie kvet plameniaka.

 Kvety ibišteka sú jedinečne krásne. Väčšina je sfarbená do bielej, žltej, oranžovej alebo nasýteného odtieňa červenej.

Izbové rastliny pre šťastie Hibiscus kvet v tvare krásne sfarbený do sýtej oranžovej

  • Okrasný ibištek – najobľúbenejší druh kvetu medzi kvitnúcimi izbovými rastlinami ako talisman pre šťastie

V neposlednom rade sa dnes zameriavame na ibištek okrasný, ktorý tiež patrí medzi trebárs izbové rastliny. Často sa mu hovorí aj ružový marshmallow a neprospieva mu len v interiéri, ale aj vonku na terasách a balkónoch. Jeho nádherné zelené a jasne červené kvety sú skutočným pútačom pozornosti kdekoľvek, kde rastie okrasný ibištek. S náležitou starostlivosťou môže rastlina dorásť až do výšky 3 m a poďakuje vám za množstvo jemných kvetov. Celosvetovo sú známe tisíce kultivarov okrasného ibišteka. Farebná paleta ich kvetov sa pohybuje od bielej cez žltú až po červenú.

Existuje viac ako 200 druhov ibišteka, ktorým sa darí aj vonku v miernom podnebí.

Izbové rastliny ako talisman ibišteka bieleho kvetu sa darí aj vonku v miernom podnebí

Verí sa, že ibištek priťahuje vášnivú lásku. Vychádza to z ničoho nič ako blesk, rýchlo to prejde a zanechá hlboké stopy. Jeho ohnivo červené kvety sú jemne tvarované, ale symbolizujú vášnivú lásku. Podľa psychológie farieb červená neznamená len lásku, ale aj aktivitu. V tejto súvislosti je možné tiež vysvetliť pozitívnu vlastnosť okrasného ibišteka. Tento obľúbený kvet napĺňa atmosféru okolo nás energiou pohybu. Ibištek ničí negatívnu energiu a premieňa ju na tvorivú činnosť. Jastrab ružový môže tiež urobiť niečo dobré pre vaše zdravie. Môže mať pozitívny vplyv na naše energetické prostredie, a preto môže byť veľkou pomocou pre ľudí s kardiovaskulárnymi problémami.

 Tento jemný červený kvet symbolizuje vášnivú lásku.

Izbové rastliny ako kúzlo šťastia Hibiscus jemný červený kvet symbolizuje vášnivú lásku

Teraz viete, ktoré štyri kvitnúce izbové rastliny sú vo vašich vlastných stenách považované za kúzlo šťastia. Tento článok slúži len na informačné účely. Sami môžete posúdiť, či tieto izbové rastliny chcete pestovať aj u vás doma. Jeho magický vplyv na osobný život však môžete pocítiť iba vtedy, ak sa o niektoré z nich budete starať doma. Stojí to aspoň za vyskúšanie, nie??

 Africká fialka nás prekvapuje farbami kvetov.

Izbové rastliny ibištek pre šťastie

 Skoro celý rok nám ponúka skutočnú farebnú podívanú.

Izbové rastliny ibištek

 Jeden list boduje svojim elegantným vzhľadom.

Izbové rastliny ako kúzlo šťastia Jednokrídlový elegantný vzhľad veľkých kvetináčov

Pestujte izbové rastliny ako šťastné kúzlo vonku v záhrade

Kvet plameniaka vždy vyzerá báječne.

Izbové rastliny pre šťastie plamienok kvet červený kvety báječný pohľad

Nielen svojimi červenými kvetmi, ale aj vtedy, keď sú zafarbené na modro.

Izbové rastliny ako kúzlo pre šťastie Kvet plameniaka s bledomodrými kvetmi

 Máte už doma ibištek??

Izbové rastliny pre šťastie ibištek jemná ružová červená kvetinová magická sila