Kvetinové boxy na okne v rôznych štýloch

kvetinové boxy pri okne farebné mix ružovo-červené

Kvetinové boxy na okne v rôznych štýloch

Okenné boxy na okne sú naozaj pekné a nádherné. Pre niektorých majiteľov domov so slušným kutilským umením je ich inštalácia víkendovým projektom. Pre ostatných – to je zákazka pre stolára alebo remeselníka, takže si len užívajú zábavu pri pestovaní.

Materiály. Do kvetináčov je vhodný akýkoľvek materiál – drevo, kov, kovanie alebo plast sa môžu zhodovať s vašou ochranou okien alebo tvarom okna alebo s ním kontrastovať a vytvárať farebnú kombináciu.

Okenné boxy sa predávajú takmer vo všetkých škôlkach, záhradkách, železiarstve a dokonca aj v niektorých obchodoch so spotrebičmi. Boxy ponúka aj mnoho online spoločností. Môžete si tiež najať stolára, ktorý vyrobí kvetinové boxy podľa požiadaviek zákazníka, ak vám majstrovstvo z vlastných rúk nestačí.

Elegantná kombinácia plazivých a visiacich rastlín a kvetov

kvetinové boxy na kovovom okne s plazivými rastlinami

Poloha. Samozrejme, pod oknami sú okenné kvetinové boxy, ale existujú aj iné pravidlá? Očividne áno.

Pozrite sa na svoj dom cez ulicu. Vyberte si niektoré okná, napríklad bočné vchodové dvere alebo okná do obývačky. Okenné boxy na druhom poschodí pôsobia dramaticky, ale musíte sa uistiť, že ich otvoríte, aby ste sa o ne mohli starať..

Farebná sviežosť na okne

Kvetinové boxy na okne vyrobené z predĺženého dreva

Drenáž. Väčšina okenných truhlíkov má drenážne otvory s podložkami pre zdravé rastliny. Otvorené železné alebo kovové boxy však často majú kokosovú vložku, ktorá odteká o niečo rýchlejšie. Aby ste sa tomu vyhli, vyložte kokosovú vložku perforovaným plastom.

Jednoduché a štýlové v bielej farbe

početné kvetinové boxy na okne natreté na bielo

Drevené boxy je možné zvnútra natrieť vodotesným strešným cementom, aby drevo nehnilo. Drenážne otvory tiež predĺžia životnosť boxov.

Rastliny. Mnoho malých kvitnúcich rastlín je vhodných pre okenné kvetinové boxy. Výšku montáže môžete využiť aj pri plazivých rastlinách – brečtan, petúnie, lobelie, jarné bylinky, nočný jazmín.

Vertikálne rastliny sú tiež nevyhnutné pre rovnováhu

kvetinové boxy visiace na okne farebná nádhera

Na zvýšenie výšky a záujmu je možné pestovať aj muškáty, nechtíky, vždyzelené topiary, okrasné trávy a dokonca aj malé ruže. Používajte rastliny, ktoré nerastú vyššie ako tretina výšky okna, inak sa budú zdať príliš vysoké a impozantné a neatraktívne.

Starožitný vkus od Železné akcenty

kvetinové boxy na okne rustikálny vkus

Inštalácia. Existuje niekoľko možností. Niektoré škatule majú spony v tvare L pripevnené drevenými kolíkmi pod parapetom. Ak dávate prednosť upevneniu svoriek na murive alebo štuku, potom na murivo použite vrták.

Ak kupujete hotové kvetináče, umiestnite ich do stredu pod okno. Mali by byť široké ako okno, s ochranou okien – šírka okna plus 10-15 cm. Menšie veľkosti nebudú proporcionálne. Zvyčajná hĺbka je 20 cm, samozrejme môžete si u stolára objednať inú hĺbku v závislosti od okna.

Zmyselná aróma pre vašu obývačku

kvetinové boxy pri okne purpurovo ružové biele petúnie

Kultivačné tipy. Pred pestovaním skontrolujte, či sú kvetinové boxy nainštalované, pretože budú príliš ťažké na to, aby sa mohli pohybovať a opravovať. Na zavlažovanie používajte kvalitnú zeminu a hnojivo s pomalým uvoľňovaním, ktoré napája rastliny pri každom zalievaní. Pre suché rastliny ako sukulenty alebo kaktusy kúpte vhodnú pôdu.

Malebná kombinácia

kvetinové boxy pri okne, lúčny vzhľad

Zavlažovanie a hnojenie. Zavlažovanie závisí od druhu pestovaných rastlín a slnečného žiarenia. Čím viac slnka v debničkách je, tým častejšie treba kvety zalievať. Väčšinu kvetináčov je spravidla potrebné zalievať niekoľkokrát týždenne – postrekovačom trávy na prvom poschodí a zalievacími nádobami pre vyššie poschodia a kvapkovým zavlažovaním každého kvetináča. Existuje niekoľko boxov so samozavlažovacími systémami, voda je uložená nižšie a používa sa nasledujúce dva týždne – skvelé pre zaneprázdnených ľudí alebo na prázdniny.

Stimulujúca červená a citrónovo žltá

Kvetinové boxy na okne z tmavého dreva

Hnojenie vodou riediteľnými prostriedkami raz alebo dvakrát za mesiac je dobré, aby boli kvety zelené, kvitnúce a svieže.

Štýl. Okenné kvetinové boxy sú voľne atraktívne a prirodzene patria do štýlu vidieckeho domu. V závislosti od materiálu a rastlín však môžu pôsobiť elegantne, formálne, hladko a lesklo alebo šik a trendy.

Maľované drevené debničky so zmesou farebných jednoročných rastlín pôsobia ležérne a tradične, čierne železné boxy s impozantnými vždyzelenými a bielymi kvetmi a brečtanom pôsobia formálnejšie. Súčasný vzhľad môžete priniesť s neutrálnymi drevenými debničkami, pestovanými s okrasnými trávami alebo menšími kaktusmi.